آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه برخی افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد

26/06/1400 09:51 ب.ظ

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه برخی افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد العربيه_فارسى

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.اين وزارتخانه آخرین به روزرسانی: 17 سپتامبر ,2021: 10:48 شب GST Share آدرس کپی شد وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.

اين وزارتخانه آمریکایی با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت خود اعلام کرد، شبکه و افراد تحریم شده جدید با شبه‌نظامیان حزب‌الله که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته‌اند، مرتبط هستند. Advertisement خزانه‌داری آمریکا همچنین در بیانیه خود افزود: مرکز نظارت بر اموال خارجی (OFAC) وابسته به این وزارتخانه، پس از بررسی اعضای شبکه مالی مستقر در لبنان و کویت که در حمایت و تسهیل فعالیت مالی برای حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران فعالیت می‌کردند، آنها را شناسایی کردند.

این وزارتخانه همچنین گفت، این افراد یا شبکه ده‌ها میلیون دلار از طریق سیستم‌های مالی منطقه‌ای پولشویی کرده و مبادله ارز و تجارت طلا را به نفع حزب‌الله و سپاه پاسداران ایران انجام داده‌اند. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده همچنین تصریح کرد، در میان این افراد دو شخص به نام‌های علی الشاعر (ملقب به شاعر علی)، متولد منطقه «بنت جبیل» منطقه نبطیه در جنوب لبنان و جمال حسین عبدعلی عبدالرحیم کویتی الاصل، معروف به الشطی مشاهده می‌شوند. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اعتراف سه مامور سابق اطلاعاتی آمریکا به هک شبکه‌های آمریکایی برای امارات در «پروژه کلاغ سیاه»🔺اعتراف سه مامور سابق اطلاعاتی آمریکا به هک شبکه‌های آمریکایی برای امارات در «پروژه کلاغ سیاه» این اعتراف بخشی از توافق با مقامات دولت فدرال آمریکا به منظور توقف پیگردهای بیشتر قضایی علیه این سه نفر است. امارات ؟!؟!

آمریکا و بریتانیا به استرالیا برای ایجاد ناوگان زیردریایی اتمی کمک می‌کنندرئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه از توافق ایالات متحده با بریتانیا برای کمک به استرالیا جهت ایجاد ناوگان زیردریایی های اتمی خبر داد و گفت این تصمیم در راستای مشارکت امنیتی سه جانبه جدید با تمرکز بر تامین ثبات و امنیت منطقه اقیانوس های هند و آرام است. جو بایدن در یک نشست مجازی سه جانبه توضیح...

وزارت خارجه آمریکا: همواره اسرائیل را در جریان مذاکرات وین قرار داده ایموزارت خارجه آمریکا: همواره اسرائیل را در جریان مذاکرات وین قرار داده‌ایم سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن و تل آویو درخصوص برنامه هسته‌ای ایران هدف یکسانی دارند، گفت که کشورش همواره رژیم صهیونیستی را در جریان مذاکرات وین قرار داده است.

پیمان آمریکا، استرالیا و بریتانیا برای تولید زیردریایی اتمی و واکنش چین | DW | 16.09.2021بر اساس توافقنامه‌ای که ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا امضا کردند، استرالیا در آینده نزدیک زیردریایی‌ اتمی تولید خواهد کرد. چین این پیمان را بر خلاف منافع خود و در راستای ذهنیت 'جنگ سرد' ارزیابی کرد. هر سه با زبان انگلو ساکسونی ولی دوکشور مادر وهمزاد شیطان همیشه شرور وخونریز وهمیشه ی تاریخ درحال دسیسه واشغال کشور های دیگر همیشه خونریز انگلیس وامریکا ولی استرالیا چرا شاید نژاد انگلو ها بر سایر ملت ها میچربد درحالیکه استرالیا از بومی ها بوده اشغال شد مثل امریکا نفرین بر انگلو از ابدالی تا عبدالرحمانی ملتانی وقتل عام مردن هزاره وغصب سرزمین شان از عبدالرحمان تا طالب وحشی ومزدور خونریز تروریست جنایت کار حیوان صفت ساخته ی انگلوساکسونهای دوطرف اوقیانوس وبا اجرای فرزند حرامزاده ی انگلیس ای اس ای ریس این سازمان مخوف درکشور من امد از مزدورانش حکومت تشکل داده استرالیا میتونه زیردریایی هسته ای با کلاهک هسته ای داشته باشه عجب

همکاری «دفاعی» آمریکا، بریتانیا و استرالیا؛ اعتراض چین و ناخرسندی فرانسه🎥به نظر می‌رسد جو بایدن در جلسه امضای پیمان «اوکوس» نام نخست‌وزیر استرالیا را فراموش کرده است درباره همکاری «دفاعی» آمریکا، بریتانیا و استرالیا بیشتر بخوانید: این که چیزی نیست بعضی وقتها خودش را گم میکند و دربه‌در دنبال خودش میگرده در جلسه‌ای که خانومش سخنرانی میکرد اینگونه شده بود تازه شده مثل جنت مکان

رویترز: رئیسی کابینه‌ای تندرو برای چانه‌زدن با آمریکا تشکیل دادبا خروج آشفته آمریکا از افغانستان، حکومت ایران دلگرم است که از طریق کابینه تندروی جدیدش، که علی باقری کنی معاون وزیر خارجه آن است، می‌تواند در مذاکرات وین کابینه عشق ایران رویترز: رئیسی کابینه‌ای تندرو برای چانه‌زدن با آمریکا تشکیل داد

17 سپتامبر ,2021: 10:35 شب GST

آخرین به روزرسانی:

17 سپتامبر ,2021: 10:48 شب GST

Share

آدرس کپی شد

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز جمعه، 17 سپتامبر، از اعمال تحریم‌هایی علیه یک شبکه و شماری از افراد مرتبط با حزب‌الله لبنان خبر داد.

اين وزارتخانه آمریکایی با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت خود اعلام کرد، شبکه و افراد تحریم شده جدید با شبه‌نظامیان حزب‌الله که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گرفته‌اند، مرتبط هستند.

Advertisement

خزانه‌داری آمریکا همچنین در بیانیه خود افزود: مرکز نظارت بر اموال خارجی (OFAC) وابسته به این وزارتخانه، پس از بررسی اعضای شبکه مالی مستقر در لبنان و کویت که در حمایت و تسهیل فعالیت مالی برای حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران ایران فعالیت می‌کردند، آنها را شناسایی کردند.

این وزارتخانه همچنین گفت، این افراد یا شبکه ده‌ها میلیون دلار از طریق سیستم‌های مالی منطقه‌ای پولشویی کرده و مبادله ارز و تجارت طلا را به نفع حزب‌الله و سپاه پاسداران ایران انجام داده‌اند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده همچنین تصریح کرد، در میان این افراد دو شخص به نام‌های علی الشاعر (ملقب به شاعر علی)، متولد منطقه «بنت جبیل» منطقه نبطیه در جنوب لبنان و جمال حسین عبدعلی عبدالرحیم کویتی الاصل، معروف به الشطی مشاهده می‌شوند.

علاوه بر این دو شخص، تحریم‌هایی علیه حسیب محمد هدوان و طالب حسین اعمال شده است.

حزب الله

وزارت خزانه‌داری توضیح داده که حسیب محمد هدوان، معروف به الحاج زین، یک مقام ارشد در دبیرخانه عمومی حزب‌الله لبنان است و مستقیماً تابع حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان است.

هدوان همچنین مسئول جمع‌آوری اموال از اهداکنندگان و تجار خارج از لبنان است و علی الشاعر دفتر او را اداره می‌کند. این دو نفر از سال 2000 به بعد از طرف حزب‌الله کمک‌های مالی را جمع‌آوری می‌کردند.

اما طالب حسین برای انتقال میلیون‌ها دلار به حزب‌الله لبنان از کویت و با کمک و هماهنگی الشطی فعالیت کرده است.

او همچنین چندین بار به لبنان سفر کرد تا با مقامات حزب‌الله لبنان ملاقات کرده و پول اهداء کند.

گفتنی است که ایالات متحده آمریکا طی سال‌های گذشته، ده‌ها مورد تحریم علیه حزب‌الله لبنان اعمال کرده است و تاکنون چندین بار رهبران این گروه را در فهرست تروریست‌ها قرار داده است. واشینگتن بارها تاکید کرده که این حزب مورد حمایت ایران با کمک نیروی قدس سپاه از عواید قاچاق و پولشویی استفاده می‌کند. این حزب همچنین از فعالیت شبکه‌های قاچاق در خارج از لبنان برای تأمین مالی طرح‌های تروریستی و تداوم اعمال خشونت‌بار و ایجاد بی‌ثباتی در لبنان، منطقه و جهان عرب استفاده کرده است.