آغاز واکسیناسیون کرونا در آمریکای لاتین - BBC News فارسی

05/10/1399 07:45:00 ق.ظ

یک پرستار مکزیکی، نخستین کسی شد که در آمریکای لاتین واکسن کرونا به بازویش تزریق شد. برنامه واکسیناسیون در مکزیک از روز پنجشنبه آغاز شد.

یک پرستار مکزیکی، نخستین کسی شد که در آمریکای لاتین واکسن کرونا به بازویش تزریق شد. برنامه واکسیناسیون در مکزیک از روز پنجشنبه آغاز شد. آمار مرگ بر اثر ویروس کرونا در مکزیک بعد از آمریکا، برزیل و هند بیشترین است. کمی دیرتر از مکزیک در روز پنجشنبه کشورهای شیلی و کاستاریکا هم تزریق واکسن را شروع کردند.

منبع تصویر، Reuters توضیح تصویر، در کوستاریکا اولین واکسن به دو شهروند سالمند تزریق شد که یکی از آنها الیزابت کاستیلوی ۹۱ ساله بود

آرژانتین هم در روزهای آینده تزریق واکسن روسی را شروع می‌کند. اسم این واکسن «اسپوتنیک وی» است. فعلا قرار است که نخستین محموله را که شامل سیصدهزار دز از این واکسن است در آرژانتینی مصرف شود. برزیل که بیشترین تعداد مرگ بر اثر کرونا را در منطقه دارد، تا نیمه ماه فوریه قرار نیست که واکسنینه کردن مردمش را شروع کند.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، گفته که قصد ندارد واکسن بزند. او گفته که به گمانش بعد از ابتلا به بیماری کوید - ۱۹ بدنش به این بیماری ایمن شده است. باید کرونا را پشت سر بگذاریم در مکزیک، ماریا ایرنه رامیرز، مدیر بخش مراقبت‌های ویژه در یکی از بیمارستان‌های مکزیکوسیتی، نخستین کسی بود که داوطلب شد واکسینه شود. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

خبر فوری در هفته ها ی اینده امار ابتلا در این سه کشور☝️☝️☝️ هم بالا میره😀 واکسن_میزنین ویروس_انگلیسی حالا اینکه ما واکسن نداریم و همه دارن به کنار اما آیا کاستاریکا صحیح نمیباشد؟؟؟؟