آیا رسانه‌ای کردن دلایل ردصلاحیت‌ها، اشاعه فحشاست؟

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تهران- ایرناپلاس- سخنگوی شورای نگهبان در حالی عدم اعلام عمومی علل رد صلاحیت نامزدهای انتخابات را پیشگیری از اشاعه فحشا عنوان می‌کند که قانون انتخابات دراین‌باره سکوت کرده و یک حقوقدان دراین‌باره می‌گوید: این دید واقع‌بینانه نیست، چراکه همه افراد به دلیل مسائل اخلاقی، رد صلاحیت نمی‌شوند.

اخیراً عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان درباره علل عدم اعلام رد صلاحیت نامزدهای انتخابات گفته است: قانون انتخابات گفته دلایل رد صلاحیت محرمانه به خود فرد ارائه شود و ما نمی‌توانیم این مهم را رسانه‌ای کنیم. اما قانون مکلف کرده بندهای قانون انتخابات را که مربوط به شرایط و موانع است، به‌طور رسمی از طریق فرمانداری‌ها و استانداری‌ها به نامزدها اعلام کنیم؛ علاوه بر این، به هر فردی که رد صلاحیت نشده، با حضور در شورای نگهبان دلایل را با مستندات موجود کاملاً بیان می‌کنیم و این کار در حال انجام است.

این وکیل دادگستری با طرح این ادعا که شورای نگهبان مدت‌هاست به دنبال احراز صلاحیت‌هاست که مخالف قانون اساسی، اصل برائت و برابری همه افراد جامعه در برابر قانون است، می‌افزاید: این شیوه‌ای است که نه قانون اساسی، بلکه این شورا بنیان گذاشته ‌است. اینجا باید پرسید این شورا بر اساس کدام اصل قانونی حق احراز صلاحیت برای خود قائل است؟ اصل بر این است که همه افراد صالح‌اند، مگر آنکه خلافش اثبات شود و شورای نگهبان نیز مرجع تشخیص آن نیست، محاکم دادگستری‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه بریتانیا امکان معاوضه نفتکش را با ایران رد کرددومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، امکان معاوضه نفتکش توقیف شده بریتانیا رت با نفتکش ایرانی گریس‌۱ رد کرد و گفت هیچ تعویضی در کار نیست. وزیر خارجه بریتانیا به رادیو بی‌بی‌سی گفت هیچ معاوضه‌ای در کار وقتی کل ناوگان جنگی امریکا و انگلیس و اتحادیه اروپا و کره جنوبی اومدن تو خلیج فارس جمع شدند ، راحت نفتکش انگایسی رو از دست سپاه در میارن . دیگه چه دلیلی داره نفتکش ایرانی رو در عوضش آزاد کنند؟ AMG97988771
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا ایده تبادل نفتکش‌های توقیف شده با ایران را رد کرددامینیک راب، وزیر خارجه جدید بریتانیا، ایده آزادی متقابل نفتکش‌های توقیف شده ایران و بریتانیا را رد کرده است. این در حالی است که یک مقام ایرانی احتمال تسریع در روند آزادی نفتکش بریتانیایی در صورت آزد شدن کشتی توقیف شده ایرانی را مطرح کرده‌ است. سرانجام میپذیرد چاره ای ندارد. چرا خواهد پذیرفت؟ زیرا اگر نپذیرد زین پس نفتکش های ایرانی به مقصد ایالت سوریه امپراتوری ایران با اسکورت نظامی همراه خواهند بود و این یعنی عرشه ناوچه های جنگی ایران به مدیترانه و مرزهای فلسطین اشغالی بازخواهد شد. انگل لستان پرپر آره، باید صبر کنید تا آبها از آسیاب بیافته
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه ایران: آمریکایی‌ها پیشنهاد ما را رد کردند | DW | 29.07.2019عباس موسوی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آمریکا پیشنهاد ایران مبنی بر امضای زودهنگام پروتکل الحاقی در ازای کم‌ کردن تحریم‌ها را نپذیرفته‌ است. او به پرسش‌های دیگر خبرنگاران در باره تنش با آمریکا و اروپا پاسخ داد. دولت باید با قدرت و مطالبانه گرانه از آمریکا بخواهد به وظیفه اش عمل کند وادادگی و عقب نشینی و ملایمتدشمن را مردد به انجام خصومت خود میکند و ترفندش شاید رو بجلو بیانجامد تحریم ها هیچ اثری نداره. واسه برطرف شدن چیزی که اثری نداره چرا تلاش میکنید؟ چرا یکی از این بسیجیا نمیپرسه اینا ک ادعای خدا و پیغمبرشون میشه چرا اینقد دروغ میگن؟ چرا کسی که اینقد دروغ میگه انتظار دارن در موارد دیگه دروغ نگه؟ جوجه سیاسی خالی بند!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تاکید وزیر کشور بر نبود هیچ‌گونه قاچاق گندم به خارج از کشور در کمیسیون امنیت ملیسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که در جلسه امروز این کمیسیون وزیر کشور تاکید داشت که هیچ‌گونه قاچاق گندم به خارج از کشور صورت نمی‌گیرد. همچنین آمادگی کامل در جهت حفظ امنیت بخصوص در مناطق مرزی را داریم و رصد و پایش امنیتی بسیار دقیق صورت می‌گیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه انگلیس: موضوع تبادل نفت‌کش بین ایران و انگلیس یک معامله پایاپای نیستوزیر خارجه انگلیس «تبادل نفتکش» با ایران را رد کرد دومینیک راب: *موضوع تبادل نفت‌کش بین ایران و انگلیس یک معامله پایاپای نیست *این موضوع قانون بین‌المللی و حمایت از قوانین سامانه قانونی بین‌المللی است و این چیزی است که ما بر سر آن پافشاری خواهیم کرد بایدبه دولتها فهمانده شودکه هرعملی دارای عکسالعمل است وانکه معادل خسارات وارده بعلاوه هزینه های جانبی ان،بادولتها ی خلافکاربرخوردومقابله می شودوتاوان انراخلافکاران بایدپرداخت کنند.مثلااگرامریکا براثرتحریم ایران،اموال ایران راضبط کرده باشدیاازتجارت بادیگرکشورهاممانعت نموده باشد،جا ادامه جامع خسارات وارده به ایران بعلاوه هزینه های جانبی انرابایدبه ایران پرداخت کندودرصورت امتناع ازان،بایدازاموال ان کشورکه درمنطقه وجوددارد،مثل کشتی یادیگرامکانات راتصاحب کند وباقدرت تمام باتجاوزات وی مقابله کندتادزدوسارق تصورنکندکه هرخلافی میتواندانجام دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باخبر: ۷ مرداد ۹۸ - ۲۹ ژوئیهدر پادکست_باخبر ۷ مرداد ۹۸ بشنوید: دست رد واشنگتن به تهران، ایران خواستار لغو همه تحریم‌ها در برابر تعهد دائمی به برجام شده، بریتانیا با مبادله نفتکش‌های توقیف شده مخالفت کرد 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید: صدای خرد شدن جمهوری اسلامی زیباترین صداییه که تا به حال شنیدم چقدر ابله هستن که فکر میکنن آمریکا قبول میکنه
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »