آژانس دارویی اتحادیه اروپا مهر تایید زد: واکسن آسترازنکا ایمن است

18/03/2021 10:06:00 ب.ظ

آژانس دارویی اتحادیه اروپا مهر تایید زد: واکسن آسترازنکا ایمن و موثر است

اتحادیه اروپا, شرکت های داروسازی

آژانس دارویی اتحادیه اروپا مهر تایید زد: واکسن آسترازنکا ایمن و موثر است

آژانس دارویی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرده که در جایگاهی قرار ندارد که «ارتباط قطعی» میان دریافت واکسن آکسفورد/آسترازنکا و اختلالات نادر گزارش شده در خصوص انعقاد‌های خونی را نفی کند.

تحقیقات جامع انجام شده توسط متخصصان این نهاد ناظر اروپایی که مقر آن در آمستردام است همچنین نشان می‌دهد که این واکسن خطر ترومبوآمبولیک یا لختگی خون را افزایش نمی‌دهد.آژانس دارویی اروپا در عین حال تاکید کرده که در جایگاهی قرار ندارد که «ارتباط قطعی» میان دریافت واکسن آکسفورد/آسترازنکا و اختلالات نادر گزارش شده در خصوص انعقاد‌های خونی را نفی کند.

مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا در این خصوص تصریح کرد: «بر اساس شواهد موجود و پس از روزها تجزیه و تحلیل عمیق، ما هنوز نمی توانیم به طور قطعی ارتباط بین موارد گزارش شده و واکسن را رد کنیم.»به گفته خانم کوکه، بنابر این کمیته بررسی ایمنی در آژانس دارویی اروپا توصیه می‌کند نسبت به خطرات احتمالی و بالقوه استفاده از این دارو آگاهی‌بخشی لازم صورت گیرد و اطمینان حاصل شود که این موارد در اطلاعات مرتبط با دارو درج خواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

از فایزر چه خبر morgh_amin خب پس بزنید بمیرید 😁😁

یک مقام آژانس دارویی اتحادیه اروپا ارتباط میان واکسن آسترازنکا و خون‌لختگی را تایید کردمارکو کاوالری، مسئول سیاست‌گذاری واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا در گفتگو با روزنامه ایتالیایی «ایل مساگرو» گفت: «ما از این پس می‌توانیم این ارتباط را تایید کنیم. این مسئله به وضوح روشن است.» دلیل بازاریابی به شیوه‌ی «نعل وارونه» و در نهایت خرید انبوه این فرآورده پزشکی معیوب هم از سوی شبکه ج اسلامی مشخص شد. چندین سال است ارتباط میان شدت بالای جراحات تصادفات جاده‌ای با حلبی‌های فرانس‌خودرو نیز تأئید شده است و به همین دلیل مقصد آن بجای سایت‌های اسقاطی بازار ایران است. ssheflera بله_به_خون_لختگی 😂😂😂😂

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در ارتباط با سانحه نطنز، با مقامات ایران در تماسیمسخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در گفت‌وگویی به سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز اشاره کرده و گفت که آژانس از آن مطلع است. ۴۴ دقیقه حتی یک لایک خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ خطاب به عرازشه احمق قضیه نطنز دیگه مرغ و روغن و گرونی نیستا بذارید پای روحانی و بگین انتخاب غلط مردم باعثه!!! دیگه این قضیه مستقیم به خامنه ای مربوطه و منتظریم جرعات اقتدار شجاعتشو ببینیم و ببینیم چقدر میتونه از سرمایه مملکت حراست کنه!!! یا مثل موش تو سوراخی خواهد خزید؟

نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد🔺نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی دیدار کرد مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند دموکرات ها حامیان ج ا. مدافع آدمکشان این مذاکرات بپایان نخواهد رسید این رابرت مالی همه جوره واسه جمهوری اسلامی دم تکون میده. حیف که به بمب های هسته ای آمریکا دسترسی نداره وگرنه چند تاشو کادو میکرد، واسه خودشیرینی تحویل نمایندگان خامنه‌ای می‌داد.

توضیحات عراقچی در مورد گفت‌وگوهای فنی اخیر ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وینمعاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک مسیر معمولی و طبیعی را طی می‌کنیم و امیدواریم اختلافی که اکنون وجود دارد بتواند در یک فضای سازنده و غیر سیاسی حل شود. ارزش شنیدن ندارد

آغاز مذاکره ایران و آژانس در مورد ذرات اورانیوم در سایت‌های اعلام‌نشده | DW | 19.04.2021آژانس بین‌المللی در دو سایت اعلام نشده در حومه تهران و اصفهان ذرات اورانیوم یافته که تهران هنوز توضیحی درباره آن نداده است. گفت‌وگوهایی که امروز در این باره آغاز شده، اگر نتیجه بخش نباشد برمذاکرات برجام تأثیر خواهد گذارد.

سازمان جهانی بهداشت: هیچ دلیلی برای توقف استفاده از واکسن «عالی» آسترازنکا وجود ندارد تحقیقات جامع انجام شده توسط متخصصان این نهاد ناظر اروپایی که مقر آن در آمستردام است همچنین نشان می‌دهد که این واکسن خطر ترومبوآمبولیک یا لختگی خون را افزایش نمی‌دهد.Aa یک مسئول آژانس دارویی اروپا روز سه‌شنبه تایید کرد که ارتباطی میان واکسن آسترازنکا و موارد گزارش شده خون‌لختگی در میان برخی دریافت کنندگان این واکسن وجود دارد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، فردریک دال روز دوشنبه به این خبرگزاری روسی در باره سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز گفت: ما از گزارش دیروز رسانه ها درباره نطنز باخبریم و با مقامات ایران در این باره در تماسیم.رابرت مالی: سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ شکست خورد؛ دولت بایدن با دیپلماسی مانع رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای می‌شود رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران که برای مذاکرات هسته‌ای به وین رفته است و سرپرستی تیم آمریکایی در گفتگوها را برعهده دارد، در مصاحبه‌ای به برنامه صبحگاهی رادیو عمومی ملی موسوم به «ان پی آر» آمریکا گفته است که روند بازگشت طرفین به تطابق با تعهدات توافق هسته‌ای، طولانی و سخت خواهد بود.

آژانس دارویی اروپا در عین حال تاکید کرده که در جایگاهی قرار ندارد که «ارتباط قطعی» میان دریافت واکسن آکسفورد/آسترازنکا و اختلالات نادر گزارش شده در خصوص انعقاد‌های خونی را نفی کند. مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا در این خصوص تصریح کرد: «بر اساس شواهد موجود و پس از روزها تجزیه و تحلیل عمیق، ما هنوز نمی توانیم به طور قطعی ارتباط بین موارد گزارش شده و واکسن را رد کنیم. این مسئله به وضوح روشن است.» به گفته خانم کوکه، بنابر این کمیته بررسی ایمنی در آژانس دارویی اروپا توصیه می‌کند نسبت به خطرات احتمالی و بالقوه استفاده از این دارو آگاهی‌بخشی لازم صورت گیرد و اطمینان حاصل شود که این موارد در اطلاعات مرتبط با دارو درج خواهد شد. وی درباره علت این حادثه و جزییات بیشتر آن گفت: علل حادثه در دست بررسی است و متعاقبا اطلاع رسانی می شود. وی در ادامه از جانب کمیته ایمنی آژانس دارویی اروپا توصیه کرد که توجه استفاده کنندگان واکسن به بیماری‌های نادر گزارش شده جلب شود و برای کمک به توقف و کاهش عوارض جانبی احتمالی ناشی از این دارو اطلاعاتی کامل‌تر در اختیار متخصصان بهداشت و افراد واکسینه شده قرار گیرد. به طور خلاصه، طی چند ساعت آینده خواهیم گفت که ارتباطی در این میان وجود دارد، اما همچنان باید به نحوه شکل‌گیری آن پی ببریم. مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا در پایان ضمن اشاره به انجام تحقیقات تکمیلی بیشتر برای روشن شدن علت موارد نادر ابتلا به بیماری‌های گزارش شده در پی استفاده از واکسن آسترازنکا گفت: «اگر من بودم، فردا واکسن می‌زدم..

» حدود پانزده کشور اروپایی از جمله آلمان، فرانسه و ایتالیا در پی انتشار گزارش‌هایی مرتبط با موارد مرگ و ابتلا به اختلالات خونی در اتریش، نروژ و دانمارک پس از دریافت واکسن آسترازنکا، استفاده از این واکسن را به حال تعلیق درآوردند.. کمالوندی در پاسخ به این که تجهیزات آسیب دیدن یا خرابکاری بوده است؟ گفت: الان اطلاعات بیشتری نداریم. .