آمریکا خواستار پیوستن قطر به متحدان نظامی خارج از ناتو شد | DW | 18.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تلاش ‌برای نزدیکی قطر و اسرائیل از سوی آمریکا ادامه دارد. مذاکره درباره جذب قطر به صف متحدان نظامی آمریکا انجام شده است. ۱۷ کشور و از جمله بحرین و کویت در شمار متحدان نظامی خارج از ناتو آمریکا محسوب می‌شوند.

پیوستن قطر به صف متحدان نظامی آمریکا در خارج از چارچوب پیمان دفاع آتلانتیک شمالی برای این کشور می‌تواند مزایای نظامی زیادی به همراه داشته باشد. کشورهایی که به عنوان متحدان نظامی آمریکا محسوب می‌شوند می‌توانند از امکانات مربوط به خرید جنگ‌افزار و آموزش نظامی و همچنین همکاری‌های امنیتی بهره‌مند شوند.

تیموتئی لندرکینگ، معاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور مربوط به همکاری‌های امنیتی با کشورهای حوزه خلیج فارس، خبر مربوط به احتمال پیوستن قطر به جمع متحدان نظامی غیرعضو ناتو را رسانه‌ای کرده است. پس از امضای توافق صلح بین امارات متحده عربی با اسرائیل و امضای توافق مشابهی بین بحرین و اسرائیل، ناظران پیش بینی کرده بودند که احتمال امضای چنین توافقی از سوی قطر و عمان نیز وجود دارد.

در حال حاضر آمریکا با ۱۷ کشور غیر عضو ناتو پیمان اتحاد نظامی دارد. در حوزه خلیج فارس، کشورهای کویت و بحرین در شمار متحدان نظامی آمریکا به حساب می‌آیند. بحرین میزبان ناوگان پنجم دریایی آمریکا در خلیج فارس است.از سوی دیگر، بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه در خاک قطر قرار دارد. تا کنون به علت تنش در مناسبات بین قطر با کشورهای عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر، زمینه پیوستن این کشور به جمع متحدان نظامی آمریکا وجود نداشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عصبانیت قاضی آمریکایی از تبرئه شدن شهروند ایرانی- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimعصبانیت قاضی آمریکایی از تبرئه شدن شهروند ایرانی قاضی منهتن در ایالت نیویورک از دادستان‌های فدرال به خاطر تبرئه «علی صدر هاشمی نژاد» شهروند ایرانی در پرونده دور زدن تحریم‌های_آمریکا علیه تهران انتقاد کرد شما موضوع رو اشتباده فهمیدی. قاضی از دادستانهای فدرال بخاطر مخفی نگه داشتن مدارکی که دال بر بیگناهی متهم بود عصبانی شده، نه از تبرئه کردن متهم، که توسط خود قاضی انجام میشه و نه دادستانها. دولت مجبور به پس گرفتن شکایتش از متهم شده. موضوع کاملا برعکسه.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تصاویر پهپادی از وسعت تخریب‌ و ویرانگری آتش در ایالت اورگون آمریکاتصاویر پهپادی از وسعت تخریب‌ و ویرانگری آتش در ایالت اورگون آمریکا ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صلح آمریکا با طالبان و خروج از افغانستان؛ حامیان ترامپ و بایدن موافقند یا مخالف؟تازه‌ترین بررسی بنیاد گروه اوراسیا نشان می‌دهد، طرفداران دونالد ترامپ بیش از حامیان جو بایدن موافق با توافق صلح ایالات متحده و طالبان هستند و تعداد آمریکایی‌های که از خروج ارتش ایالات متحده از افغانستان حمایت می‌کنند، روندی صعودی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 17 سپتامبردر اینجا نگاهی به آخرین پیش‌بینی‌ها و نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا می‌اندازیم. فعلا بایدن 7 درصد از ترامپ جلوتر است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آکسفام: بیش از نیمی از واکسن‌های کرونا تنها برای ۱۳ درصد جمعیت جهان خواهد بودبررسی‌های آکسفام نشان می‌دهد که برای هر شهروند بریتانیایی پنج نمونه از واکسن احتمالی کرونا پیش خرید شده است. این در حالی است که تنها به یک نفر از هر ۹ شهروند بنگلادش نمونه‌ای از این واکسن اختصاص داده شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »