آمار ابتلای معتادان متجاهر از ۴ نفر فراتر نرفت/ تداوم لغو ملاقات در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی/ 'کلاس‌ اولی‌های عشایر' رکورددار حضور در مدرسه/ وضعیت بازگشایی مدارس در پاییز

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 88 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آخرین خبرها از شیوع کرونا در ایران؛ آمار ابتلای معتادان متجاهر از ۴ نفر فراتر نرفت/ تداوم لغو ملاقات در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی/ 'کلاس‌ اولی‌های عشایر' رکورددار حضور در مدرسه/ وضعیت بازگشایی مدارس در پاییز

به گزارش خبرنگار ایلنا، براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا نماز عید سعید فطر در تمامی مساجد شهرهای کشور برگزار می‌شود. «سعید نمکی» وزیر بهداشت نیز با اعلام اینکه ۲۱۸ شهر در وضعیت سفید قرار دارند، نحوه برگزاری نماز عید فطر در سراسر کشور را تشریح کرد. همچنین «حسین قاسمی» دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه ورزش‌های انفرادی در اولویت هستند و هنوز برای ورزش شنا تصمیمی گرفته نشده است.

وی همچنین درباره جمع‌آوری معتادان متجاهر گفت: خوشبختانه فشافویه دوباره به چرخه جمع‌آوری معتادان متجاهر بازگشت و از آنجا که این مرکز ظرفیت بسیار بالا و خوبی دارد ما توانستیم طرح جمع‌آوری را به خوبی پیش ببریم. مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد: البته در فاز جمع‌آوری کودکان از سطح خیابان با توجه به دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا اقدام خواهیم کرد. تاکنون نیز حدود ۵ مرکز برای جمع‌آوری کودکان آماده شده است یک مرکز دیگر نیز در روزهای آینده اضافه خواهد شد. این مراکز آماده شده‌اند تا زمانی که براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط برای جمع‌‌آوری کودکان مهیا بود از آنها استفاده کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران درباره لغو ممنوعیت ملاقات در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی گفت: در حال حاضر تصمیمی برای این موضوع گرفته نشده است و همچنان با توجه به شرایط باید احتیاط لازم در خصوص مراکز شبانه‌روزی صورت گیرد.موردی از ابتلا به کرونا در مناطق عشایری نداشتیم مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش درباره ارائه ماسک به دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: در میان دانش‌آموزانی که به مدرسه می‌آیند، اگر کسی ماسک نداشته باشد مدرسه به آنها ماسک می‌دهد. با اینکه هیچ اجباری برای حضور در مدرسه نبوده اما استقبال خوبی از بازگشایی مدارس شده است.

وی درباره ضدعفونی کردن مدارس گفت: مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان ضدعفونی شد و قرار است، ضدعفونی کردن مدارس هر روز اتفاق بیافتد. لازم به ذکر است که تجمعی صورت نمی‌گیرد و تنها حدود ۲۰ درصد از دانش‌آموزان یک مدرسه آن هم بیشتر در پایه اول به مدرسه می‌روند و همین مساله موجب شد که از نگرانی والدین کاسته شود.

وی با تاکید بر اینکه حضور در مدرسه اجباری نیست، گفت: مدیر و معلمان ما در مدرسه حضور دارند و دانش‌آموزان به رغم تلاش‌‎های انجام شده در رسانه ملی و شبکه شاد، اگر تشخیص دهند که در فهم مطلب با مشکل رو به رو هستند، برای رفع ابهاماتشان می‌توانند به مدرسه بیایند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در پاکستان از 37 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان کرونا در افغانستان از مرز 6 هزار نفر گذشتتعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در افغانستان به 6053 تن و شمار قربانیان آن نیز به 153 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کرونا در جهان از 4 میلیون و 600 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ 107 نفر از کادر درمان جان باختندمعاون پارلمانی سازمان نظام پزشکی ایران از مرگ 107 نفر از کادر درمان این کشور در مقابله با کرونا خبر داد که ایران عنوان «شهید» را به آنها اختصاص داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در جهان از 310 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز 4 میلیون و 700 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »