شهرداری یا میراث فرهنگی؛ دلیل بی‌سروسامانی خانه‌های تاریخی تهران چیست؟

07/05/1398 05:15:00 ب.ظ

شهرداری یا میراث فرهنگی؛ دلیل بی‌سروسامانی خانه‌های تاریخی تهران چیست؟ رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران: قانون همه موارد مربوط به حفاظت از خانه‌های تاریخی را مشخص کرده، اما این قانون در اغلب موارد عملاً اجرا نمی‌شود.

تهران- ایرناپلاس- رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران می‌گوید که قانون همه موارد مربوط به حفاظت از خانه‌های تاریخی را مشخص کرده، اما این قانون در اغلب موارد عملاً اجرا نمی‌شود. قانون همه چیز را درباره حفاظت و نگهداری از خانه‌های میراثی مشخص کرده است وی می‌گوید: قانون همه چیز...

قانون همه چیز را درباره حفاظت و نگهداری از خانه‌های میراثی مشخص کرده است وی می‌گوید: قانون همه چیز را درباره حفاظت و نگهداری از این خانه‌های میراثی مشخص کرده است و حتی شورایی در سازمان میراث فرهنگی وظیفه شناسایی این خانه‌ها را دارد، اما متأسفانه قانون رعایت نمی‌شود و حتی گاه خانه‌های ثبت شده با رأی دیوان عدالت اداری از فهرست ثبت ملی خارج می‌شوند.

حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایرناپلاس می‌گوید: خانه‌های واجد ارزش میراثی چند نوع هستند؛ به‌طوری که گاهی خود خانه از نظر تاریخی یک‌ خانه قدیمی است که سالیان متمادی از ساخت آن می‌گذرد و باقی‌مانده‌ای از یک نوع سبک زندگی و معماری و شیوه زندگی مردم دوره خود است. در این میان، خانه‌هایی هستند که واجد ارزش معماری هستند؛ یعنی سبک معماری خاصی دارند؛ در آنها هنر و علم معماری تجلی‌یافته و از نظر سازه دارای ارزش هستند. بخشی از خانه‌ها هم هستند که به جهت ساکنان آنها ارزش میراثی دارند مثل خانه شعرا، موسیقی‌دانان، شهدا و رهبران.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

از 'دژ رشکان' اشکانی‌ها تا 'جیپ' پهلوی در فهرست میراث ملیسرپرست دفتر ثبت آثار تاریخی از ثبت ملی ۲۰ اثر تاریخی استان تهران مانند ساختمان «جیپ» و «ارگ سلجوقی ری» و «دژ رشکان» در فهرست میراث ملی در جلسه‌ای ویژه ثبت بناهای تاریخی تهران خبر داد.

میانجی همیشگی در تهران؛ وزیر خارجه عمان با مقامات ایران دیدار کردوزیر خارجه عمان برای دیدار و گفتگو با مقام‌های ایرانی وارد تهران شد. مذاکراتی که احتمالا بی‌ارتباط با تنش‌های افزایش یافته در منطقه خلیج فارس نیست.

قیمت مسکن در کدام مناطق تهران کاهش یافت؟در تیر ماه سال ۱۳۹۸، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۴.۸ هزار واحد مسکونی رسیده که در مقایسه با ماه پیش و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰ و ۶۴.۶ درصد کاهش داشته است. پاییز 96 متری 7 بود، الان بالای 25 مسکن متری 2-3 میلیون ارزون شده😄😄😄😄😄😄 اولش 350% گرون شده، الان 10% ارزون شده

دستگیری توزیع‌کنندگان مواد مخدر در دانشگاه تهران/شدیدترین مجازات در انتظار متخلفانمعاون فرهنگی دانشگاه تهران از دستگیری تعدادی از تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر در بین دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه و همچنین سایر دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: متخلفان که یکی از آنها از دانشجویان دانشگاه تهران بود شناسایی علاوه بر معرفی آنها به مراجع قضایی، پرونده این افراد در کمیته انضباطی دانشگاه بررسی و شدیدترین مجازات را برای آنها در نظر خواهیم گرفت. وقتی که کیلو کیلو با سهمیه وارد دانشگاه میکنید...

پمپئو: پیشنهاد سفرم به تهران از سوی ایران پذیرفته نشدپمپئو: پیشنهاد سفرم به تهران از سوی ایران پذیرفته نشد وزیر امور خارجه آمریکا با اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد که ایران پیشنهاد وی برای آمدنش به ایران و «گفت‌وگوی مستقیم با مردم ایران» را نپذیرفته است. آقا بزارین بیاد خوب حرفش رو بزنه بیچاره فوقش چهارتا حرف حق میزنه میره و بعدش تکذیب میشه و تموم! تلویزیون صدای آمریکا بیشتر از رسانه میلی ولی فقیه بیننده دارد داخل ایران SheTweeting مداخله‌جویانه :))))))))) نمک‌پراکنی از نوع وابستگی :))))

قطع برق ١٥ دستگاه اجرایی پرمصرف در تهران/ در یک ماه گذشته شاهد کاهش میزان مصرف برق در تهران بودیمسخنگوی وزارت کشور با اشاره به تصمیم اخیر وزارت نیرو و کشور مبنی بر نظارت بر میزان مصرف دستگاه‌های اجرایی از کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف و همچنین قطع برق ١٥ دستگاه اجرایی پرمصرف در تهران خبر داد.