آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران را تمدید ‌کرد

10/05/1398 05:04:00 ق.ظ

آمریکا روز چهارشنبه معافیت هایی را تمدید کرد که به روسیه، چین و کشورهای اروپایی اجازه می دهد به همکاری هسته ای غیرنظامی با ایران ادامه دهند.

آمریکا روز چهارشنبه معافیت هایی را تمدید کرد که به روسیه، چین و کشورهای اروپایی اجازه می دهد به همکاری هسته ای غیرنظامی با ایران ادامه دهند. براساس گزارشی که واشنگتن پست پیشاپیش در مورد این تصمیم منتشر کرده بود هفته گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری در جلسه‌ای با حضور مایک پومپئو، وزیر امور خارجه و جان بولتن، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری و استیو منوچین وزیر دارایی آمریکا به بررسی این...

براساس گزارشی که واشنگتن پست پیشاپیش در مورد این تصمیم منتشر کرده بود هفته گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری در جلسه‌ای با حضور مایک پومپئو، وزیر امور خارجه و جان بولتن، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری و استیو منوچین وزیر دارایی آمریکا به بررسی این موضوع پرداخته بود.

گفته می‌شود مایک پومپئو و جان بولتن به دنبال بازگرداندن این بخش از تحریم‌ها بودند اما استیو منوچین وزیر دارایی آمریکا با این تصمیم مخالف است. واشنگتن پست در گزارش خود نوشت که آقای منوچین هشدار داده که اگر تعلیق این بخش از تحریم‌ها علیه ایران تمدید نشود، آمریکا ناچار است شرکت‌های روسی، چینی و اروپایی را تحریم کند که بنابر توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ اجازه یافته بودند در برنامه هسته‌ای ایران مشارکت کنند.

وزیر خارجه آمریکا در ماه مه امسال پنج مورد از هفت مورد تحریم‌های علیه برنامه هسته‌ای ایران را به مدت ۹۰ روز تعلیق کرده بود. گفته می‌شود وزارت دارایی آمریکا زمان بیشتری را برای بررسی تأثیر بازگرداندن این تحریم‌های بر شرکت‌های خارجی فعال در تأسیسات هسته‌ای ایران درخواست کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واشنگتن‌پست: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید خواهد کرددولت آمریکا قصد دارد معافیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی را برای دست‌کم ۹۰ روز دیگر تمدید کند. روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از شش مقام دولت آمریکا - بدون ذکر نام - نوشت که در جریان جلسه‌ای که هفته گذشته برای نود روز تمید شد تا تاثیر این تحریم‌ها مشخص بشه. چون خیلی از شرکتهای اروپایی و روسی و چینی هم باید تحریم شوند. ولی این تیتر شما چیز دیگه‌ای میگه nodeal4troriestregime بنگاه لجن پراکنی بی بی سی وصدای امریکا که پاتوق وجولانگاه مشتی مزدور واصلاح طلب شده اند ثابت کردندکه طرف مردم ایران نیستن وجانبداری شون ازحکومت واضح ومبرهنه.چرایه مصاحبه با پادشاه قانونی ایران نمیکنند؟چراتریبون دراختیارش نمیذارن.التماس تفکر.

آمریکا احتمالا معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید می‌کند | DW | 31.07.2019به گزارش یک روزنامه آمریکایی، ترامپ می‌خواهد معافیت‌های هسته‌ای مرتبط با ایران در چارچوب برجام را تمدید کند. طبق این گزارش، او در حالی تصمیم به تمدید معافیت‌ها گرفته که پمپئو و بولتون خواستار پایان دادن به آن بوده‌اند. نکته مهم این است که تسلیم نشوید.

'آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید خواهد کرد'

جان بولتون: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران در برجام را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند♦️ جان بولتون: آمریکا معافیت‌های هسته‌ای ایران در برجام را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند ⚡️ این معافیت‌ها به ایران اجازه می‌دهد با دیگر کشورهای عضو برجام همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود ایران غنی‌سازی اورانیوم را در همان حد نگه دارد. در این نود روز مانده اند! شمارشهای شما کاری انجام نمیدهد. آمریکا اسیر نمره شده!؟ نمیدانند که همه روی نمره حرکت میکنند. این بازی شطرنجیست که هرگز پیروی نخواهد داشت، غیر از آنکه بازی در دست اوست. و بازی در دست زمینیها نیست!؟

احتمال تمدید معافیت‌ تحریم همکاری‌های ‌هسته‌ای ایران از سوی آمریکااحتمال تمدید معافیت‌ تحریم همکاری‌های ‌هسته‌ای ایران از سوی آمریکا منابع مطلع خبر دادند که دولت ترامپ قصد دارد معافیت‌های تحریم‌های مربوط به همکاری‌ با پروژه‌های هسته‌ای در ایران را تمدید کند.