پنج راهکار نظامی آمریکا علیه ایران از دید یک نشریه آمریکایی

29/06/1398 03:06:00 ب.ظ

پنج راهکار نظامی آمریکا علیه ایران از دید یک نشریه آمریکایی #العربية

العربية

پنج راهکار نظامی آمریکا علیه ایران از دید یک نشریه آمریکایی العربية

نشریه آمریکایی «فوربز» در گزارشی به قلم «مارک کنسین» به پنج راهکار نظامی آمریکا علیه ایران پرداخته و

از نظر این نشریه ایالات متحده آمریکا برای پاسخ به ایران 5 راهکار نظامی در اختیار دارد.این گزارش یک روز قبل از نشست رئیس جمهوری آمریکا با فرماندهان پنتاگون در روزهای پنجشنبه و جمعه و قرار دادن گزینه‌های نظامی بر سر میز ترامپ منتشر شده است.به گزارش کیهان لندن به نقل از این نشریه اولین راهکار : تقویت پدافند هوایی در اطراف شهرهای سعودی و تأسیسات نفتی که این اقدام با هدف جلوگیری از تکرار حملات رژیم ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد و نیاز به استقرار سیستم‌های دفاعی پاتریوت و رادارهای بیشتر در کشور پادشاهی سعودی دارد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

چقدر باید گاو باشی وقتی بهت میگن گاو فقط بخندی راهکار اصلی آمریکا در مقابله با ایران: دوشیدن گاوهای عرب

وزارت دادگستری آمریکا از اسنودن در رابطه با انتشار کتاب جدیدش شکایت کرد🔺وزارت دادگستری آمریکا از اسنودن در رابطه با انتشار کتاب جدیدش شکایت کرد ⚡️وزارت دادگستری ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور اعلام کرد که علیه ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین «آژانس امنیت ملی آمریکا» دادخواست قضایی ارائه داده است.

رئیس جمهوری آمریکا از تشدید «اساسی» تحریم‌ها علیه ایران خبر دادحملات به تاسیسات نفتی عربستان؛ دونالد ترامپ از تشدید «اساسی» تحریم‌ها علیه ایران خبر داد بیشتر بخوانید🔽 آمریکا باخت۔۔۔ شکست خورد۔۔۔ این دلقک دیگه تحریمی نذاشته که بخواد اعمال کنه ولی ما ، داریم براتون ضربه های بعدی تو راهه منتظر باشید 😁😁😁 احتمالا تحريم تنباكو است

'تحریم های آمریکا پس از ایران بیشترین تاثیر را بر روی ترکیه گذاشت'وزیر تجارت ترکیه تصریح کرد که تحریم‌های مجدد آمریکا علیه ایران پس از این کشور بیشترین تاثیر را بر ترکیه گذاشته است. - خبرگزاری آناتولی

مقامات ایران در انتظار ویزای آمریکا | DW | 18.09.2019رئیس و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی منتظر اعطای روادید ایالات متحده برای شرکت در اجلاس سازمان ملل در نیویورک هستند. ظریف در فهرست تحریمی‌های آمریکا قرار دارد. VoiceOfIranianPrisoners بعنی این بزرگترین حماقته که ظریف و روحانی تو صف بیایستن. وقتی مذاکره و صحبت نباید باشه، این چند نفر هم باید صرف نظر کنند از رفتن. 1- سازمان ملل خودش باید از حضور تروریستها جلوگیری کند. 2- امریکا دلیل موجهی برای عدم اعطای ویزا به تروریستها دارد 3- تازه اگر هم موفق به حضور شوند، بعنوان نماینده یک دولت تروریست در مقابل جامعه جهانی قرار خواهند گرفت

اوبراین، مشاور جدید امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا کیست؟ | DW | 18.09.2019رئیس جمهور ایالات متحده رابرت اوبراین را به عنوان مشاور امنیتی کاخ سفید معرفی کرد. اوبراین در ۱۵ سال گذشته مسئولیت‌های گوناگونی در دولت‌های بوش و اوباما و ترامپ داشته است.

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره‌ را کاهش دادبانک مرکزی آمریکا نرخ بهره‌ را کاهش داد

آنها را بررسی کرده است.شهریور ۲۶, ۱۳۹۸ مایک پنس: آمریکا برای هر اقدام لازم در دفاع از خود و متحدانش آماده و مجهز است مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اعلام کرد که ایالات متحده برای دفاع از منافع خود و متحدانش آماده و مجهز است و نشانه گیری کرده است.Aa در پی حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، رئیس جمهوری آمریکا از تشدید «اساسی» تحریم ها بر ضد ایران خبر داد.ایران "تحریم های آمریکا پس از ایران بیشترین تاثیر را بر روی ترکیه گذاشت" وزیر تجارت ترکیه تصریح کرد که تحریم‌های مجدد آمریکا علیه ایران پس از این کشور بیشترین تاثیر را بر ترکیه گذاشته است.

از نظر این نشریه ایالات متحده آمریکا برای پاسخ به ایران 5 راهکار نظامی در اختیار دارد. این گزارش یک روز قبل از نشست رئیس جمهوری آمریکا با فرماندهان پنتاگون در روزهای پنجشنبه و جمعه و قرار دادن گزینه‌های نظامی بر سر میز ترامپ منتشر شده است. او گفت: «ما در حال ارزیابی شواهد و مشورت با متحدان خود هستیم. به گزارش کیهان لندن به نقل از این نشریه اولین راهکار : تقویت پدافند هوایی در اطراف شهرهای سعودی و تأسیسات نفتی که این اقدام با هدف جلوگیری از تکرار حملات رژیم ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد و نیاز به استقرار سیستم‌های دفاعی پاتریوت و رادارهای بیشتر در کشور پادشاهی سعودی دارد. هم‌رسانی این مطلب:. از نظر این نشریه مشکل اساسی این است که سیستم‌های پدافندی ایالات متحده و سعودی، «پاتریوت و هاوک» برای مقابله با هواپیماها و تا حدودی موشک‌های بالستیک طراحی شده اما برای دفاع در برابر هواپیماهای بدون سرنشین کارآیی ندارند.» پیشتر پرزیدنت ترامپ نیز هشدار داده بود که برای پاسخگویی به حملات اخیر هدف‌گیری کرده و آماده شلیک است، اما او تاکید کرد که خواهان جنگ نیست. دوم : حمله موشکی به تأسیسات نظامی ایران با استفاده از موشک‌های بالستیک دوربُرد. مایلیم با به کارگیری تجارت ترجیحی، حجم تجاری را افزایش دهیم.

عملیاتی مشابه آنچه ایالات متحده علیه عراق در زمان صدام و علیه القاعده در افغانستان انجام داد. میتوانید روی آن حساب کنید. ترامپ نیز خود در سال 2017 دستور حمله موشکی به سوریه را صادر کرد که اقدامی به تلافی استفاده رژیم اسد از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامی‌ها بود. این حمله به زمامداران ایران این پیام را خواهد داد که ادامه اقدامات خرابکارانه هزینه‌ساز خواهد بود. رئیس جمهوری ایالات متحده روز گذشته گفت که به نظر می رسد ایران پشت حملات به عربستان بوده است. اما این راه می‌تواند باعث تلفات شود و ایران هم دست به اقدام متقابل بزند. از طرفی هیچی تضمینی نیست که این حمله باعث تغییر رفتار ایران بشود. رئیس جمهوری آمریکا گفت: به دنبال جنگ با هیچ کسی نیستیم اما برای تمامی گزینه‌ها آماده هستیم و آمریکا امروز بیش از هر زمان دیگری در تاریخ آماده جنگ است. باید در روند سرمایه گذاری این شرکت ها در ایران تسهیلات لازم ارایه شود.

سوم : حمله وسیع موشکی و هوایی علیه مراکز نظامی و زیرساخت‌های غیرنظامی از جمله مراکز کنترل فرماندهی مانند وزارت دفاع، پادگان‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروگاه‌های برق، پُل‌ها و شبکه‌های ارتباطی. هدف از این عملیات تهدید رهبری نظامی و غیرنظامی است که بر مردم ایران نیز به شدت فشار خواهد آورد. رئیس جمهوری ایالات متحده پیشتر در توئیتر خود نوشته بود: «به یاد دارید وقتی که ایران پهپاد [آمریکایی] را سرنگون کرد، آگاهانه گفت که این پهپاد داخل حریم [هوایی]‌ آنها بود؛ در حالی که اصلا نزدیک آنجا هم نبود. چهارم: کارزار هوایی گسترده فراتر از یک حمله مقطعی. عملیاتی که شاید هفته‌ها طول بکشد و هدف آن کاهش قدرت نظامی جمهوری اسلامی و کشاندن رژیم ایران به پای میز مذاکره باشد. حالا، آنها می‌گویند که ارتباطی با حمله به عربستان سعودی نداشته‌اند. سابقه نشان می‌دهد این کارزارها چندان نتیجه‌بخش نیست. از 125 قلم صادراتی ترکیه در قالب تجارت ترجیحی 68 قلم ممنوع و در مورد سه قلم نیز محدودیت وضع شده است.

پنجم: قرنطینه‌ ایران که گزینه‌ای شامل خشونت و انفعال است و می‌تواند محاصره‌ بنادر و کنترل رفت و آمد کشتی‌های ایران را در بر بگیرد و مستقیم اقتصاد جمهوری اسلامی را هدف قرار می‌دهد.» مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، در واکنش به حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان که ایالات متحده در حال بررسی نحوه واکنش به ایران است. فوربز در ادامه می‌نویسد فراتر از اینها گزینه‌های خشن‌تری هم وجود دارد از جمله تصرف جزایر ایران. این گزارش تاکید کرده که برای اجرای هرکدام از این راهکارهای نظامی، آمریکا به همراهی شرکا و متحدان خود نیاز دارد. این تصاویر از جمله خسارت به تاسیسات بقیق را، که قلب اصلی تولید نفت خام پادشاهی عربستان محسوب می‌شود، نشان می‌دهد. مقامات ارتش آمریكا شامگاه پنجشنبه 19 سپتامبر 2019 گفتند كه مقامات پنتاگون به جلسات خود با دونالد ترامپ طی روزهای پنجشنبه و جمعه در واشینگتن ادامه دادند. این جلسات به منظور بررسی گزینه‌های پاسخ به حمله به دو تأسیسات نفتی سعودی برگزار شده است.۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش روزنامه «ول ستریت ژورنال» به نقل از مقامات ارشد نظامی، پنتاگون گزینه اعزام نیروهای مختصص بیشتری در زمینه‌های پدافند هوایی، جنگنده‌های پیشرفته و تجهیزات مراقبت و شناسایی به منطقه خلیج را بررسی می‌کند. طبق این گزارش ایالات متحده و همپیمانانش برای تقویت پدافند دقیق در منطقه بیش از هر اقدام نظامی احتمالمالی گام هایی را برداشته‌اند این اقدام پس از حملات آرامکو صورت می‌گیرد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، تهران را پشت این حملات دانست و عصر شنبه ۲۳ شهریور در توئیتر رسمی خود نوشت در حالی که روحانی و ظریف تظاهر به دیپلماسی می‌کنند، تهران پشت نزدیک به ۱۰۰ حمله به عربستان سعودی است. جاناتان هافمن، معاون وزیر دفاع آمریكا ، روز پنجشنبه در یك كنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن گفت: « ایران به شکلی از اشکال مسئول حملات آرامکو است». معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: «ما گزینه هایی برای پاسخ به حمله آرامکو در اختیار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارائه می دهیم و اوست که باید تصمیم بگیرد».. او افزود: «حملات به تأسیسات آرامکو تا حدود زیادی با هماهنگی و برنامه ریزی انجام شده است» .

.