آیا آمریکا به جنگ حشد الشعبی عراق خواهد رفت؟

02/06/2021 01:50:00 ب.ظ

#اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا آمریکا به جنگ حشد الشعبی عراق خواهد رفت؟ این مطلب را #اینجا_بخوانیم👇

اعتمادآنلاین, اینجا_بخوانیم

اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: آیا آمریکا به جنگ حشد الشعبی عراق خواهد رفت؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

هرچند کارآمدی حشد الشعبی عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش هرگز با اقدامات ارتش آمریکا قابل قیاس نیست، اما به هر روی 2 ضلع از اضلاع مبارزه با داعش بعد از شکست نسبی این گروه تروریستی اکنون تقابل اعلام‌نشده‌ای با یکدیگر دارند.

اعتمادآنلاین|سید عماد حسینی- بیش از یک سال است که روابط بین حشد الشعبی عراق و ارتش آمریکا به نقطه جوش خود نزدیک می‌شود. هرچند کارآمدی حشد الشعبی عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش هرگز با اقدامات ارتش آمریکا قابل قیاس نیست، اما به هر روی 2 ضلع از اضلاع مبارزه با داعش بعد از شکست نسبی این گروه تروریستی اکنون تقابل اعلام‌نشده‌ای با یکدیگر دارند.

 برای ساختار قدرتمندی که مشروعیت خود را از فتوای آیت‌الله سیستانی گرفته بود و می‌توان آن را نیروهای مردمی عراق تلقی کرد، ادامه حضور ارتش آمریکا در خاک این کشور که در واقع یک نیروی بیگانه به شمار می‌رود، غیرقابل تحمل است. در این میان ترور جانشین فرمانده نیروهای حشد الشعبی (شهید ابومهدی المهندس)، که هنگام شهادت سردار سلیمانی در فرودگاه بغداد کنار او بود، نفرت نسبت به ارتش اشغالگر آمریکایی را به نقطه اوج خود رسانده است.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

توهین به مردم، نارضایتی‌ها را افزایش می‌دهد/باید با اخلاق و ادب با جامعه حرف بزنیمیک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: وقتی مقام معظم رهبری می‌گویند باید حداکثری اندیشه و عمل کنیم، خود شورای نگهبان باید این را تکلیف و معنا و مفهوم جمهوری اسلامی تلقی کند.

بلاتکلیفی در برپایی مسابقات کوپا آمریکا؛ میزبانی آرژانتین به دلیل کرونا لغو شدجدا از آرژانتین که اکنون به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا از میزبانی کوپا آمریکا محروم شده، برگزاری این مسابقات در کملبیا، دیگر میزبان مشترک تورنمنت نیز پیش‌ از این به دلیل ناآرامی‌های اخیر اجتماعی غیرممکن اعلام شده بود.

خط و نشان روسیه برای آمریکا و ناتو: ۲۰ واحد جدید نظامی به مرزهای غربی می‌فرستیماز سوی دیگر روسیه اعلام کرده که در راهبرد امنیتی جدید خود برای مقابله با «تهدید‌های تازه» به استفاده از «شیوه‌های نوین و روش‌های نیرومند» روی می‌آورد. بزگترش شوروی بو د غلطی نتونست بکنه .باید به پوتین گفت زاررررت

رئیس جمهوری آمریکا در صدمین سالگرد قتل عام آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به شهر «تولسا» در اوکلاهما می‌رود🔺رئیس جمهوری آمریکا در صدمین سالگرد قتل عام آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به شهر «تولسا» در اوکلاهما می‌رود رئیس جمهوری آمریکا، علاوه بر سخنرانی در شهر تولسا، قرار است با چند نفر از بازماندگان آن رخداد نیز گفتگو کند. همزمان نوکری قتل عام کنندگان امسال توسط ویروس ساختگی چینی را میکند.

دانمارک چگونه به «لانه ‌جاسوسی» و شنود سایبری آمریکا در اروپا تبدیل شد؟اگر چنین به نظر می‌رسد که آژانس امنیت ملی ایالات متحده می‌تواند در مصونیت کامل از خاک دانمارک برای جاسوسی از کل اروپا استفاده کند، دلیل عمده آن سنت دیرین همکاری بین سرویس‌های اطلاعاتی دو کشور است. تیتر جالبی انتخاب کردین لانه_جاسوسی ما که میدونیم دشمن کیه بد به حال اروپا که با دشمن هم کاسه است...

نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل به ترکیه سفر می‌کندنماینده دائمی آمریکا در سازمان_ملل به ترکیه سفر می‌کند

هرچند کارآمدی حشد الشعبی عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش هرگز با اقدامات ارتش آمریکا قابل قیاس نیست، اما به هر روی 2 ضلع از اضلاع مبارزه با داعش بعد از شکست نسبی این گروه تروریستی اکنون تقابل اعلام‌نشده‌ای با یکدیگر دارند.حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به برخی اظهارات افراد منتسب به اصولگرایان مبنی بر تهدید مردم در صورت اعتراض و حضور در خیابان و تاثیر آن بر مشارکت مردم در انتخابات که مورد تاکید رهبر انقلاب است، گفت: وقتی شخصی مثل آقای احمدی‌نژاد که روزی رئیس‌جمهور بوده میدان‌دار داستان شده و بگوید ما بر خلاف فرمایشات رهبری حرف می‌زنیم، تکلیف باقی افراد هم مشخص است.Aa رقابت‌های فوتبال کوپا آمریکا که قرار بود امسال به میزبانی مشترک دو کشور در کلمبیا و آرژانتین برگزار شود به دلیل ناآرامی‌های اجتماعی و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ بلاتکلیف مانده است.Aa روسیه می‌گوید در راستای راهبرد امنیتی نوین در پیش‌گرفته شده از سوی این کشور برای مقابله با ناتو ۲۰ واحد نظامی جدید به مرزهای غربی گسیل می‌کند.

اعتمادآنلاین| سید عماد حسینی - بیش از یک سال است که روابط بین حشد الشعبی عراق و ارتش آمریکا به نقطه جوش خود نزدیک می‌شود.   هرچند کارآمدی حشد الشعبی عراق در جنگ با گروه تروریستی داعش هرگز با اقدامات ارتش آمریکا قابل قیاس نیست، اما به هر روی 2 ضلع از اضلاع مبارزه با داعش بعد از شکست نسبی این گروه تروریستی اکنون تقابل اعلام‌نشده‌ای با یکدیگر دارند.  وی در خصوص لزوم برخورد با چنین سخنان ساختارشکنانه‌ای گفت: در اسلام ناب محمدی داریم که می‌فرماید «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقولوا قَولًا سَدیدًا» «ای کسانی که ایمان آورده‌اید! تقوای الهی پیشه کنید و سخن حق بگویید»، ما باید با اخلاق و ادب حرف بزنیم، با قانون و منطق حرف بزنیم و دلیل داشته باشیم والا با فرافکنی و توهین کردن به مردم هیچ مشکلی حل نمی‌شود و بر نارضایتی‌ها می‌افزاید.   برای ساختار قدرتمندی که مشروعیت خود را از فتوای آیت‌الله سیستانی گرفته بود و می‌توان آن را نیروهای مردمی عراق تلقی کرد، ادامه حضور ارتش آمریکا در خاک این کشور که در واقع یک نیروی بیگانه به شمار می‌رود، غیرقابل تحمل است. در این بیانیه آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی به اطلاع می رساند که با توجه به شرایط کنونی تصمیم به لغو برپایی مسابقات کوپا آمریکا در کشور آرژانتین گرفته است.   در این میان ترور جانشین فرمانده نیروهای حشد الشعبی (شهید ابومهدی المهندس)، که هنگام شهادت سردار سلیمانی در فرودگاه بغداد کنار او بود، نفرت نسبت به ارتش اشغالگر آمریکایی را به نقطه اوج خود رسانده است.  وی در خصوص اعتراض بخشی از جامعه مبنی بر عدم احراز صلاحیت کاندیداهای شاخص جریان اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان، در پاسخ به این سوال که آیا لازم نبود شورای نگهبان برای فراهم کردن زمینه‌های مشارکت حداکثری با دید بازتری به بررسی صلاحیت‌ها می‌پرداخت، گفت: ما اگر بخواهیم با شورای نگهبان حرف بزنیم یک میز اندیشه لازم داریم که روبروی هم با هم صحبت کنیم.   در مقابل برای دولت آمریکا که علناً و رسماً از سرمایه‌گذاری بلندمدت در عراق سخن به میان آورده و به دنبال کسب منافع خود به هر شکل و از هر طریقی است، خروج از این کشور امکان‌ناپذیر به نظر می‌رسد. سرگئی شویگو سپس تاکید کرد که چنین اقداماتی «نظام امنیتی بین المللی را از بین می‌برد و ما را مجبور به انجام اقدامات متقابل می‌کند.

  واشینگتن چه در دوره دونالد ترامپ و چه در حال حاضر در عمل و روی زمین بر ادامه بقای خود در عراق تاکید می‌کند و حتی با وجود مصوبه پارلمان عراق در اخراج نیروهای بیگانه از خاک کشور نیز راهکارهایی برای ادامه این حضور دست‌وپا می‌کند.  وی افزود: باید شرایطی فراهم شود که بتوانیم رو در رو با شورای نگهبان صحبت کنیم و الا اینکه بنده اینجا برای خودم مباحثی را مطرح کنم، چاره‌ساز نیست. فرانس‌پرس با انتشار گزارشی در این خصوص یادآور شده که یک مسئول آرژانتینی کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی پیش‌‌تر از کشور شیلی به عنوان مبزبان احتمالی این مسابقات در صورت لغو میزبانی کشورش نام برده بود.   در این میان همزمان با اقدام جنجالی مصطفی الکاظمی در دستگیری یکی از فرماندهان ارشد حشد الشعبی که با واکنش این نیروها به شکست انجامید و در سایه ناتوانی جریان‌های همسو با واشینگتن و متحدان منطقه‌ای‌اش برای انحلال حشد الشعبی یا حل کردن آن در داخل ارتش، برخی از رسانه‌ها می‌گویند مسئولان پنتاگون در صدد تکرار سناریوی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس برای سران حشد الشعبی برآمده‌اند.   یک رسانه عربی با اشاره به این طرح به نقل از یک منبع آگاه در دولت آمریکا خبر داد، بایدن راهکار استفاده از قدرت نظامی علیه گروه‌های شبه‌نظامی عراقی را به عنوان یکی از راهکارها پذیرفته است.   به گفته این منبع آگاه، سناریوی انجام ضربات نظامی علیه حشد الشعبی اکنون به طور جدی در وزارت دفاع آمریکا، کاخ سفید و شورای امنیت ملی این کشور در دست بررسی است و قرار است این اقدام در واکنش به تهاجم (احتمالاً ساختگی) علیه منافع آمریکا در عراق، اهداف مشخصی از حشد الشعبی را هدف قرار دهد. مسابقات کوپا آمریکا سال گذشته همانند اغلب رقابت‌های بین‌المللی قاره‌ای در دیگر نقاط جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ لغو و برگزاری آن به سال ۲۰۲۱ موکول شده بود. از سوی دیگر با توجه به دستاوردی که آمریکا از ترور شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق کسب کرد، این روش برای دیگر نقاط قوت حشد الشعبی نیز در پیش گرفته شود. تاریخ دیدار جو بایدن و ولادیمیر پوتین تعیین شد ناتو: طرح‌های جدید نظامی روسیه برای همسایگان تهدیدآمیز است از سوی دیگر ناتو در واکنش به طرح‌های تازه اعلام شده مسکو برای تقویت قوای نظامی این کشور، چنین رویکردی را برای کشورهای همسایه روسیه تهدید‌آمیز عنوان کرده است.

.