آمریکا: سعودی هم‌پیمان است و توانمندی‌های دفاعی آن را تقویت خواهیم کرد

20/07/1398 10:32 ق.ظ

آمریکا: سعودی هم‌پیمان است و توانمندی‌های دفاعی آن را تقویت خواهیم کرد العربية

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا جمعه 11 اکتبر در یک کنفرانس خبری گفت که پادشاهی عربی سعودی وزیر دفاع آمریکا درباره تحولات سوریه نیز تاکید کرد که واشینگتن با عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه به شدت مخالف است. او در ادامه گفت آمریکا حضور نظامی‌اش در شمال سوریه را برای تامین امنیت نیروهای آمریکایی مستقر در آن منطقه تقویت خواهد کرد.

مارک اسپر بیان کرد، ترکیه گفته است که عملیات نظامی‌اش به طور محدودی خواهد بود و در حدود 50 سرباز در آن مشارکت خواهند داشت اما این چیزی است که اتفاق نیافتاده است. وزیر دفاع آمریکا همچنین تاکید کرد: «واشینگتن دست از حمایت نیروهای سوریه دمکراتیک نخواهد کشید که گروه داعش را شکست داده‌اند».

وزیر دفاع آمریکا همچنین افزود: «با ترک‌ها تماس برقرار کرده و بر مسئولیت‌شان در محافظت از اسرای داعش تاکید کردیم». مارک اسپر ادعای چراغ سبز آمریکا به ترکیه برای اقدام نظامی در شمال سوریه را تکذیب کرد.وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود در این کنفرانس خبری تهران را مسئول حملات به تاسیسات نفتی سعودی دانست. headtopics.com

او در این‌باره گفت که تهران همچنان به سیاست‌هایش در تهدید ثبات جهانی ادامه می‌دهد. اسپر در ادامه گفت، سعودی هم‌پیمانی قدیمی در خاورمیانه است و باید توانمندی‌های دفاعی آن را تقویت کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کندآمریکا هزاران نیروی نظامی و ادوات جنگی را روانه عربستان سعودی می‌کند چقدر بدبخت شدین، آبرویی براتون مونده؟ عربستان چه فکری میکند، بهتر است به نتیجه حضور نیروهای آمریکا در افغانستان ، عراق ،شمال سوریه و... نگاه کند.

برایان هوک: هدف از اعزام نیرو به سعودی جلوگیری از خطر ایران استبرایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 11 اکتبر 2019 گفت Mvvw5 خخخخخخ. نیرو خخخخخخ NoFlyZone4Rojava KurdishGenocide TurkeyGenocideofKurds ErdoganGenocideofKurds TrumpGenocide KurdsBetrayedByTrump KurdsBetrayedByUS ErdoganGenocideofKurds standwithkurds Rojava✌️🌄✌️ TurkeyIsNotOurFriend Rojava USMilitary KurdsBetrayedByTrump ایران هرموقع تصمیم بگیرد کاری را که باید بکند خواهد کرد

آمریکا: نگرانی‌های امنیتی ترکیه مشروع استآمریکا پیش‌نویس پیشنهادی با مضمون 'نگرانی‌های امنیتی ترکیه مشروع است اما راه حل آن دیپلماتیک است نه نظامی' در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش حماس به سفر تیم ملی عربستان سعودی به کرانه باختریجنبش حماس سفر تیم فوتبال عربستان سعودی برای دیدار با تیم ملی فلسطین در رام الله کرانه باختری اشغالی از طریق گذرگاه اسرائیل را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهوری روسیه پس از 12 سال به سعودی می‌رود؛ نخستین مصاحبه العربیه با پوتینولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه 14 اکتبر برای دیدار با ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و میره تا از بازار تجهیزات آدمکشی و کشتار سهمی بگیره

سفر عمران خان به ایران و عربستان سعودینخست وزیر پاکستان طی روزها آینده به ایران و عربستان سعودی سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

هم‌پیمانی قدیمی در خاورمیانه است و باید توانمندی‌های دفاعی آن را تقویت کرد.

وزیر دفاع آمریکا درباره تحولات سوریه نیز تاکید کرد که واشینگتن با عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه به شدت مخالف است.

او در ادامه گفت آمریکا حضور نظامی‌اش در شمال سوریه را برای تامین امنیت نیروهای آمریکایی مستقر در آن منطقه تقویت خواهد کرد.

مارک اسپر بیان کرد، ترکیه گفته است که عملیات نظامی‌اش به طور محدودی خواهد بود و در حدود 50 سرباز در آن مشارکت خواهند داشت اما این چیزی است که اتفاق نیافتاده است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین تاکید کرد: «واشینگتن دست از حمایت نیروهای سوریه دمکراتیک نخواهد کشید که گروه داعش را شکست داده‌اند».

وزیر دفاع آمریکا همچنین افزود: «با ترک‌ها تماس برقرار کرده و بر مسئولیت‌شان در محافظت از اسرای داعش تاکید کردیم».

مارک اسپر ادعای چراغ سبز آمریکا به ترکیه برای اقدام نظامی در شمال سوریه را تکذیب کرد.وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود در این کنفرانس خبری تهران را مسئول حملات به تاسیسات نفتی سعودی دانست.

او در این‌باره گفت که تهران همچنان به سیاست‌هایش در تهدید ثبات جهانی ادامه می‌دهد.

اسپر در ادامه گفت، سعودی هم‌پیمانی قدیمی در خاورمیانه است و باید توانمندی‌های دفاعی آن را تقویت کرد.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه توضیح داد که واشینگتن تعدادی بیشتری از نیروهای نظامی را در سعودی مستقر می‌کند علاوه بر سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت که با تهدیدهای ایران مقابله خواهند کرد.

مارک اسپر همچنین استقرار نیروهای آمریکایی را نشان از قابلیت تحرک و مانور ارتش آمریکا برای تعامل با رویدادها و مواضع مختلف عنوان کرد.

او گفت که واشینگتن به زیر نظر گرفتن اوضاع ادامه داده و همزمان با آن، انتظار دارد کنگره این کشور با استقرار نیروهای بیشتری برای حمایت از هم‌پیمانان موافقت کند.

تاکید بر ادامه ارتباط آمریکا با نیروهای سوریه دمکراتیک

ژنرال جوزف دانفورد رئیس هیأت ستاد ارتش آمریکا در کنفرانس خبری مشترک اعلام کرد که کشورش به ارتباط با نیروهای سوریه دمکراتیک ادامه می‌دهد.

دانفورد افزود: «به نظر می‌رسد عملیات نظامی ترکیه روی زمین محدود باشد اما با بمباران‌های هوایی همراه است».

او در ادامه افزود: «هیچ نشانه‌هایی از قصد ترکیه برای متوقف ساختن یورش نظامی به خاک سوریه وجود ندارد».

این ژنرال بلندپایه آمریکایی توضیح داد که «ارتش ترکیه از مختصات، موقعیت‌ها و مکان‌های استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه آگاه است». او افزود: «همگان می‌دانند که ما کاملا حق داریم از نیروهایمان در سوریه دفاع کنیم».

او همچنین افزود که نیروهای آمریکایی به حضور نظامی خود در سوریه به جز مناطقی که در محدوده عملیات نظامی ترکیه است ادامه می‌دهند.

او در پاسخ به سئوالی درباره هدف از استقرار نیروهای آمریکایی در سعودی توضیح داد که هدف از آن بازدارندگی در برابر ایران است.