صلح آمریکا با طالبان و خروج از افغانستان؛ حامیان ترامپ و بایدن موافقند یا مخالف؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صلح آمریکا با طالبان و خروج از افغانستان؛ حامیان ترامپ و بایدن موافقند یا مخالف؟ این گزارش را بخوانید 🔽

بنیاد گروه اوراسیا که به مطالعه تاثیرات متقابل سیاست و اقتصاد بر یکدیگر و ارزیابی ریسک سیاسی در حوزه کسب و کار مشغول است، در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی دیدگاه رای دهندگان آمریکایی در مورد سیاست خارجی این کشور از جمله در مورد افغانستان پرداخته است.

برپایه نتایج بررسی بنیاد گروه اوراسیا که بر اساس نظرخواهی از هزار و ۷۰۰ آمریکایی انجام شده، اکثریت آمریکایی‌ها از توافق دولت ترامپ با طالبان حمایت می‌کنند و کمتر از ۹ درصد آنها با این توافق مخالفند. بررسی سال گذشته این بنیاد نیز نشان می‌داد که ۳۹ درصد آمریکایی‌ها از خروج نیروهای ارتش آمریکا از افغانستان حمایت می‌کنند و ۳۱ درصد آنها نیز حامی مذاکرات صلح این کشور با طالبان هستند.

نتایج این نظرخواهی همچنین نشان می‌دهد که حمایت عمومی از پایان دادن به جنگ در افغانستان طی یک سال گذشته افزایش یافته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'خبرنگاران طالبان' با پخش زنده فیسبوکی در مذاکرات صلح دوحه - BBC News فارسیحضور شماری از خبرنگاران خود را نزدی به طالبان می‌خواندند، در حاشیه مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح افغانستان و مصاحبه‌ آنها با شماری از اعضای هیأت دولت افغانستان در روزهای اخیر خبرساز شد. اکنون سئوال این است که دلیل حضور آنان چیست و چه مقدار توانسته در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برای خود جایگاه باز کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات صلح افغانستان؛ دستورالعمل‌ها با بحث درباره عدم دخالت 'فرد خارجی' ادامه دارد - BBC News فارسیدر ششمین روز مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه، سخنگویان هر دو هیات گفتند که گفتگوهای تیم‌های تماس درباره تدوین طرزالعمل‌ها هنوز ادامه دارد. گفته می‌شود یکی از دلایل تاخیر، بحث بر یک سری از اصول مانند 'هیچ فرد خارجی' در گفتگوها دخالت نداشته باشد، است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندندترامپ: شاید 5 کشور دیگر به توافق صلح با اسرائیل بپیوندند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توافقنامه سازش بین امارات و اسرائیل امضا شد/ اعلام حمایت از 'صلح' منامه و تل‌آویودر باغ جنوبی کاخ سفید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نخست وزیر اسرائیل، وزیر خارجه امارات و ترامپ آنچه معاهده 'صلح' می‌خوانند را در حضور ۷۰۰ تن از حاضران در سه نسخه امضا کردند. همچنین در این مراسم وزیر خارجه بحرین، نخست وزیر اسرائیل و رئیس‌جمهوری آمریکا سند اعلام حمایت از توافق منامه و تل‌آویو را در سه نسخه انگلیسی، عربی و عبری امضا کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران در کابل: تهران از تلاش‌ها برای تامین صلح پایدار در افغانستان حمایت می‌کندسفیر ایران در کابل در دیدار با رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که تهران از مذاکرات صلح برای تامین ثبات پایدار در این کشور حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روحانی: امیدوارم با افتخار ماه‌های پرخطر پیش رو را از سر بگذرانیمروحانی: امیدوارم با افتخار ماه‌های پرخطر پیش رو را از سر بگذرانیم روحانی: امیدوارم درشرایط سختی که در آن قرار گرفتیم و بخصوص با شروع پاییز و احتمالا شیوع آنفلوآنزا درکنار کرونا ومشکلات دیگری که با آن مواجه‌ایم با افتخار این ماه‌های پرخطر را از سر بگذرانیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »