آمریکا نیروی نظامی بیشتری به خلیج فارس اعزام می‌کند | DW | 21.09.2019

30/06/1398 09:08 ق.ظ

آمریکا اعلام کرد که به درخواست عربستان و امارات متحده عربی نیروی نظامی به خلیج فارس اعزام می‌کند. وزیر دفاع آمریکا گفته است که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست، اما برای هر گزینه‌ای آماده خواهد بود.

آمریکا اعلام کرد که به درخواست عربستان و امارات متحده عربی نیروی نظامی به خلیج فارس اعزام می‌کند. وزیر دفاع آمریکا گفته است که کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست، اما برای هر گزینه‌ای آماده خواهد بود. وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت که همه چیز نشان می‌دهد که ایران مسئول حملات به تاسیسات نفتی عربستان بوده است.

به گفته اسپر تحقیقات توسط کارشناسان آمریکایی، سعودی و بین‌المللی نشان داده است که سلاح‌های مورد استفاده از تولیدات ایران است و نقطه شلیک خاک یمن نبوده است.

برخی از مقامات آمریکایی هم پیش از این به خبرگزاری‌ها گفتند که حملات به آرامکو از جنوب غربی ایران صورت گرفته و نه تنها از پهپادها بلکه از موشک‌های کروز نیز در این حملات استفاده شده است. اوخر ماه مه سال جاری نیز پنتاگون۱۵۰۰ نیروی نظامی برای مقابله با"افزایش تهدیدات ایران" به خلیج فارس اعزام کرده بود.

حملات پهپادی به تاسیسات شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) در پالایشگاه"بقیق" و میدان نفتی"خریص" صبح شنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) انجام گرفت. پس از این حملات سطح تولید نفت عربستان به نیمی از حجم عادی کاهش یافته بود headtopics.com

آمریکا غلط کرد با تو باهم

دنیا شده اماده ی یک جنگ جهانی ....

ادامه مطلب:
dw_persian »

اينهمه رو مديون سياستهاي ج٠ا پس دلیلی نداره بخواد اینا رو عزل کنه فعلا که بخت با ترامپه برای چاپیدن عر بها به اسم نیرو اول پولش میگیره بعد نیرو میاره این کاسب کار به نفعشه که اوضاع به همین منوال باشه وهی قمپز در بکنه این بین آمریکائیها بسیار معروفه «یه چماق بزرگ پشت سرت نگه دار و ادای احمقها رو دربیار» نیروی نظامی بیشتر یعنی برای تدارک جنگ. البته نه به سبک و سیاق جنگ عراق و افغانستان، بلکه با تکه تکه شدن ناوگان ه آرتور شاه «طبق پیشگویی نوستراداموس»

لولوهای سر خرمن☠، قدمتان روی تخم چشم بن سلمان👍👍😂😂 واکنش نیروی نظامی اعزام می‌کند؟ پولش واریز کن بیاد نوش جانتون سربازا هم برن عربستان هوا هم داره خوب میشه لب ساحل یکم گوشت عربی بکشن به دندون عربستان کتک خورده رفته داداش بزرگش رو آورده .

دونالد ترامپ با اعزام نیروی نظامی به خلیج فارس موافقت کردوزارت دفاع آمریکا خبر داد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با اعزام نیروهای نظامی این کشور به خلیج فارس 'برای دفاع' و عموما برای دفاع هوایی و موشکی در عربستان موافقت کرده است. پنتاگون می‌گوید این اولین گام آمریکا در واکنش به حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان است. بزار بیان اخه ماهی ها گناه دارن گرسنه ان کسری ناجی هم همراهشون می‌ره؟ 🥴 الان هوا گرمه عربستان خصوصا بعد از آتش سوزی آرامکو پوستشون خراب میشه

ظریف: حمله نظامی به ایران به «جنگی تمام عیار» منجر می شودظریف: - حمله نظامی به ایران به «جنگی تمام عیار» منجر می‌شود و عربستان باید تا آخرین سرباز آمریکایی بجنگد. - اگر تحریم‌هایی که به طور غیرقانونی اعمال شدند، لغو شوند وضعیت فرق خواهد کرد. آنگاه می‌توانیم مذاکره را بررسی کنیم. آقای ظریف دیگر با ترساندن مردم از جنگ با آمریکا نمی شود زمینه ای مذاکرات بعدی را با آمریکا محیا کرد، این ترس از زمان تصرف کشتی انگلیس و زدن پهپاد آمریکای از بین رفته شده است. همین طور حضرت آقا فرمودند در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی کنیم‌. جنگ_نمیشود_مذاکره_نخواهیم_کرد همین عن اقا بود تا دیروز میگفت امریکا قابیلت نابود کردن ارتش و سپاه ظرف چند ساعت داره😀😃

افزایش نرخ ریال سعودی و دلار آمریکا در ایران به دنبال حمله به تأسیسات نفتی آرامکوبه دنبال حمله روز شنبه گذشته به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو و اتهام ایران به حمایت از این اقدام

کنایه توئیتری ظریف به پمپئو در واکنش به کارشکنی آمریکا برای صدور ویزای هیئت ایرانیوزیر امور خارجه آمریکا در کنایه‌ای به وزیر امور خارجه گفت که عادات قدیمی به وضوح سخت می‌میرند.

پنج راهکار نظامی آمریکا علیه ایران از دید یک نشریه آمریکایینشریه آمریکایی «فوربز» در گزارشی به قلم «مارک کنسین» به پنج راهکار نظامی آمریکا علیه ایران پرداخته و راهکار اصلی آمریکا در مقابله با ایران: دوشیدن گاوهای عرب چقدر باید گاو باشی وقتی بهت میگن گاو فقط بخندی

ادعای سفیر عربستان در آلمان؛ احتمال اقدام نظامی در برابر حمله به آرامکوادعای سفیر عربستان در آلمان: تمام گزینه‌ها روی میز است اما باید به درستی درباره آن بحث و رایزنی شود همچنان در حال بررسی این هستیم که موشک‌ها از کجا به آرامکو شلیک شدند ایران آنها را ساخته است؛ بنابراین، موشک‌ها تنها می‌توانستند با کمک ایران شلیک شده باشند تمام بمب هاي عربستان هم ساخت امريكا وانگليس چه ربطي داره موشك هاي يمن و پياده ها شايد ساخت ايران باشه باز چه ربطي داره خبرگزاری گرامی تصویر این خبر شما مربوط به سفیر عربستان در انگلیس است نه آلمان ( عکس سمت راست سفیر عربستان در آلمان )