آمریکا چند شخص و نهاد مرتبط با ایران و حزب‌الله لبنان را تحریم کرد | DW | 17.09.2021

26/06/1400 09:25:00 ب.ظ

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند شبکه مرتبط با جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان را تحریم کرده است. در میان تحریم‌شدگان نام هفت شهروند ایرانی نیز به‌چشم می‌خورد.

تحریم علیه حزب‌الله لبنان, تحریم آمریکا علیه هفت شهروند ایرانی

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند شبکه مرتبط با جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان را تحریم کرده است. در میان تحریم‌شدگان نام هفت شهروند ایرانی نیز به‌چشم می‌خورد.

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که چند شبکه مرتبط با جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان را تحریم کرده است. در میان تحریم‌شدگان نام هفت شهروند ایرانی نیز به‌چشم می‌خورد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز جمعه، ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) از تحریم چند شبکه مالی مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب‌الله لبنان خبر داد.در بیانیه‌ای که در وبسایت این وزارتخانه منتشر شده آمده است: «این شبکه‌ها با هم ده‌ها میلیون دلار از طریق سیستم‌های مالی منطقه‌ای پولشویی کرده‌اند و عملیات مبادله ارز و تجارت طلا و لوازم الکترونیکی را به نفع حزب‌الله و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داده‌اند.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر ادامه بیانیه تاکید شده است، حزب الله با حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از درآمدهای حاصل از این شبکه‌ها «برای تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی و همچنین تداوم بی‌ثباتی در لبنان و سراسر منطقه استفاده می‌کند». 

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

گوه خورد،مثل تعیین جایزه برای سر سراج‌الدین حقانی میمونه

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه برخی افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان اعمال کردوزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.اين وزارتخانه

رویترز: رئیسی کابینه‌ای تندرو برای چانه‌زدن با آمریکا تشکیل دادبا خروج آشفته آمریکا از افغانستان، حکومت ایران دلگرم است که از طریق کابینه تندروی جدیدش، که علی باقری کنی معاون وزیر خارجه آن است، می‌تواند در مذاکرات وین کابینه عشق ایران رویترز: رئیسی کابینه‌ای تندرو برای چانه‌زدن با آمریکا تشکیل داد

غار تاریخی با آثار هنری هزار ساله از بومیان آمریکا در حراج به فروش رفتبر روی دیوارهای این غار تصاویری از انسان‌ها، حیوانات، پرندگان و موجودات افسانه‌ای نقش بسته است. بیش از ۲۹۰ نماد گلیف و هیروگلیفی نیز بر روی دیوارهای این غار دیده می‌شود. این نمادها تجسم اصوات و مفاهیم برای بومیان آمریکا بودند.

آمریکا: بلینکن برنامه‌ای برای دیدار با امیرعبداللهیان نداردنماینده آمریکا در سازمان ملل تصریح کرد که وزیر خارجه این کشور هیچ برنامه‌ای برای دیدار با همتای ایرانی خود در نشست هفته آتی در سازمان ملل ندارد. ما هم همچنین۔😜😜😜 حالا داشته باشد ارباب حق هر کاری دارد آمریکا ارباب جمهوری شیطانی ایران است شماها نیار به آمریکا دارید نوکری می کنید غارت ایران به آمریکا می کنید و خودتان خانواده هاتون در آمریکا در استثمار آمریکا نوکر برده خدمت می کنید شماها عاشقان آمریکا هستید آمریکا محل تان نمی زاره

آمریکا 13 فرد و 8 شرکت را در ارتباط با ایران و حزب‌الله لبنان تحریم کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimتحریم ۱۳ فرد و ۸ شرکت در ارتباط با ایران و حزب‌الله وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای از تحریم ۱۳ شخص حقیقی و ۸ شرکت به بهانه مشارکت آنها در تأمین مالی حزب‌الله و دور زدن تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران خبر داد 😂😂😂😂😂 امیدوارم روزی ایرانی ها توسط طالبان قتل عام شوند و ما لذت ببریم مرگ بر آمریکا

اعتراف سه مامور سابق اطلاعاتی آمریکا به هک شبکه‌های آمریکایی برای امارات در «پروژه کلاغ سیاه»🔺اعتراف سه مامور سابق اطلاعاتی آمریکا به هک شبکه‌های آمریکایی برای امارات در «پروژه کلاغ سیاه» این اعتراف بخشی از توافق با مقامات دولت فدرال آمریکا به منظور توقف پیگردهای بیشتر قضایی علیه این سه نفر است. امارات ؟!؟!

ساختمان وزارت خزانه‌داری آمریکا وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز جمعه، ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) از تحریم چند شبکه مالی مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب‌الله لبنان خبر داد.17 سپتامبر ,2021: 10:35 شب GST آخرین به روزرسانی: 17 سپتامبر ,2021: 10:48 شب GST Share آدرس کپی شد وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» از قدرت‌های جهانی امتیازات بیشتری بگیرد.«غار تصویر» در ۹۷ کیلومتری شهر «سنت لوئیز»، دومین شهر بزرگ ایالت میسوری واقع شده است.

در بیانیه‌ای که در وبسایت این وزارتخانه منتشر شده آمده است: «این شبکه‌ها با هم ده‌ها میلیون دلار از طریق سیستم‌های مالی منطقه‌ای پولشویی کرده‌اند و عملیات مبادله ارز و تجارت طلا و لوازم الکترونیکی را به نفع حزب‌الله و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام داده‌اند.» دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در ادامه بیانیه تاکید شده است، حزب الله با حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از درآمدهای حاصل از این شبکه‌ها «برای تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی و همچنین تداوم بی‌ثباتی در لبنان و سراسر منطقه استفاده می‌کند». Advertisement خزانه‌داری آمریکا همچنین در بیانیه خود افزود: مرکز نظارت بر اموال خارجی (OFAC) وابسته به این وزارتخانه، پس از بررسی اعضای شبکه مالی مستقر در لبنان و کویت که در حمایت و تسهیل فعالیت مالی برای حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران فعالیت می‌کردند، آنها را شناسایی کردند.  تحریم‌ها علیه هفت شهروند ایرانی، دو چینی، دو کویتی و دو لبنانی و همچنین شش شرکت چینی و هنگ‌کنگی و دو شرکت تایوانی و اماراتی اعمال شده است. خروج آمریکا از افغانستان، خیال رژیم تهران را از بابت تاثیرگذاری رویکرد جنگ نیابتی منطقه‌ای‌اش، که نشان می‌دهد ایالات متحده در حال پس‌روی از منطقه است، آسوده کرده است. نام و اتهام‌های شهروندان ایرانی نام شهروندان ایرانی تحریم‌شده در بیانیه آمریکا از این قرار است: حسین اسداله، مصطفی پوریا، محمدعلی دمیرچی‌لو، سمانه دمیرچی‌لو، محمدرضا کاظمی، مرتضی مینای هاشمی و امید یزدان‌پرست. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده همچنین تصریح کرد، در میان این افراد دو شخص به نام‌های علی الشاعر (ملقب به شاعر علی)، متولد منطقه «بنت جبیل» منطقه نبطیه در جنوب لبنان و جمال حسین عبدعلی عبدالرحیم کویتی الاصل، معروف به الشطی مشاهده می‌شوند. به گفته خزانه‌داری آمریکا، امید یزدان‌پرست، محمدعلی دمیرچیلو و سمانه دمیرچیلو قاچاق طلا و ارز از ایران به ترکیه را از طریق پروازهای تجاری که توسط شرکت هواپیمایی ماهان ایر انجام می‌شود، تسهیل می‌کنند.

محمدرضا کاظمی امکانات فروش طلا در ترکیه را به‌وجود می‌آورد که پس از فروش، درآمد حاصله به ایران بازگردانده می‌شود. حزب الله وزارت خزانه‌داری توضیح داده که حسیب محمد هدوان، معروف به الحاج زین، یک مقام ارشد در دبیرخانه عمومی حزب‌الله لبنان است و مستقیماً تابع حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان است. از طرف دیگر، رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای که اخیرا برای مذاکره با مقامات ایران به تهران سفر کرده بود، روز دوشنبه اعلام کرد که در مورد یکی دیگر از نگرانی‌های آژانس و کشورهای غربی، یعنی یافت شدن آثار اورانیوم غنی‌شده در چندین سایت اعلام‌نشدهٔ قدیمی در سراسر ایران، موفق نشده هیچ «تعهد قطعی» از مقامات جمهوری اسلامی بگیرد. خزانه‌داری آمریکا مرتضی مینایی هاشمی را به عنوان تاجر ایرانی مقیم چین، متهم کرده که به همراه دو شهروند چینی به نیروی قدس سپاه کمک مالی رسانده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در میان تحریم‌شدگان لبنانی نام حسیب محمد هادوان، معروف به حاج زین، از مقامات ارشد در دبیرخانه عمومی حزب‌الله نیز به‌چشم می‌خورد. این دو نفر از سال 2000 به بعد از طرف حزب‌الله کمک‌های مالی را جمع‌آوری می‌کردند. خزانه‌داری آمریکا نوشته است: «در نتیجه اقدام امروز کلیه دارایی‌ها و منافع مربوط به اموال افراد و نهادهای ذکر شده مسدود می‌شود..» علاوه بر این، انجام معاملات خاص با اشخاص تحریم‌شده، با تحریم‌های ثانویه همراه خواهد بود. او همچنین چندین بار به لبنان سفر کرد تا با مقامات حزب‌الله لبنان ملاقات کرده و پول اهداء کند.

در همین زمینه: .