آنتونی بلینکن: کشورهای دیگر را به عادی‌سازی روابط با اسرائیل تشویق می‌‌کنیم

27/06/1400 07:24 ب.ظ

آقای بلینکن با اشاره به مزایای اقتصادی این قراردادها افزود، دولت بایدن به «تلاش‌های موفق دولت قبلی [ایالات متحده] برای به پیش رفتن روند عادی‌سازی روابط ادامه خواهد داد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که ایالات متحده به تقویت روابط فزاینده اسرائیل با سودان، مصر، و اردن کمک می‌کند.در این نشست، همچنین یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، اعلام کرد در پایان ماه جاری میلادی از بحرین دیدار خواهد کرد. این نخستین دیدار یک وزیر اسرائیلی از بحرین پس از انعقاد « توافق‌های ابراهیم» است. آقای لاپید افزود کشورهای دیگر نیز می‌توانند به این توافق‌ها بپیوندند.

در این نشست، همچنین یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، اعلام کرد در پایان ماه جاری میلادی از بحرین دیدار خواهد کرد. این نخستین دیدار یک وزیر اسرائیلی از بحرین پس از انعقاد « توافق‌های ابراهیم» است. آقای لاپید افزود کشورهای دیگر نیز می‌توانند به این توافق‌ها بپیوندند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

غلط می کنید.....اسراعیل مگر چیه که مثل خوک آغشته به مدفوعش هستید

۱۲ فعال مدنی اردبیلی به اتهام توهین به رهبری به دادگاه احضار شدندآخر آزادسازی قره باغ که برنامه یک مشت پان ترکه چه ربطی به ایران داره. مرگ بر تجزیه طلب لطفا دقت کنید اینها فعال مدنی نیستند ،تجزیه طلب هستند وآشکارا اعلام می کنند شما نمی دانم چطور متوجه نمی شوید !؟شاید هم در یک جهتید.

طالبان بدون اشاره به دختران: دانش‌آموزان پسر و معلمان مرد به مدارس برگردنددر بیانیه گروه طالبان هیچ اشاره‌ای به دختران دانش‌آموز نشده و معلوم نیست سرنوشت میلیون‌ها دختر در این کشور و حق تحصیل آنها در مقاطع مختلف چه خواهد شد.

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم

بلینکن: فرانسه شریکی حیاتی برای آمریکا در منطقه اقیانوس‌های آرام و هند استوزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۵ شهریور در یک کنفرانس خبری، که علاوه بر لوید آستین وزیر دفاع آمریکا همتایان استرالیایی آنها نیز شرکت داشتند، گفت فرانسه همچنان یک شریک حیاتی برای واشینگتن در منطقه اقیانوس‌های آرام و هند است. آنتونی بلینکن این مطلب را یک روز پس از آن که ایالات متحده به همراه... هیچ استخوانی جلوش ننداختن ، ناراحت شده

آمریکا: بلینکن برنامه‌ای برای دیدار با امیرعبداللهیان نداردنماینده آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد که وزیر خارجه این کشور هیچ برنامه‌ای برای دیدار با همتای ایرانی خود در نشست هفته آتی در سازمان ملل ندارد. ما هم همچنین۔😜😜😜 حالا داشته باشد ارباب حق هر کاری دارد آمریکا ارباب جمهوری شیطانی ایران است شماها نیار به آمریکا دارید نوکری می کنید غارت ایران به آمریکا می کنید و خودتان خانواده هاتون در آمریکا در استثمار آمریکا نوکر برده خدمت می کنید شماها عاشقان آمریکا هستید آمریکا محل تان نمی زاره

لغو اعزام دوچرخه سواران ایران به قهرمانی جهان/ ویزا نرسیدبه دلیل عدم صدور ویزای بلژیک اعزام دوچرخه سواران ایران به رقابت‌های قهرمانی جهان لغو شد

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که ایالات متحده به تقویت روابط فزاینده اسرائیل با سودان، مصر، و اردن کمک می‌کند.

در این نشست، همچنین یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، اعلام کرد در پایان ماه جاری میلادی از بحرین دیدار خواهد کرد. این نخستین دیدار یک وزیر اسرائیلی از بحرین پس از انعقاد « توافق‌های ابراهیم» است. آقای لاپید افزود کشورهای دیگر نیز می‌توانند به این توافق‌ها بپیوندند.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، از این توافق‌های دیپلماتیک که با میانجیگری دولت دونالد ترامپ به دست آمده، حمایت کرده است. مقامات ارشد دولت بایدن گفته‌اند می‌خواهند کشورهای عرب بیشتری روابط خود با اسرائیل را عادی کنند.