آمریکا: فشار چین بر اویغورها باید متوقف شود

08/06/1398 11:58:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا از مقامات چین خواست به سیاست فشار بر مسلمانان اویغور پایان دهد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه آمریکا از مقامات چین خواست به سیاست فشار بر مسلمانان اویغور پایان دهد. - خبرگزاری آناتولی Safvan Allahverdi,Omid Shamizi | Washington DC واشنگتن/خبرگزاری آناتولی مایک پومپئو، وزیر امور...

Safvan Allahverdi,Omid Shamizi | Washington DC واشنگتن/خبرگزاری آناتولی مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با اشتراک پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، از مقامات جمهوری خلق چین خواست به سیاست فشار بر ترک‌های اویغور پایان دهد.

او با اشاره به اینکه چین به سیاست مجازات و بازداشت دسته جمعی اویغورها در منطقه خودمختار ترکستان شرقی (سینجان) ادامه می‌دهد، گفته است: در حالی که گزارش‌های معتبر و قابل اعتماد از بازداشت جمعی و ناپدید شدن اویغورها در سینجان ادامه دارد، از چین دعوت می‌کنم به این اقدامات سرکوبگرانه که مغایر با عرف بین المللی و قوانین داخلی این کشور است، پایان دهد.

بسیاری از نهادهای مدنی بین‌المللی مانند «عفو بین‌الملل» و «دیدبان حقوق بشر» از نقض سیستماتیک حقوق اویغورها توسط دولت کمونیست چین خبر می‌دهند. اقدامات ظالمانه چین علیه اویغورها با اعتراض کشورهای اروپایی، ترکیه، آمریکا مواجه شده، اما برخی کشورها همچون روسیه، عربستان سعودی، ایران و رژیم اسد از اقدامات چین علیه مسلمانان اویغور حمایت می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تاکید وزیر دفاع آمریکا بر تعامل دیپلماتیک با ایرانمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، از ایران خواسته است که برای کاهش تنش در منطقه با ایالات متحده گفتگو بکند. این در حالیست که یک مقام ارشد جمهوری اسلامی یک بار دیگر تاکید کرده که ایران تحت فشار حداکثری ایالات متحده حاضر به مذاکره با آمریکا نیست.

گردباد «دوریان» شاید با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت به ساحل فلوریدای آمریکا برسدگردباد «دوریان» شاید با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت به ساحل فلوریدای آمریکا برسد سازمان هواشناسی در آمریکا برای بررسی بهتر و راحت‌تر گردبادها، برای هرکدام یک نام انتخاب می‌کند. به طور معمول هر ساله ممکن است تا سه گردباد قدرتمند شکل گیرد.

پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز سئول+عکس- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim📸یک فروند هواپیمای_جاسوسی آمریکا که گفته می‌شود مدل RC-135V بوده است روز پنجشنبه بر فراز سئول پایتخت کره جنوبی و استان گیونگی به پرواز در آمد هدف از پرواز این هواپیما جمع آوری اطلاعات مرتبط با کره شمالی اعلام شده است

عراقچی: در فشار حداکثری مذاکره کنیم، مذاکره تسلیم استعباس_عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «هیچ کشوری تحت فشار به مذاکره تن نمی‌دهد»، گفت: «هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نداریم» و «اگر زمانی که فشار_حداکثری وجود دارد مذاکره کنیم مذاکره_تسلیم است.»

مایک پمپئو با اشاره به تحریم جدید جمهوری اسلامی: آمریکا تا تغییر رویه رژیم ایران، فشار را ادامه خواهد دادفشار آمریکا بر رژیم تا زمان تغییر راه ایران ادامه خواهد داشت U.S. pressure will continue until the regime changes course.

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کندتهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.