آلودگی بی‌سابقه هوای تهران طی هفته گذشته

27/01/1401 12:40:00 ب.ظ

آلودگی بی‌سابقه هوای تهران طی هفته گذشته مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد کیفیت هوای پایتخت طی هفته گذشته گفت: هوای تهران، پنج روز از هفت روز هفته گذشته در شرایط نامطلوب و فراتر از حد مجاز قرار داشت.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد کیفیت هوای پایتخت طی هفته گذشته گفت: هوای تهران، پنج روز از هفت روز هفته گذشته در شرایط نامطلوب و فراتر از حد مجاز قرار داشت. وی با اشاره به اینکه در شش روز از هفت روز هفته گذشته، ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.

۵ میکرون آلاینده شاخص شهر تهران بود، اظهار کرد: در روز شنبه (۲۰ فروردین) شاخص کیفیت هوا برای ذرات معلق کوچک‌تر از ۱۰ میکرون به عدد خطرناک ۳۳۲ رسید و در کنار آن، ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون نیز با شاخص ۱۹۶ در شرایط ناسالم قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد دلایل و عوامل آلودگی بی‌سابقه هفته گذشته هوای پایتخت، توضیح داد: همانطور که در گزارش‌های این شرکت نیز تصریح شد، آلاینده شاخص در همه روزهای هفته گذشته، ذرات معلق موجود در هوا بود که بیشترین علت آن نفوذ گرد و غبار از کشورهای همسایه غرب کشور و سایر استان‌ها و کاهش بارش باران در شهر تهران بود که موجب بالا رفتن میزان غلظت هر دو نوع آلاینده ذرات معلق در هوای شهر تهران شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تداوم بارش باران تا اواسط هفته/کاهش دما تا ۱۲ درجهتداوم بارش باران تا اواسط هفته کاهش دما تا ۱۲ درجه رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در کشور از کاهش دما تا ۱۲ درجه سانتیگراد در برخی استان‌ها خبر داد.

تداوم گرد و غبار و هوای آلوده در کشور، سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد/ افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مراجعات بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌هارئیس گروه سلامت هوا وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا: تداوم گرد و غبار و هوای آلوده در کشور، سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد/ افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی مراجعات بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها

اولین توئیت تاریخ روی دست خریدار ایرانی آن ماندسینا استوی هفته گذشته این توئیت را در «اوپن سی»، پرطرفدارترین بازار مجازی رمزکلیدهای یگانه، به بهای اولیه ۴۸ میلیون دلار به حراج گذاشت. چرا سانسور ری استارتیها ، تاوان جهانی دارد؟ چون برای تربیت کردن ، ما هر شوک الکتریکی را که بهمون وارد بشه…نگه نمیداریم بلکه آنرا بین تمام جهانیان ، تقسیم میکنیم … زیرا ما هادی هستیم!! یعنی ختم کلام در یک جمله ؛ ما رسانه نیستیم ، ما رسانا هستیم!!! رهبر_فقط_حسینی

۲ روحانی کشته شده در مشهد ناظر شورای نگهبان بودندهادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان از همکاری ۲ روحانی که هفته گذشته در جریان حمله حرم امام رضا کشته شدند، با شورای نگهبان خبر داد. به گفته طحان‌نظیف، این روحانیون از احمد جنتی لوح تقدیر دریافت کرده بودند. اخبار_ایران

تشدید اختلاف درونی به برکناری رئیس سرویس امنیتی حوثی‌ها انجامیدبا تشدید درگیری‌های میان رهبران گروه شبه‌نظامی حوثی، طی دو روز گذشته، صنعا پایتخت یمن صحنه حضور گسترده عناصر مسلح و پست‌‌های ایست‌ بازرسی بوده و فضای الحمدلله طی ماه‌های اخیراختلافات درون گروهی شبه‌نظامیان حوثی با انگیزه‌های فساد، رقابت برای نفوذ،..تشدید شده است.. نسیم : - به نظرم مردم وحکومت قانونی یمن ،‌دولت عربستان و ائتلاف_عربی ، گام های خود را بسیار درست واصولی برداشته اند. این گامها باعث فروپاشی حوثی خواهد شد..