توافق تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا؛ جدایی در آرامش - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

توافق تجاری میان بریتانیا و اتحادیه اروپا؛ جدایی در آرامش

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دولت بریتانیا این توافق را یک خبر خارق العاده توصیف کرده است. اورسلا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت که این توافق، عادلانه و متعادل است.

بدون توافق، بریتانیا و اتحادیه اروپا مجبور بودند تعرفه‌های گسترده‌ای را برای کالاها و خدمات یکدیگر از اول ژانویه وضع کنند. هر توافقی همچنان باید توسط نمایندگان پارلمان بریتانیا و اروپا تصویب شود. این توافق برای دیوان دادرسی اروپا که دادگاه عالی اتحادیه اروپا است نقشی منظور نکرده و دو طرف توافق کرده‌اند که برای حل اختلافات به جای استفاده از مجاری قضایی اتحادیه اروپا از قوانین و نهادهای بین المللی استفاده کنند.

یاسمین میظر، سردبیر نشریه کریتیک و پژوهشگر ارشد در دانشگاه آکسفورد بریتانیا در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی در تاریخ جمعه ۵ دی ۱۳۹۹ به این سوال پاسخ می‌دهد که کدام گروه سیاسی در بریتانیا از توافق تجاری بدست آمده بیشتر رضایت دارد؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آرامش در جدایی😏😕!!!!!!!

اروپا حاضر بود پول هم بده فقط یه دوسه هفته اینده از انگلیس جدا باشه😀😀 ویروس_انگلیسی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اتحادیه اروپا و بریتانیا در مذاکرات تعیین روابط تجاری در دوره پسا برگزیت به توافق رسیدنداتحادیه_اروپا و بریتانیا در مذاکرات تعیین روابط تجاری در دوره پسا برگزیت به توافق رسیدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر پیمان تجاری پس از برگزیت توافق کردند - BBC News فارسیبریتانیا و اتحادیه اروپا پس از ماه‌ها اختلاف، بر سر پیمان تجاری پس از برگزیت توافق کردند. دولت بریتانیا این توافق را یک خبر خارق العاده توصیف کرده است. اورسلا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت که این توافق، عادلانه و متعادل است. بدبخت بی بی سی و کارکناش بوریس جانسون قهرمان ملی بریتانیاست که تونست بریتانیا رو از اسارت اتحادیه بی خاصیت اروپا نجات بده
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ملکه بریتانیا پیمان تجاری با اتحادیه اروپا را توشیح کرد | DW | 31.12.2020در پی رأی پارلمان بریتانیا، ملکه الیزابت دوم پیمان تجاری با اتحادیه اروپا را امضا کرد. بدین سان چارچوب عملی برای جدایی بریتانیا (برگزیت) از اتحادیه اروپا فراهم شده است. انگليس فقط چشم ديدن پيشرفت ايران را نداشت
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا در کاهش مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا رکوردی تازه ثبت کردطبق گزارش اداره آمار ملی، چنین افتِ سطح تجارت بریتانیا با اتحادیه از نظر قیمت و حجم و از زمان ارزیابی‌های آماری در ژانویه ۱۹۹۷ میلادی، بزرگترین افت در طول یک ماه است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توافق آمریکا و اتحادیه اروپا برای تعلیق تعرفه هواپیماهای تجاریصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »