آذربایجان: ارمنستان با موشک بالستیک میان‌برد البروس شهر گنجه را هدف قرار داد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیر آژانس ملی پاکسازی مین آذربایجان اعلام کرد که ارتش ارمنستان روز گذشته محل مسکونی در گنجه را با موشک بالستیک میان‌برد البروس که بسیار مخرب و کشنده است هدف قرار داد.

حکمت حاجی‌اف، مشاور رئیس‌جمهور، غضنفر احمداف، مدیر آژانس ملی پاکسازی مین آذربایجان و نیازی بایرام‌اف، فرماندار گنجه به همراه جمعی از سفرای کشورهای خارجی در آذربایجان از محل اصابت موشک شلیک شده از سوی ارتش ارمنستان در گنجه بازدید کردند. مردم گنجه با گذاشتن اسباب‌بازی و گل میخک در کنار آوارهای این حمله، جنایات ارمنستان را محکوم کردند.

غضنفر احمداف اظهار داشت: با توجه به تحقیقاتی که بر روی موشکی که دیروز توسط ارمنستان به محل مسکونی در شهر گنجه پرتاب شده بود انجام دادیم، مشخص شد که این موشک از نوع موشک‌های البروس است که حدود 14 متر طول داشته و حاوی 700 کیلوگرم مواد منفجره و 300 کیلومتر برد است.حکمت حاجی‌اف نیز با بیان اینکه موشک البروس معادل موشک اسکاد در ناتو است، گفت: اسکاد یک موشک بالستیک میان‌برد است که قابلیت نصب کلاهک‌های هسته‌ای را دارد.

براساس اعلام مقامات جمهوری آذربایجان، این کشور تاکنون از هدف قرار دادن اهداف غیرنظامی در قره باغ اشغالی و هرگونه هدف نظامی و غیرنظامی در خاک ارمنستان خودداری کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه حملات موشکی ارمنستان به شهر گنجه آذربایجان را محکوم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان حمله موشکی ارمنستان به شهر گنجه آذربایجان به 7 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله موشکی ارمنستان به شهر گنجه آذربایجان؛ 9 کشته و 34 زخمی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ | DW | 11.10.2020تلاش بیهوده چپ‌بیمار برای دروغ پراکنی. ارامنه بهترین دوست و همراه ما در همه ی ادوار بوده و هستند و با جمهوری باکو به توافق رسیدند . شما بازنده ی داستان نفرت پراکنی هستید. فیک اول اينكه چيزي كه عوض داره گله نداره دوما ارامنه اعلام كردن كه به هيچ عنوان هيچ هدف مسكوني رو نخواهد زد، سوما بعد ١٥ روز بمباران استپاناكرت و شهرهاي ديگه جمهوري_آرتساخ من نديدم خبر مشابهي كار كنيد در آخر اينكه يكم حرفه اي و صادقانه كار كنيد این عکس که مربوط به هفته قبل است! آذربایجان قصد دارد با مقصر جلوه دادن ارمنستان، آتش جنگی که اردوغان راضی به خاتمه آن نبود را مجددا شعله ور کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شهر ترتر آذربایجان‌ شاهد بیشترین حملات ارتش ارمنستان بوده استشهر ترتر بیشترین آسیب و خسارات را از حملات ارمنستان به غیرنظامیان آذربایجان متحمل شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خبرگزاری آناتولیارمنستان غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »