آنالنا بربوک؛ اولین وزیر خارجه زن آلمان و منادی دیپلماسی سبز | DW | 28.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آنالنا شارلوته آلما بربوک، سیاستمدار ۴۰ ساله، مادر دو فرزند، نخستین زن در تاریخ آلمان است که پست وزارت خارجه را تصاحب می‌کند. این دانش آموخته علوم سیاسی، اقتصاد و حقوق بین‌الملل کیست و کارنامه‌اش چیست. گزارش تصویری:

نام آنالنا بربوک سه مرتبه در فهرست اولین‌ها ثبت شده است: اولین نامزد صدراعظمی در تاریخ حزب سبزها و جوان‌ترین نامزد این مقام در تاریخ آلمان فدرال که از نیل به مسند صدارت باز ماند. حالا او با تصدی پست استراتژیک امور خارجه، اولین زنی است که سکان‌دار دستگاه دیپلماسی آلمان می‌شود. او تنها ۴۰ سال سن دارد اما این جوانی به معنای تازه‌کاری نیست.

آنالنا بربوک انگلیسی را روان حرف می‌زند و سخنور خوبی هم هست. در میزگردها و مباحثات اما گاه عصبی، احساساتی یا هیجان‌زده می‌شود و این چیزی است که از چشم منتقدان دور نمانده است. دانیل هولن‌فلایش فعال سیاسی حزب سبزها و از مدیران اداره پست، مرخصی طولانی خواهد گرفت تا همسرش با آسودگی به وظایف خطیر دولتی برسد ومسئولیت فرزندان و خانه به دوشش او باشد. این تصمیمی دو جانبه است که طرفین قبلا در باره‌اش توافق کرده‌اند. هولن‌فلایش ۴۸ ساله، پیش‌تر نیز برای کمک به پیشرفت همسرش ساعات کاری خود را کم کرده بود. تصویر عزیمت این زوج به حوزه رای‌گیری پوتسدام در روز انتخابات را نشان می‌دهد.

بربوک از ۲۴ سالگی عضو حزب"سبزها" شده و در ۳۰ سالگی رئیس فراکسیون سیاست خارجی این حزب در پارلمان اروپا. او از سال ۲۰۱۳ تا کنون نماینده سبزها در پارلمان فدرال آلمان است و از سال ۲۰۱۸ یکی از دو رهبر این حزب. بربوک از سال ۲۰۱۷ عضو کمیته خانواده، سالمندان، زنان و جوانان پارلمان آلمان است و در سیاست خارجی، از تشکیل ارتش اروپا تحت نظر پارلمان اروپا و مواضع سرسختانه‌تر در قبال روسیه و چین حمایت می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Muhammad Qasim has seen the events leading up to Qiyamah, including World War 3, Ghazwa e Hind, Arrival of Dajjal, Return of ESA AS, release of Yajuj and Majuj, and the time of Imam Mahdi. I think he will be the future Imam Al-Mahdi.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار وزرای امور خارجه ترکیه و ترکمنستان در عشق‌آباد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از سرکوب معترضان اصفهانشماها ديگررخود را مسخره كرديد وقتى ملت ميگويند اين رژيم را نميخواهند افراد بيسواد در كاخ سفيد دنبال مذاكره هستند!!🤮🤮👎👎
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی وزارت خارجه آمریکا از سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در اصفهاندر واکنش به خشونت‌های شدید به کار رفته توسط ماموران امنیتی ایران علیه معترضان به بی‌آبی در اصفهان ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره سرکوب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا: مردم ایران حق دارند آزادانه سرخوردگی خود را ابراز کنند و از دولت پاسخ بخواهندوزارت خارجه آمریکا می‌گوید گزارش‌ها و تحولات اخیر در مورد اعتراض‌های مردمی به کمبود آب در مناطق مختلف ایران را دنبال می‌کند. یک سخنگوی وزارت خارجه که خواست نامش فاش نشود، روز جمعه ۵ آذر به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: سوء مدیریت منابع آبی و سهل‌انگاری طی سال‌های متمادی از سوی دولت‌های ایران... 🚨هموطن به هوش باش و به گوش باش! ⭕ قیامی که برای آب، بنزین، تخم مرغ و مرغ باشد محکوم به شکست است و فقط نتیجه اش کشتار مردم بیکناه توسط رژیم تروریستی ایران هست! 🔴 مزدوران رژیم در پی گول زدن شما مثل 40 سال گذشته اند ⭕ قیام باید با خرد و اندیشه باشد! میخوام به صورت دیپلماتیک و با ادبیات سیاسی جواب وزارت محترم خارجه دولت پرزيدنت بایدن رو بدم. وزارت خارجه گه خورد با اون مرتیکه گوزو. ما را به خير تو امید نیست شر مرسان این یک جنگ تمام عیار بود و شما هنوز در خواب هستید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نگهداری پناهجویان اخراجی آلمان در زندان عادی غیرقانونی است | DW | 26.11.2021دیوان دادگستری اروپا انتقال یک تبعه اخراجی اهل پاکستان در شهر هانوفر به زندان عادی را غیرقانونی دانست. پناهجویان یا مجرمانی خارجی که قرار است از آلمان اخراج شوند، تا زمان خروج باید در بازداشت‌گاه‌های ویژه‌ نگهداری شوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی امیر عبداللهیان با جوزپ بورل پیرامون برگزاری مذاکرات وینوزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »