آذری جهرمی درست می‌گوید که کشورها به تحریم ایران اعتنا نمی‌کنند؟

29/09/1398 11:24 ب.ظ

آیا واقعا گفته‌های آذری_جهرمی درست است و هیچ کس به تحریم‌های امریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران اهمیتی نمی‌دهد؟ برای راستی‌آزمایی اظهارات وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران، مستندات متنوعی وجود دارد. اخبار_ایران یادداشتی از فرامرز_داور

که مالزی حساب‌های بانکی ایرانی‌ها را در کشورش مسدود می‌کند چرا که چاره‌ای در برابر تحریم‌های امریکا ندارد و ممکن است مالزی از جریمه و تحریم‌های احتمالی ایالات متحده به دلیل معاملات بانکی ایرانیان متضرر شود.

مالزی در برابر رفع خطر تحریم احتمالی امریکا یا بستن حساب‌های بانکی ایرانی‌ها، دومی را انتخاب کرده بود. به بیان دیگر، نخست وزیر کشوری که خود را در برابر شهروندانش مسوول و متعهد می‌داند، هرچند از تحریم شدن ایران اظهار تاسف کرده اما خطر تحریم‌ها و جریمه احتمالی را نپذیرفته و از بین ایران و مالزی، کشور خودش، یعنی مالزی را انتخاب کرده است.

رهبران کشورها ممکن است در دیدارهای حضوری بنابر رسم ادب یا تعارف، اظهاراتی دل‌جویانه داشته باشند اما مقام‌هایی که خود را در پیشگاه شهروندان خود پاسخ‌گو می‌بینند، به تصمیمی دست نمی‌زنند که خلاف منافع مردم‌شان باشد. headtopics.com

همین دو روز پیش جهانگیری گفت حتی دوستانمون مثل چین و هند هم دیگه ازمون نفت نمیخرن

اما دومین مستندی که توییت آذری جهرمی را رد می‌کند، مربوط به یکی از عالی‌رتبه‌ترین اعضای کابینه روحانی است. هنگامی که وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی همراه حسن روحانی برای شرکت در نشست مالزی به سر می‌برد، اتفاق دیگری افتاد که نشان می‌دهد آن‌چه آذری جهرمی می‌گوید، چندان با واقعیت جاری هم‌خوان نیست.

ادامه مطلب:
iranwire »

ایوانکا ترامپ می‌گوید که استیضاح، به پدرش پرزیدنت ترامپ «انرژی مضاعفی» بخشیده استایوانکا ترامپ می‌گوید که استیضاح، به پدرش پرزیدنت ترامپ «انرژی مضاعفی» بخشیده است مشاور ارشد کاخ سفید یادآور شد که پرزیدنت ترامپ درست بعد از رای‌گیری غروب چهارشنبه در مجلس نمایندگان، گفت که «او حتی احساس نمی‌کرد که دارد استیضاح می‌شود.» Mr trump is brave man without any doubt آفرین به این دختر باهوش این تا به حال تو عمرش یک کتاب هم نخوانده. واقعا حیف شد آمریکا. چه کشور خوبی بود. از دهه ۹۰ میلادی تا امروز همه پرزیدنت ها این کشور را به گند کشیدند‌‌.

استراماچونی: دوست دارم برگردم و امیدوارم که زودتر ایران باشماستراماچونی: دوست دارم برگردم و امیدوارم که زودتر ایران باشم مشکلاتی در روزهای اخیر داشتیم که درصدد رفع کردن آن‌ها هستیم و امیدوارم این مشکلات به زودی به صورت کامل برطرف شود

کامیون اهدایی لهستانی‌ها به راننده ایرانی به دلیل تحریم تحویل داده نشداو قصد داشت یک محموله کشمش ایرانی را در مقصدی در لهستان تخلیه کند و سپس با باری از جمهوری چک به مقصد کرمان به ایران برگردد. بعد آمریکایی ها و اروپایی ها میگویند مردم عادی تحریم نشده اند!!! دم لهستانیها گرم اما افسوس که بخاطر وجود آخوندای پلید و رژیم نامشروعشان مردم اینگونه در فشار باید باشند بد بخت الان میاد ایران گیر بهش میدن میگن شماره موتور به پلاک نمیخوره برو پارکینک اندازه خود ماشینم باید گمرک بدی ماشین و از مرز ایران وارد کنی😁😁 ما همچین وحشیهای هستیم

آبه در دیدار با روحانی: ایران به تعهدات برجامی‌اش پایبند بماندآبه شینزو، نخست‌وزیر ژاپن، در دیدار با حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، این کشور را به رعایت تعهدات خود در چارچوب برجام فراخواند و گفت که ژاپن برای تضمین امنیت در خاورمیانه تمام توان خود را به کار خواهد بست.

در کردستان اگر کولبران کشته نشوند، زود پیر میشوند🎥کشف جسد یخ‌زده کولبر ۱۴ ساله درباره وضعیت کولبران در مناطق مرزی کردنشین ایران بیشتر بخوانید: منبع: توئیتر فرشاد اسماعیلی esmailifarshad esmailifarshad کولبری‌۱۴ساله‌توی‌کوه‌یخزده‌ومرده ایخدابشنواینک‌صدایم.من‌غصه‌دارم.ازغم‌هزاران.‌ناله‌برای‌.ایران‌مظلوم‌.‌‌خشکه‌گلویم‌.آهی‌جانکاه.درسینه‌دارم.تاکی‌عزادار.تاکی‌بگریم.ازبهرایران.باین‌جوانان.غلطیده‌درخون.همه‌لالگون.بی‌جرم‌وعصیان.یکی‌توصحرا.یکی‌کوهستان.انگارمارونحسی‌گرفته.وجدان‌نموند esmailifarshad 😭 esmailifarshad اگر کولبری (همان قاچاق خودشون) آزاد هست، پس چرا در بقیه مرز های کشور ممنوع هست؟ به همان اندازه که مردم کردستان مظلومند، مردم ماکو هم هستند.

رئیس جمهوری لبنان حسان دياب را به‌عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه کردحسان دياب، وزیر پیشین آموزش لبنان یکی از سیاستمداران نزدیک به ایران به شمار می‌رود.