آزادی برزان نصرالله زاده، کودک‌مجرم محکوم به اعدام پس از ۱۱ سال

21/10/2020 09:46:00 ق.ظ

«برزان نصرالله زاده» زندانی سنی مذهبی که در ۱۷ سالگی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اعدام محکوم شده بود از زندان آزاد شد. او که به اتهام «محاربه» وقتی کمتر از ۱۸ سال داشت بازداشت شده بود پس از ۱۱ سال تحمل حبس از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. اخبار_ایران

هفته گذشته خبر نقض حکم اعدام این زندانی بر اساس رای دیوان عالی کشور نقض و توسط شعبه هم عرض به حبس تبدیل شده بود.بهگزارشخبرگزاری هرانا این زندانی که به اتهام «محاربه» وقتی کمتر از ۱۸ سال داشت بازداشت شده بود روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه پس از ۱۱ سال تحمل حبس زیر حکم اعدام، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

برزان نصرالله زاده در هنگام بازداشت با شلیک گلوله نیروهای امنیتی از ناحیه شکم زخمی شده بود و براثر این جراحت طحال خود را از دست داد.خبرگزاری هرانا همچنین به نقل از منابع مطلع نزدیک به این زندانی سنی مذهب نوشته است حکم اعدام او توسط دیوان عالی کشور نقض و او توسط شعبه هم عرض به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی از این میزان حکم صادر شده ۵ سال برای این زندانی قابل اجرا بود و او شش سال نیز بیش از حکم صادر شده در زندان بوده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

che ajab yeki az zir dasteshon dar raft.

پایان رکود اقتصادی ایران از سال بعدپایان رکود اقتصادی ایران از سال بعد به نوشته صندوق بین‌المللی پول اقتصاد ایران سال آینده از رکود خارج می‌شود. صندوق بین المللی پول ... خورد با Rouhani_ir و‌Eshaq_jahangiri و باقی دوستان 🤣🤣🤣🤣🤣اييول خيلي وقت بود نخنديده بوديم! نظام_دروغگویان

شهردار کپنهاگ پس از اعتراف به آزار جنسی چند زن از سمت خود کناره‌گیری کردوی که سال‌ها پیش وزیر دادگستری دانمارک بود، در ۱۱ سال اخیر در سمت شهردار کپنهاگ فعالیت می‌کرد. وصلش كنيد به مسلمونا اينم😂 مگه در کپنهاگ هم آزار جنسی وجود داره؟؟😬😬 آنجا که میگن رابطه آزاده؟؟😬😬😬 ببخشید آزار جنسی چه فرقی با رابطه جنسی داره؟ خواهش می کنم در مورد اصطلاحاتی که به کار می برید توضیح بدید.

توزیع ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک یارانه‌‌ای/ حواله‌فروشی نداریم/ قیمت بالای ۳۰ میلیونی برخی از برندها در بازارمدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری در گفت‌وگو با ایلنا؛ توزیع ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک یارانه‌‌ای/ حواله‌فروشی نداریم/ قیمت بالای ۳۰ میلیونی برخی از برندها در بازار

صید ترال از اول آذرماه به مدت ۲ سال ⁧‫ممنوع‬⁩ شدصید ترال از اول آذرماه به مدت ۲ سال ممنوع شد رئیس فراکسیون محیط زیست که چندی قبل از طرح آیش (استراحت) دریا و تصمیم این فراکسیون مبنی بر «تعطیل کردن موقت صید ترال» خبر داده بود گفت: صید ترال از اول آذرماه به مدت ۲ سال ممنوع ⁩شد. چیزی هم مگر چینی ها گذاشتن که بشود صید کرد؟ همه را جارو کردن BBCArdalan خاک تو سرتون با این پیگیری های رسانه ایی تازه از اول آذر ماه کفگیر خورده ته دیگ اینام به نام خودشون دارن تموم میکنن

نبرد در قره‌باغ پس از نقض دومین توافق آتش‌بس؛ آذربایجان از فتوحات جدید خبر دادرئیس جمهوری آذربایجان مدعی شد که نیروهای ارتش کشورش در واکنش به نقض آتش‌بس و دور تازه حملات نیروهای ارمنستان، سیزده روستا در شهرستان جبرئیل را تحت کنترل درآورده‌اند. بعد از آزادی خدافرین و احتزاز پرچم آذربایجان در این منطقه جنگ‌در منطقه زنگیلان و نزدیک مرزهای بین المللی ادامه دارد اشغالگران عرمنی بدنبال شکست در جنگ شهرها و‌روستاهای بیدفاع را توپ باران میکنند.شاکله مزدوران قاتل عرمنی شکسته و درحال فرار هستند.

پرونده فعالان محیط‌زیست ایران؛ نشر اکاذیب، اتهام جدید نیلوفر بیانی - BBC News فارسیبه تازگی سایت امتداد، خبر از تشکیل پرونده‌ای جدید برای نیلوفر بیانی داده است.

استان وایر- «برزان نصرالله زاده» زندانی سنی مذهبی که در ۱۷ سالگی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اعدام محکوم شده بود از زندان آزاد شد.به گزارش ایسنا، صندوق بین المللی پول در ارزیابی جدید خود از وضعیت اقتصادی کشورهای منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی اعلام کرد بخش بزرگی از این کشورها از جمله ایران، سال آینده وضعیت اقتصادی بهتری را تجربه خواهند کرد.وی آخرین سیاستمداری است که در برابر موج تازه‌ای از کارزار می‌تو MeToo (من هم) از فعالیت سیاسی خود کنار می‌کشد.داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره روند توزیع لاستیک سنگین با ارز دولتی اظهار داشت: در هفته به طور متوسط 9 الی 10 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی وارد سامانه می‌شود و از طرف دیگر 7 الی 8 هزار حلقه از طریق صدور حواله به رانندگان تحویل داده می‌شود.

هفته گذشته خبر نقض حکم اعدام این زندانی بر اساس رای دیوان عالی کشور نقض و توسط شعبه هم عرض به حبس تبدیل شده بود. به گزارش خبرگزاری هرانا این زندانی که به اتهام «محاربه» وقتی کمتر از ۱۸ سال داشت بازداشت شده بود روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه پس از ۱۱ سال تحمل حبس زیر حکم اعدام، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. ۱- ایران رشد اقتصادی سال قبل: منفی ۶. برزان نصرالله زاده در هنگام بازداشت با شلیک گلوله نیروهای امنیتی از ناحیه شکم زخمی شده بود و براثر این جراحت طحال خود را از دست داد.» وی تاکید کرد که با کناره‌گیری از سمت خود، سیاست را برای همیشه ترک می‌کند. خبرگزاری هرانا همچنین به نقل از منابع مطلع نزدیک به این زندانی سنی مذهب نوشته است حکم اعدام او توسط دیوان عالی کشور نقض و او توسط شعبه هم عرض به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.۲ درصد وضعیت تورم: به گفته صندوق بین المللی پول، تورم امسال ایران ۳۱ درصد خواهد بود که این رقم سال آینده به ۲۹. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی از این میزان حکم صادر شده ۵ سال برای این زندانی قابل اجرا بود و او شش سال نیز بیش از حکم صادر شده در زندان بوده است. مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری افزود: تلاش می‌کنیم لاستیک‌هایی که به طروق دیگر وارد کشور شده‌اند را هم به این سامانه اضافه کنیم تا هرچه سریعتر بازار به تعادل برسد و مشکل رانندگان در بحث کمبود لاستیک برطرف شود.

برزان نصرالله‌زاده در سال ۱۳۸۹ توسط نیروهای اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد.  ۲- عراق رشد اقتصادی سال قبل: ۴. با این حال با افزایش فشارها بر آقای ینسن پس از اینکه مته فردریکسن، نخست وزیر دانمارک و رهبری حزب سوسیال دموکرات اتهام‌ها علیه شهردار کپنهاگ را «بسیار جدی» توصیف کرد، او مجبور به کناره‌گیری شد. منابع مطلع پیشتر از ضرب و شتم مداوم او در دوران بازداشت خبر داده بودند. رفتاری که موجب شده بود او به ارتباط با گروه‌های سلفی اعتراف کند و حکم اعدام صادره بر اساس اعترافات تحت شکنجه صادر شده بود.۱ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده برای سال بعد: مثبت ۲. «محمود علیزاده طباطبایی» وکیل برزان نصرالله زاده مرداد سال ۱۳۹۷ یکبار و در شهریور ۱۳۹۸ برای دومین بار درخواست اعاده دادرسی نسبت به حکم صادره را ارایه کرد. این درخواست‌ها توسط شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور به ریاست «قاضی نیازی» رد شد.۳ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده برای امسال: منفی ۵. وی با بیان اینکه در اواخر سال 97 شاهد تعادل در بازار لاستیک بودیم چراکه بین قیمت لاستیک عرضه شده در سامانه و قیمت لاستیک بازار تفاوتی وجود نداشت، ادامه داد: امروز قیمت لاستیک حواله‌ای و یارانه‌ای با لاستیک بازار آزاد بسیار فاصله دارد که این فاصله چشمگیر هم به تفاوت نرخ ارز دولتی با ارز نیمایی و آزاد برمی‌گردد.

وکیل این زندانی پیشتر گفته بود: «طبق تغییرات جدید قانون مجازات اسلامی تعریف محاربه تغییراتی داشته مبنی بر اینکه اگر مجرم اسلحه به همراه نداشته و حتی اگر اسلحه به همراه داشته باشد و از آن استفاده نکرده باشد جرمش محاربه نیست و به علت همکاری در جرمی که محاربه بوده نیز اتهامش محاربه محسوب نمی‌شود. علاوه بر این موکل بنده در زمان بازداشت زیر ۱۸ سال داشته و طبق قانون و حتی درصورت محاربه بودن اتهام، جرمش باید به تعزیری تبدیل شود.۳ درصد ۴- امارات رشد اقتصادی سال قبل: مثبت ۱. ما کماکان امیدواریم که اعاده دادرسی که جدیدا ارائه کردیم مورد پذیرش قرار بگیرد.» برزان نصرالله زاده در دوران زندان به مشکلات متعدد جسمی از جمله سنگ کلیه، ناراحتی گوارشی و دیسک کمر مبتلا شده است.۶ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده برای سال بعد: مثبت ۱.     📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . باید توجه داشته باشیم که لاستیک نقش بسیار مهمی در ایمنی تردد ناوگان حمل و نقل عمومی برعهده دارد چراکه یکی از عوامل بسیار مهم در تامین ایمنی بارهای 40 میلیون تنی در کامیون‌ها و یا مسافران در اتوبوس استاندارد بودن لاستیک‌ها است.