آزادی دو کانادایی پس از هزار روز حبس در چین؛ استقبال وزیر خارجه آمریکا

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 آزادی دو کانادایی پس از هزار روز حبس در چین؛ استقبال وزیر خارجه آمریکا ◾ این دو شهروند کانادا که به دلیل یکی بودن نام کوچک‌شان از آنها با عنوان «دو مایکل» یاد می‌شود، برای مدت بیش از دو و نیم سال در چین زندانی بودند. ⬇ بیشتر بخوانید:

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، جمعه شب اعلام کرد که دو کانادایی که به اتهام جاسوسی در چین بازداشت شده بودند، روز جمعه از زندان آزاد شده و آن کشور را ترک کرده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ساعاتی پیش از خبر آزادی این دو شهروند کانادا،‌ خبر مهم و البته مرتبط دیگری منتشر شد. منگ وانژو، مدیر ارشد مالی شرکت عظیم ارتباطاتی و مخابراتی چینی «هواوی» و دختر بنیان‌گذار آن شرکت، پس از به توافق رسیدن با وزارت دادگستری آمریکا در رابطه با اتهام کلاهبرداری، اجازه پیدا کرد که بلافاصله به چین برگردد.

حدود یک ساعت پس از برخاستن هواپیمای حامل وانژو بود که نخست وزیر کانادا خبر آزادی این دو شهروند کشورش را اعلام کرد. این در حالی است که دادگاهی در چین اوایل مرداد یکی از این دو شهروند کانادا را به یازده سال زندان محکوم کرده بود. در آن زمان بسیاری صدور این حکم - و نیز صدور حکم اعدام برای یک شهروند کانادایی دیگر - توسط دستگاه قضایی چین را «اقدامی تلافی‌جویانه» و مرتبط با دستگیری منگ وانژو توسط کانادا دانسته بودند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز در بیانیه‌ای حکم مایکل اسپاور را «کاملا غیرقابل قبول و ناعادلانه» خوانده و گفته بود که آن محاکمه «فاقد حداقل استانداردهای مورد نیاز قوانین بین‌المللی است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سلام

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدنددو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق توسط نیروهای مسلح ترکیه از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روایت زندانیان شکنجه شده در زندان بگرام از روزهای پر از کابوس خودروایت زندانیان شکنجه شده در زندان بگرام از روزهای پر از کابوس خود سه هم بند که سال‌ها در زندان بگرام که پس از حمله آمریکا به افغانستان ایجاد شد، زندانی بودند، گفتند که سربازان آمریکایی با زندانیان رفتار غیرانسانی داشتند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگذشت نوجوان ۱۵ ساله، ناجی دو زن در آتش‌سوزی ایذه😔
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تاکید وزیران امور خارجه ایران و ارمنستان برای همکاری‌های دو کشور در نفت و انرژیحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان در دیداری در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به بحث و گفت‌وگو در خصوص روابط میان دو کشور پرداختند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش خطیب‌زاده از برنامه وزیر خارجه در سومین روز نشست مجمع عمومی سازمان مللسخنگوی وزارت امور خارجه در توییتی به بیان خلاصه ای از دیدارهای وزیر امور خارجه ایران در روز سوم نشست مجمع عمومی سازمان ملل پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روایت رئیس جمهوری تاجیکستان از «بحران انسانی» در پنجشیر؛ رحمان:حکومت غیرفراگیر فلاکت‌ به بار می‌آوردامام‌علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان در سخنرانی مجازی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تشریح ابعاد «بحران انسانی» رخ داده در پنجشیر خواستار تشکیل حکومتی فراگیر بر پایه مشارکت انتخاباتی همه گروه‌های سیاسی، قومی و مذهبی در افغانستان شد. تاجکستان بهتر اس در مسایل افغانستان مداخله نکنه خودش بیست سال است رو قدرت است حالا میگه حکومت همه شمول در افغانستان باشد دیکتاتور از خودش نیست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »