آمریکا, چین, هنگ‌کنگ, صدای آمریکا

آمریکا, چین

آمریکا اقدام چین در تحمیل قوانین امنیت ملی بر هنگ‌ کنگ را محکوم کرد

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، پیشنهاد کنگره جمهوری خلق چین برای اعمال قوانین یک جانبه و خودسرانه بر هنگ‌ کنگ را محکوم کرد. وزیر خارجه آمریکا روز جمعه دوم خرداد با انتشار بیانیه‌ای گفت

22/05/2020 11:09:00 ب.ظ

آمریکا اقدام چین در تحمیل قوانین امنیت ملی بر هنگ‌کنگ را محکوم کرد کنگره خلق چین طرحی را پیشنهاد کرده که بر این اساس و در حوزه امنیت ملی، تصمیم‌گیری‌ها در مورد هنگ کنگ، از سوی چین گرفته شده و ابلاغ شود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا ، پیشنهاد کنگره جمهوری خلق چین برای اعمال قوانین یک جانبه و خودسرانه بر هنگ‌ کنگ را محکوم کرد. وزیر خارجه آمریکا روز جمعه دوم خرداد با انتشار بیانیه‌ای گفت

مشاهده نظراتچاپمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، پیشنهاد کنگره جمهوری خلق چین برای اعمال قوانین یک جانبه و خودسرانه بر هنگ‌ کنگ را محکوم کرد.وزیر خارجه آمریکا روز جمعه دوم خرداد با انتشار بیانیه‌ای گفت: «تصمیم دور زدن روندهای جاافتاده قانون‌گذاری هنگ کنگ و نادیده گرفتن اراده مردم هنگ کنگ، به منزله حکم مرگ درجه بالای خودمختاری است که پکن، طبق بیانیه چین و بریتانیا که در سازمان ملل ثبت شده، وعده‌اش را به آن‌ها داده است.»

وزیر کشور ایران می‌گوید بیش از ۲۰۰ نفر در جریان اعتراضات آبان کشته شدند شعله‌ور شدن مجدد آتش در منطقه حفاظت شده خائیز/ تقاضای کمک از مردم داریم خشم پمپئو از توییت ظریف درباره گسترش نژادپرستی در آمریکا

مایک پمپئو افزود: «هنگ کنگ به عنوان یکی از پایگاه‌‌های آزادی شکوفا شده است. ایالات متحده قویا از چین می‌خواهد که این پیشنهاد فاجعه‌بار را مورد بازبینی قرار دهد، به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند، و درجه بالای خودمختاری هنگ‌کنگ را محترم بشمارد.»

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت: «ما در کنار مردم هنگ کنگ می‌ایستیم.»کنگره خلق چین طرحی را پیشنهاد کرده که بر این اساس و در حوزه امنیت ملی، تصمیم‌گیری‌ها در مورد هنگ کنگ، از سوی چین گرفته شده و ابلاغ شود. ادامه مطلب: VOA Farsi »

گشایش کنگره ملی خلق چین؛ نمایش قدرت و غلبه بر کرونا | DW | 21.05.2020در میان تدابیر شدید امنیتی و با تاخیر بسیار کنگره ملی خلق چین آغاز به کار کرد. سه هزار نماینده از مناطق گوناگون کشور برای شرکت در این نشست به پکن سفر کرده‌اند. برگزاری این نشست نمایش قدرت چین در شرایط بحران کرونا است. Iran این کنگره مورد دقت محافل غرب است ومی توان تامل بیشتری برتصمیمات ان داشت. هميشه به اين فكر ميكنم اگر چين كمونيستي نبود و هم پيمان امريكا بود، چه اتفاقاتي براي دنيا مي افتاد؟ این نمایش یک حکومت نظامی دیکتاتوریست ، که جهان رو با کرونا آلوده کرد واین باید درس عبرتی برای اروپا باشه که وابستگی اش رو به چین قطع کنه و یک اروپای قوی و مستقل بشه ونیازهای اقتصادیش را از کشورهای اروپائی تامین کنه .

'قانون امنیت ملی'، تلاش چین برای اقتدار بیشتر بر هنگ کنگ | DW | 22.05.2020دولت چین مصمم است، قانون جدیدی را برای افزایش 'امنیت ملی' و 'ثبات پایدار' در هنگ کنگ وضع کند. اپوزیسیون هنگ کنگ، این اقدام را تیرخلاصی به اصل «یک کشور، دو نظام» می‌داند. Iran این طبیعی خواهدبود که دولت چین چنین لقمه چربی راازدست ندهد مگر جامعه ملل ایستادگی کند که اگر قرتی داشتند کریمه رانجات میدادند. قطعا حزب کمونیست چین 25 سال آینده را نخواهد دید. روزهایی که هنگ گنگ و چه بسا سینک یانگ مسلمان نشین چین مستقل شوند و جشن استقلال بگیرند .

ترامپ٬‌ چین را متهم به پروپاگاندا علیه آمریکا و اروپا کردرئیس جمهور ایالات متحده آمریکا جوسازی چین علیه آمریکا و اروپا را «ننگ آور» خواند. - خبرگزاری آناتولی

نسخه کامل گفت‌وگوی بخش فارسی صدای آمریکا با مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکاصدای آمریکا به ۴۳ زبان برنامه پخش می کند. بیشتر برنامه های ما روی امواج متوسط یا FM و ایستگاههای محلی پخش می شوند

آغاز به کار نشست سالانۀ کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین پس از تاخیر دو ماههآغاز به کار این نشست ۷ روزه، نشانۀ دیگری از اثبات ادعای پکن مبنی بر پیروزی در مقابل شیوع ویروس کرونا تعبیر می‌شود. !!!

کرونا اقتصاد چین را از رمق انداخت؛ برآورد بیکاری موقت ۱۳۰ میلیون کارگرشیوع ویروس کرونا در چین ، هزاران کارگر را ناگزیر از مهاجرت داخلی به حاشیه شهرهای بزرگی همچون پکن کرده است. تلاش برای یافتن شغل آن هم در شرایطی که بسیاری از اداره‌های کاریابی اجازه بازگشایی ندارند، بسیاری از آنها را ناگزیر کرده تا به ازای روزانه ۱۵۰ یوان (۱۹.۲۶ یورو) به ۱۰ تا ۱۱ کار ساختمانی تن بدهند.