احتمال تمدید معافیت‌ تحریم همکاری‌های ‌هسته‌ای ایران از سوی آمریکا

31/07/2019 08:02:00 ق.ظ

منابع مطلع خبر دادند که دولت ترامپ قصد دارد معافیت‌های تحریم های مربوط به همکاری‌ با پروژه‌های هسته‌ای در ایران را تمدید کند.

احتمال تمدید معافیت‌ تحریم همکاری‌های ‌هسته‌ای ایران از سوی آمریکا منابع مطلع خبر دادند که دولت ترامپ قصد دارد معافیت‌های تحریم‌های مربوط به همکاری‌ با پروژه‌های هسته‌ای در ایران را تمدید کند.

منابع مطلع خبر دادند که دولت ترامپ قصد دارد معافیت‌های تحریم های مربوط به همکاری‌ با پروژه‌های هسته‌ای در ایران را تمدید کند.

دو منبع مطلع گفته‌اند که انتظار می‌رود مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در هفته جاری، معافیت‌های تحریم‌های مربوط به همکاری‌های بین‌المللی با پروژه‌های هسته‌ای در داخل ایران را تجدید کند. برخی قانون‌گذاران دولت را تحت فشار قرار داده‌اند تا این معافیت‌ها را به دلیل این که ایران اخیرا اعلام کرد که از سطح غنی‌سازی تعیین‌شده در توافق هسته‌ای عبور کرده است، حذف کند.

با فرارسیدن ضرب‌الاجل بعدی که روز پنج‌‍شنیه فرا می‌رسد و با در نظر گرفتن این که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و متحدانش برای پایان بخشیدن به معافیت‌ها دلیل می‌آورند و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا حامی اصلی تمدید آن‌ها برای دوره‌ای دیگر است، چنین اقدامی باعث می‌شود مباحثات شدیدی میان مقامات ارشد دولت و قانون‌گذاران حامی بخش اعظمی از سیاست‎خارجی دولت[آمریکا] انجام بگیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

آمریکا رسما از آلمان خواست به ناوگان محافظت بین‌المللی از تنگه هرمز بپیونددسفارت آمریکا در برلین می‌گوید از دولت آلمان درخواست کرده به ناوگان بین‌المللی برای محافظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز بپیوندند. در بیانیه سفارت آمریکا آمده: 'ما رسما از آلمان خواسته‌ایم که برای امنیت تنگه هرمز به فرانسه و بریتانیا بپیوندند و با ستیزه‌جویی ایران مبارزه کند.' زر اومده این المان بدبخت هنوز امید داره سفره ده هشتاد پهن بشه ولی چکنیم که لولو موطلایی ممه رو برد آلمان؟؟؟ 😂😂😂😂😂 متاسفانه روابط اقتصادی.. سیاسی آلمان و ملا رژیم بسیار عالیست و همیشه هم بوده !!

مایک پمپئو: خامنه‌ای از این که مردم ایران از حقیقت آگاه شوند می‌ترسدمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه 29 ژوئیه پس از پذیرفته نشدن پیشنهاد سفر او به ایران از سوی فعلا نقدترين حقيقت تروريسم اقتصادي بر عليه مردم ايران از سوي جنابعاليست بیا سرشو بخور ج.ا چقد بگه ، حفظ نظام از همه چی مهمتره ، حتی جوون آدما .

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۱۰۰ درصد خودروهای ون در ایران فرسوده هستندتنها چیزی که در این نظام مافیایی فرقه_تبهکار ارزان هست، جون ایرانی هست وبس. من خریدم ۱۵ هزار

آمریکا یک شهروند کره شمالی را در رابطه با آزمایش موشکی اخیر تحریم کردوزارت خزانه داری آمریکا یک شهروند کره شمالی را در ارتباط با آزمایش موشکی هفته گذشته این کشور در فهرست تحریم قرار داد. به نوشته وال استریت ژورنال، سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور ت به ! مادر لوسیفر

جامعه بین‌الملل باید برای بهبود معیشت مردم ایران تلاش کند/ تهران حق دارد پیشنهاد مذاکره را نپذیرد/ آمریکا حق اظهارنظر درباره سلاح هسته‌ای را ندارداستاد دانشگاه فنلاند در گفت‌وگو با ایلنا: جامعه بین‌الملل باید برای بهبود معیشت مردم ایران تلاش کند/ تهران حق دارد پیشنهاد مذاکره را نپذیرد/ آمریکا حق اظهارنظر درباره سلاح هسته‌ای را ندارد

انگلیس و آمریکا باید در مورد ایران متحد شوندیکی از مقام‌های پارلمان انگلستان خواهان همکاری انگلیس و آمریکا در مورد ایران شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پولیتیکو، دولت ترامپ پس از ایجاد کارزار فشار حداکثری علیه ایران، در حال ناامید کردن افراد تندرو این دولت است که خواهان عملکردی سخت‌گیرانه‌تر در برابر ایران هستند.Image caption سفارت آمریکا در برلین سفارت آمریکا در برلین می‌گوید از دولت آلمان درخواست کرده به ناوگان بین‌المللی برای محافظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز بپیوندند.مقامات ایرانی گفت علی خامنه‌ای از این‌که مردم کشورش از حقیقت آگاه شوند، می‌ترسد.به اشتراک گذاشته شده افزایش مجدد قیمت مرغ در برخی نقاط ایران بر اساس اطلاعات موجود تنها یک هفته از اعلام نرخ مصوب گوشت مرغ گرم که ۱۲ هزار تومان برای عمده‌فروشان و ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برای خرده‌فروشان برآورد شده است، در اهواز قیمت این محصول افزایش چشمگیری یافته و به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

دو منبع مطلع گفته‌اند که انتظار می‌رود مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در هفته جاری، معافیت‌های تحریم‌های مربوط به همکاری‌های بین‌المللی با پروژه‌های هسته‌ای در داخل ایران را تجدید کند. برخی قانون‌گذاران دولت را تحت فشار قرار داده‌اند تا این معافیت‌ها را به دلیل این که ایران اخیرا اعلام کرد که از سطح غنی‌سازی تعیین‌شده در توافق هسته‌ای عبور کرده است، حذف کند." سفارت آمریکا گفته"اعضای کابینه آلمان تایید می‌کنند که باید از آزادی کشتیرانی محافظت کرد، سوال ما این است که چه کسی باید این کار را بکند؟" این درخواست آمریکا در آلمان موضوعی بحث‌برانگیز است، جایی که سیاستمداران آلمانی از هر ماموریت دریایی بویژه اگر به رهبری آمریکا باشد بیم دارند و نگرانند که باعث کشیده شدن کشورهای اروپایی به جنگ شود. با فرارسیدن ضرب‌الاجل بعدی که روز پنج‌‍شنیه فرا می‌رسد و با در نظر گرفتن این که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا و متحدانش برای پایان بخشیدن به معافیت‌ها دلیل می‌آورند و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا حامی اصلی تمدید آن‌ها برای دوره‌ای دیگر است، چنین اقدامی باعث می‌شود مباحثات شدیدی میان مقامات ارشد دولت و قانون‌گذاران حامی بخش اعظمی از سیاست‎خارجی دولت[آمریکا] انجام بگیرد. پمپئو در ادامه افزود: «ما از آمدن جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به آمریکا هراسی نداریم، او در آنجا از حق آزادی سخن برخوردار است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این باره تردید کرده است. محافظت از کشتی های عبوری از تنگه هرمز زمانی مطرح شد که یازده روز پیش سپاه پاسداران یک نفتکش بریتانیایی را به علت"نقض قوانین بین‌المللی و امنیتی" توقیف کرد. یک مقام آمریکایی که مستقیما از موضوع باخبر بوده، گفته است که ترامپ در چند هفته اخیر در نشست دفتر ریاست‌جمهوری آمریکا به مقامات ارشد دولت دستور داد که معافیت‌ها را لغو کنند. بر اساس اطلاعات موجود در برخی نقاط تهران نیز قیمت عرضه مرغ به ۱۵ یا ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است.

در نشستی که متعاقبا برگزار شد، وی از منوچین که برای تمدید معافیت‌ها دلیل می‌آورد، در برابر پمپئو حمایت کرد. ناوشکن بریتانیایی اچ‌ام‌اس دانکن دو روز پیش برای تامین امنیت کشتیرانی وارد خلیج فارس شد تا در کنار ناومحافظ مونتروز از کشتی‌هایی که با پرچم بریتانیا از تنگه هرمز عبور می‌کنند محافظت ‌کند. او افزود، ظریف وزیر خارجه ایران در آمریکا «با رسانه‌ها و اذهان عمومی آمریکا گفت‌وگو می‌کند و می‌تواند پروپاگاندای ایرانی را با طول موج‌های آمریکایی پخش کند». یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این وزارت‌خانه در حال حاضر چیزی را در این باره اعلام نمی‌کند. به گزارش ایسنا، دولت آمریکا پیش از این معافیت‌های هسته‌ای ایران را تمدید و مدت آن را از 180 روز به 90 روز کاهش داده بود. ما در صددیم هر چه سریعتر این نیرو را تشکیل دهیم. انتهای پیام .