آمریکا تایید حکم اعدام سه تن از بازداشتی‌های اعتراضات آبان ۹۸ در ایران را محکوم کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

🔺آمریکا تایید حکم اعدام سه تن از بازداشتی‌های اعتراضات آبان ۹۸ در ایران را محکوم کرد ⚡️مورگان اورتگاس: ایالات متحده تصمیم ایران به محکوم کردن امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی به مرگ را به شدت محکوم می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در ایران توسط دیوان عالی کشور را محکوم کرد.

مورگان اورتگاس گفت: گزارش شده است که این معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، از داشتن وکیل محروم بوده، و تحت فشار وادار به اعترافات اجباری شده‌اند.اعتراضات مردمی از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از انتشار ناگهانی خبر گران شدن بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز شد و سپس به تمام مناطق کشور کشیده شد و ابعاد اعتراض از گرانی بنزین فراتر رفت.

همچنین سازمان عفو بین‌الملل شمار کشته شدگان این اعتراضات را ۳۰۴ نفر اعلام کرد و این سازمان گزارش داد که طبق شواهد به دست آمده دست کم ۲۳ کودک در جریان اعتراضات سراسری در آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی کشته‌ شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا، شورای امنیت را علیه جنایات رژیم صهیونیستی ناکارآمد کرده استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد، طرح الحاق بخش‌های اشغالی فلسطین به رژیم اشغالگر قدس را مغایر قوانین بین‌المللی و ناپذیرفتنی دانست و گفت آمریکا با حمایت مداوم خود از این رژیم، شورای امنیت را نسبت به این جنایات، ناکارآمد کرده است.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

اروپا مرزهای خود را به روی ۵۴ کشور از جمله آمریکا و روسیه باز نمی‌کندیک منبع مطلع در اتحادیه اروپا ضمن تایید این موضوع در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز تصریح کرد که در این فهرست سیاه نام بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه جای گرفته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ اروپا را به «بهره کشی» تجاری از آمریکا متهم کرددونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، اروپا را به «بهره‌کشی» تجاری از آمریکا متهم کرد و به کشورهای اروپایی هشدار داد برای تعامل با واشنگتن منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نباشند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نیویورک مسافران از دیگر ایالت‌های آمریکا را قرنطینه می‌کندسه ایالت نیویورک، نیوجرسی و کنتیکت می‌گویند برای مهار شیوع کرونا مسافران از دیگر ایالت‌ها را دو هفته قرنطینه می‌کنند. شمار مبتلایان جدید در چند ایالت غربی و جنوبی آمریکا رو به افزایش گذاشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شماری از نظامیان آمریکا از آلمان به لهستان منتقل می‌شوندبه گفته دونالد ترامپ شمار نظامیان آمریکا در آلمان به حدود ۲۵ هزار نفر کاهش خواهد یافت. این در حالی است که هم‌اکنون بیش از ۵۰ هزار نظامی ایالات متحده در آلمان مستقر هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارسال چک برای بیش از یک میلیون تن از مردگان در آمریکا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »