رئیس جمهوری لبنان حسان دياب را به‌عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

حسان دياب، وزیر پیشین آموزش لبنان یکی از سیاستمداران نزدیک به ایران به شمار می‌رود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان حسان دیاب، سیاستمدار مورد حمایت حزب‌الله لبنان را به‌عنوان نخست وزیر مامور تشکیل کابینه کرد.

در پی کناره‌گیری نخست وزیر و ادامه اعتراض‌های مردمی به فساد و ناکارآمدی دستگاه حاکمه قرار بر این شده بود که رئیس کابینه جدید پس از نشستی ویژه در پارلمان و با مشورت نمایندگان انتخاب و معرفی شود که این نشست پیش‌تر دو بار به تعویق افتاده بود. در این رای‌گیری دو نامزد دیگر تصدی سمت نخست وزیری یعنی نواف سلام و حلیمه قعقور به ترتیب سیزده و یک رای کسب کردند.

وی در مقابل به کلی از حمایت تشکل های و مقامات بلند پایه سنی و در راس آنها جریان المستقبل به ریاست سعد حریری، نخست وزیر مستعفی محروم بود. معترضان پس از کنار کشیدن سعد حریری و دولتش از دستگاه حاکمه که با استعفای نخست وزیر از روز ۲۹ اکتبر کلید خورد به تظاهرات خود ادامه داده و خواستار تشکیل دولتی متشکل از تکنوکرات‌های مستقل از فضای بسته سیاسی پس از جنگ داخلی در این کشور شده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناآرامی‌های جابجا شونده در لبنان... سربرآوردن شبح فتنهگویا عرصه‌های تظاهرات در لبنان برای نمایش اعتراض‌ها کافی نبود زیرا ویدئوی کوتاهی که دو روز پیش پخش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حزب بعث از قدرت سهم می‌خواهد/ اراده آمریکا علیه عراق، باورنکردنی استرئیس مرکز عربی مطالعات ایران گفت: هر گزینه‌ای که برای نخست وزیری انتخاب شود از داخل و خارج با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد که مانع تشکیل کابینه می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حمله بلر به کوربین: حزب کارگر با سوسیالیسم شبه انقلابی وداع کندنخست وزیر پیشین بریتانیا که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ قدرت را در این کشور در دست داشت نتایج حزب کارگر تحت رهبری جرمی کوربین را «شرم آور» توصیف کرد. بله باید برگرده به سوسیالیزم عملگرا و سوسیال دمکراات میانه این جنایتکار_جنگی هنوز تریبون دارد؟! ببین این حتی از شبه سوسیالیسم هم می‌ترسه چه برسه به انقلابیش... نمود عینی نئولیبرالیسم ...کوربین که سوسیال دموکراته
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هزاران نفر خواستار استعفای نخست وزیر میلیاردر جمهوری چک شدندگروه «میلیون‌ها لحظه برای دموکراسی» تظاهرات روز سه شنبه در پراگ را سازماندهی کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

قطعنامه سازمان ملل علیه نقض‌های حقوق‌بشری کره‌شمالی/پیونگ‌یانگ محکوم کردقطعنامه سازمان ملل علیه نقض‌های حقوق‌بشری کره‌شمالی مجمع عمومی سازمان ملل در قطعنامه‌ای سالانه که نماینده پیونگ‌یانگ در سازمان ملل مخالفتش را با آن اعلام کرد، 'نقض‌های حقوق بشری دیرینه، سیستماتیک، گسترده و فاحش' کره‌شمالی را محکوم کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دبی متهم اصلی ترور مخالفان ایران در خارج از کشور را دستگیر کردنیروهای امنیتی دبی شامگاه دوشنبه 16 دسامبر 2019 رضوان تاگی، شهروند هلندی مغربی‌الاصل را دستگیر کرد یه کم دیر این خبر رو کار نکردید؟!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »