آمریکا معافیت عراق جهت واردات برق از ایران را 120 روز دیگر تمدید کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایالات متحده آمریکا با تمدید معافیت عراق جهت واردات برق از ایران به مدت 120 روز دیگر موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

31.03.2021یک سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در گفتگو با رسانه‌های آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن برای عراق معافیت 120 روزه به منظور تامین نیازهای برق خود از ایران تعیین کرده است.

این مقام آمریکایی همچنین اظهار داشت که امیدوارند بغداد وابستگی انرژی خود به تهران را در این مدت کاهش دهد.گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشتم ماه می در یک نشست رسانه ای ضمن اعلام خروج این کشور از توافق‌نامه هسته‌ای ایران از اعمال «تحریم‌های اقتصادی بسیار قاطع» علیه ایران خبر داده بود. واشنگتن همچنین اعلام کرده بود که تحریم‌های مشابهی علیه همه کشورهایی که با ایران همکاری می‌کنند نیز اعمال خواهد شد.

دولت ترامپ به دلیل همسایگی عراق با ایران و وابستگی آن به انرژی خارجی، معافیتی جزئی را برای این کشور در نظر گرفته بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

​​​​​​​آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را تمدید کرد | DW | 31.03.2021رسانه‌ها به نقل از منابع عراقی از تمدید چهار ماهه معافیت عراق از تحریم‌های ایران خبر دادند. مقامات عراقی می‌گویند آمریکا در مورد پرداخت بدهی‌های این کشور به ایران چراغ سبز نشان داده است. وضعیت کثافت بلاتکلیفی ... !؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را ۱۲۰ روز تمدید کردیک سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دولت آمریکا معافیت عراق از تحریم‌های ایران را ۱۲۰ روز تمدید کرده است تا بغداد بتواند تبادلات مالی واردات انرژی را انجام دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: ایران حقوق بشر را در سوریه و عراق هم نقض می‌کند | DW | 31.03.2021گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شد. در این گزارش از نقض حقوق بشر در ایران، چین و روسیه انتقاد شده است. آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق_‌بشر در سوریه، عراق و یمن هم متهم کرده است. به کتفم تهش چی فقط انتقاد میکنن پشت پرده هم دارن کارهاشون رو با هم‌میکنن نعمت روی زمین قسمت پر رویان است... واقعا آمریکا صلاحیت دارد؟؟؟ حقوق بشر از نظر آمریکا یعنی منافع آمریکا ،همان چیزی که وزیر خارجه آمریکا در مورد بن سلمان وقتل خاشقچیو منافع شان مطرح کرد ... قضاوت با خودتان.. والسلام
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا نظام ایران را به نقض حقوق بشر در سوریه،عراق و یمن متهم کرددر گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا ضمن انتقاد صریح از نقض حقوق بشر در ایران، چین و روسیه، نظام ایران به نقض حقوق بشر در سوریه، عراق و یمن متهم شده است. ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی:
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا رژیم ایران را به نقض حقوق بشر در سوریه،عراق و یمن متهم کرددر گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا از نقض حقوق بشر در ایران به شدت انتقاد شده و همچنین باید در افغانستان، ایران ،افریقا و ... محکوم کنند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »