آخرین خبرهای پنج‌شنبه اول آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020

22/10/2020 11:00:00 ب.ظ

۴۱ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به سرعت در حال گسترش است. به گفته وزیر بهداشت این کشور ۴۱ هزار و ۶۲۲ مورد تازه ابتلا شناسایی شده‌ است. این رقم بالاترین میزان ابتلا در یک روز در فرانسه محسوب می‌شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به سرعت در حال گسترش است. به گفته وزیر بهداشت این کشور ۴۱ هزار و ۶۲۲ مورد تازه ابتلا  شناسایی شده‌ است. این رقم بالاترین میزان ابتلا در یک روز در فرانسه محسوب می‌شود. [۲۲:۱۵] پلوسی با اشاره به گزارش‌ مقام‌های اطلاعاتی گفت نقش ایران و روسیه قابل مقایسه نیست. 

[۲۱:۳۰]کمایی با اشاره به اینکه تحقیقات در این مورد ادامه دارد، گفت: «مأمور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان که در صحنه دستگیری بدن زن جوان را لمس کرده و مرتکب رفتاری غیراخلاقی شده بود، با دستور مقام قضایی دستگیر شد.»[۱۸:۴۵]حسن روحانی، رییس جمهوری که در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا شرکت کرده بود گفت: «قطع زنجیره ابتلا و کاهش مرگ و میر اولویت اصلی است، بررسی تجربه کشور در این مبارزه هشت ماهه نشان می‌دهد هر جا در سایه همراهی مردم و هماهنگی، یکدستی و انسجام مسوولان می‌توان به موفقیت دست یافت.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

پلوسی احمق بعضی استخر در دسترس خود ندارند وگرنه شناگر ماهری هستند، فرقی بین رژیم ایران و رژیم روسیه نیست، اگر از مردم ایران نظرسنجی کنی که آیا فرقی بین رژیم حاکم بر ایران با رژیم حاکم بر روسیه هست؟ قطعا جواب خوبی خواهی گرفت. عمه نانسی، عمو حسین و عمه هیلاری دوستان عزیز روسیه بازیگر بد یعنی اگر همین نقش رو حرفه‌ای بازی کنه خوب میشه. یعنی مشکل با نقش نیست مشکل با چطوری بازی کردنِ اون نقشه

زدی تو خال نانسی آخوندا آنقدر احمقند که خودشونو انداختند جلو و مماکت رو به باد دادند آمریکایی های یانکی و هفتیرکش گاوچرون وحشی و تروریست از همه بدتر که دست و پا بسته همه جوره تحت تاثیر و کنترل و سیطره‌ی صهیونیست های غاصب اشغالگر نامشروع صهیونیستی اسرائیل هستند و هیچ اختیاری از خود ندارند، چه دموکرات‌ها و یا جمهوری خواهان هردوشون یک سیاست مشترکی را دنبال می‌کنند!

نانسی پلوسی و هیلاری کلینتون بازیگران خوب برای روسیه و ایران . دو‌ خائن و احمق واقعی ...

آخرین خبرهای پنج‌شنبه آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020قراره که از این سکینه سلطان هم لیدر بسازید ؟ قلبهای خون چکان یکی یکی وارد بیدادگاهها و زندانها میشوند و ما فقط نظاره گریم بسیار متاسفم مهربانو وسمقی شما رو بسیار دوستمیدارم شکست دمکراسی مکرون.

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ا آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020اینها جرزنی های اطرافیان و باند پیرامون دونالد ترامپ است! ایران و روسیه دخالتی در انتخابات شما ندارند اینها بهانه های پیش از شکست سخت است! اگر شکست خوردید نتیجه را بپذیرید و مهمل بافی نکنید!

آخرین خبرهای چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ | DW | 21.10.2020خداکنه ایشون هم سلامتیشو بدست بیاره،ما بد واسه کسی نمیخاییم ولی آقای حریرچی که مبتلا شد همه ی رسانه های خارجی شروع کردن به هوچی گری و همه جوره کشور مارو زیر سوال بردن که ایران ناتوانه،ایران سیستم پزشکیش،ضعیفه،ایران فلانه.همه جور حرف زدن. زمین بیش از حد گرده آقایون به اصطلاح رسانه اون چرا اون که دیپلم داشت 😁 طبق معمول یه گزارش دروغ .

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 21 اکتبرنسبت به دو روز پیش بایدن نسبت به ترامپ موفق‌تر بود. هم پیش‌بینی آرای الکترال بیشتری داشت و هم سه دهم درصد محبوب‌تر شد.

آخرین خبرهای پنج‌شنبه ا آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020اینها جرزنی های اطرافیان و باند پیرامون دونالد ترامپ است! ایران و روسیه دخالتی در انتخابات شما ندارند اینها بهانه های پیش از شکست سخت است! اگر شکست خوردید نتیجه را بپذیرید و مهمل بافی نکنید!

آخرین خبرهای پنج‌شنبه آبان ۱۳۹۹ | DW | 22.10.2020قراره که از این سکینه سلطان هم لیدر بسازید ؟ قلبهای خون چکان یکی یکی وارد بیدادگاهها و زندانها میشوند و ما فقط نظاره گریم بسیار متاسفم مهربانو وسمقی شما رو بسیار دوستمیدارم شکست دمکراسی مکرون.

آخرین خبرهای پنج‌شنبه اول آبان ۱۳۹۹ [۲۳:۰۵] ۴۱ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در فرانسه در یک روز   شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به سرعت در حال گسترش است.آخرین خبرهای پنج‌شنبه آبان ۱۳۹۹ [۱۳:۳۰] جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا به مخالفان بلاروس اعطا شد جایزه پارلمان اروپا برای آزادی اندیشه به مخالفان دموکراسی‌خواه الکساندر لوکاشنکو  رئيس‌جمهور بلاروس تعلق گرفت.آخرین خبرهای پنج‌شنبه ا آبان ۱۳۹۹ [۰۸:۴۰] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح پنجشنبه ۱ آبان - در آلمان میزان ابتلا به ویروس کرونا در طول ۲۴ ساعت برای اولین بار پس از شروع پاندمی کرونا از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کرد.آخرین خبرهای چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹ [۱۱:۳۰] حمله اسرائيل به"مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران" در سوریه  دیده‌بان حقوق بشر سوریه از حمله موشکی اسرائيل به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در استان قنیطره، واقع در جنوب سوریه خبر داده است.

به گفته وزیر بهداشت این کشور ۴۱ هزار و ۶۲۲ مورد تازه ابتلا  شناسایی شده‌ است. این رقم بالاترین میزان ابتلا در یک روز در فرانسه محسوب می‌شود. مخالفان بلاروس توسط شورای هماهنگی رهبری می‌شوند که سوتلانا تیخانوفسکایا، کاندیدای اصلی آنها در انتخابات ماه اوت بلاروس بود.  در مجموع تاکنون نزدیک به یک میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه شناسایی شده‌اند. روز شنبه تعداد تازه ابتلا در ۲۴ ساعت هفت هزار و ۸۰۰ نفر بود. بر اساس گزارش منتشر شده در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۲ نفر بر اثر بیماری کووید-۱۹ جان باختند و مجموع قربانیان در فرانسه به  ۳۴ هزار و ۲۱۰ نفر رسیده است. مخالفان اما از تقلب گسترده در این انتخابات سخن گفته و برنده واقعی را خانم تیخانوفسکایا اعلام کردند.  در پی گسترش شیوع  ویروس کرونا در فرانسه، در برخی شهرهای بزرگ این کشور مقررات سختگیرانه برای فعالیت شهروندان اعمال شده است. در همین مدت ۳۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

    [۲۲:۱۵]  پلوسی: ایران بازیگر بد اما روسیه شرور واقعی است   نانسی پلوسی ، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه در واکنش به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت کشورهای خارجی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت در حالی كه ایران"بازیگر بدی" است ، روسیه شرور واقعی  است. سوتلانا تیخانوفسکایا به دلیل تهدید جانی از کشورش خارج شده و در لیتوانی به سر می‌برد. ـ جان راتکلیف، مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری از تلاش ایران و روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خبر داد.   بر اساس ادعای مقام‌های ارشد اطلاعاتی آمریكا، مسكو و تهران برای تاثیرگذاری بر انتخابات نوامبر فعالیت می‌کنند.   پلوسی با اشاره به گزارش‌ مقام‌های اطلاعاتی گفت نقش ایران و روسیه قابل مقایسه نیست. جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه به افراد یا سازمان‌هایی اهدا می‌شود که زندگی خود را وقف دفاع از حقوق بشر و آزادی اندیشه می‌کنند.  دموکرات‌ها روسیه را متهم می‌کنند که برای پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات تلاش می‌کند." تاریخ. جمهوری‌خواهان نیز می‌گویند ایران در پی موفقیت جو بایدن در انتخابات است. نسرین ستوده، وکیل زندانی در ایران و جعفر پناهی، کارگردان ایرانی در سال ۲۰۱۲ به‌طور مشترک برنده جایزه ساخاروف برای آزادی بیان شدند. این توافق‌نامه به معنی ایجاد تمرکز بیش‌تر بر حفاظت از محیط زیست در بخش کشاورزی اتحادیه اروپا است.

  ایران و روسیه ادعای دخالت در انتخابات آمریکا را رد می‌کنند.   نانسی پلوسی ، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا [۲۱:۳۰] بازداشت مامور حراست پالایشگاه آبادان در پی آزار جنسی یک زن امیرسام کمایی معاون فرماندهی انتظامی آبادان از بازداشت یکی از ماموران حراست فیزیکی پالایشگاه این شهر در ارتباط با آزار جنسی یک زن جوان خبر داد. بابک پاک‌نیا، وکیل این دو زندانی شامگاه چهارشنبه در توییتر نوشت: «لحظاتی پیش یکی از موکلینم از اوین با من ‌تماس گرفت و گفت امروز مسئولین زندان آمدند و به سمانه نوروزمرادی و منیره عربشاهی و یاسمن آریانی گفتند پاک‌نیا آمده شما را ببیند و بیایید بیرون! آنها که برای دیدن من می‌آیند متوجه می‌شوند دروغ است! هر یک را به شهری منتقل می‌کنند!» بنابر گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، منیره عربشاهی و یاسمن آریانی به زندان کچویی کرج منتقل شده‌اند اما از محل انتقال سمانه نوروز مرادی اطلاعی در دست نیست. تصاویری از اتفاق در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. او در مورد این حادثه گفت: «در تحقیقات میدانی مشخص شد که زن جوان با صاحب خانه اختلاف قدیمی و شخصی داشته و برای تسویه حساب وارد خانه شده که توسط اهالی داخل خانه و ماموران حراست منطقه دستگیر و تحویل ماموران کلانتری داده شده است. در حال انجام امور پزشکی قانونی بودیم که عدم تحمل حبس را بگیریم.» کمایی با اشاره به اینکه تحقیقات در این مورد ادامه دارد، گفت: «مأمور حراست فیزیکی پالایشگاه آبادان که در صحنه دستگیری بدن زن جوان را لمس کرده و مرتکب رفتاری غیراخلاقی شده بود، با دستور مقام قضایی دستگیر شد. او خبر داد که"دور بعدی مذاکرات ایران و اوکراین در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر در کی‌یف برگزار می‌شود.

» بر اساس تصاویر منتشر شده یک دختر جوان با صورتی خون آلود توسط دو زن و یک مرد جوان دیگر روی زمین نگه داده شده است. شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری او را به اتهام"حمایت از گروه‌های مخالف حکومت در شبکه‌های اجتماعی" به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم کمی بعد در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۹ ماه کاهش یافت. چند مامور حراست فیزیکی نیز در محل حضور دارند. یکی از ماموران ابتدا پای خود را روی سینه زن قرار می‌هد و بعد از مدتی با دست شروع به لمس کردن بدن او می‌کند.  سمانه نوروز مرادی به سختی بیمار است و علیرغم داشتن شرایط"عدم تحمل حبس"، مقام‌های قضایی و امنیتی توجهی به وضعیت جسمی ایشان و رسیدگی به این موضوع انجام نمی‌دهند. برخی از کاربران که ویدیو را منتشر کرده‌اند می‌گویند زن مورد حمله قرار گرفته باردار بوده است و پیش از این توسط یکی از مدیران پالایشگاه آبادان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. دویچه‌وله مستقلا نمی‌تواند هیچ کدام از ادعاهای مطرح شده را تایید کند.  این حکم در مرحله تجدیدنظر برای هرکدام به ۹ سال و ۷ ماه حبس تقلیل یافت.

[۱۸:۴۵] محدودیت‌های شدید کرونایی در ۴۳ شهرستان ایران از دوشنبه آینده بنابر تصمیم  کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، در ۴۳ شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا را دارند، از روز دوشنبه (پنجم آبان ۱۳۹۹) به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال خواهد شد و در صورت لزوم در هفته بعدی هم اعمال خواهد شد. براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران، همچنین مقرر شده از روز دوشنبه تا پایان آبان ماه نسبت به کاهش حضور کارکنان دولت و دستگاه‌های اجرایی در تهران به میزان ۵۰ درصد اقدام گردد. یاسمن آریانی، روز سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۸ توسط مامورین نیروی انتظامی در منزل پدرش بازداشت شد. حسن روحانی، رییس جمهوری که در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا شرکت کرده بود گفت: «قطع زنجیره ابتلا و کاهش مرگ و میر اولویت اصلی است، بررسی تجربه کشور در این مبارزه هشت ماهه نشان می‌دهد هر جا در سایه همراهی مردم و هماهنگی، یکدستی و انسجام مسوولان می‌توان به موفقیت دست یافت.» برای چندمین روز متوالی تعداد قربانیان کرونا در ایران به بیش از ۳۰۰ نفر در شبانه‌روز رسیده و شمار مبتلایان جدید به بیماری کووید۱۹ نیز از ۵ هزار نفر در روز عبور کرده است. هر دو از آن زمان در زندان به سر می‌برند. این درحالی است که  دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، دو روز پیش درباره آمار واقعی تلفات کرونا به خبرگزاری ایسنا گفت: «این آمار هم واقعی نیست و برای آنکه بدانیم در واقعیت چند نفر روزانه تلف می‌شوند این عدد باید ضرب در ۲.

۵ شود تا عدد اصلی به دست آید. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن اعلام این خبر گفت: «جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعا‌های تکراری و گزارش‌های ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می‌کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی‌کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود.» [۱۸:۰۰] "توافق اسرائیل و سودان" برای عادی‌سازی مناسبات برخی رسانه‌های اسرائیلی از توافق دو اسرائیل و سودان برای عادی‌سازی کامل روابط میان دو کشور خبر داده‌اند. یک هیات اسرائیلی روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر به خارطوم سفر کرده بود تا درباره عادی‌سازی مناسبات دو کشور گفت‌وگو کنند.» مدیر امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «ایران و روسیه به طور جداگانه به برخی اطلاعات رای‌دهندگان آمریکا دست یافته‌اند.  عادی‌سازی مناسبات با اسرائیل، بخشی از اقدام‌های سودان برای خارج شدن از فهرست سیاه حامی تروریسم است. امریکا اخیر اعلام کرد سودان را از فهرست حامی تروریسم خارج می‌کند." [۱۲:۳۰] محکومیت صدیقه وسمقی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد حکم یک سال زندان صدیقه وسمقی، پروهشگر دینی و فعال سیای ملی‌مذهبی، در شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب تایید شد.

در هفته‌های اخیر اسرائیل با میانجی‌گری ایالات متحده آمریکا توانسته مناسبات خود را با امارات متحده عربی و بحرین عادی کند.  نمایندگان بحرین و امارات روز ۱۵ سپتامبر گذشته طی مراسمی در کاخ سفید٬‌ توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با اسرائيل را امضا کردند. دادگاه تجدیدنظر این حکم را عینا تایید کرده است. تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، دولت ترامپ تلاش دارد با فعالیت‌های فشرده دیپلماتیک به عادی‌سازی روابط اسرائیل را با کشورهای عرب منطقه کمک کند. نتایج مثبت این فعالیت‌ها به عنوان دستاورد سیاست خارجی دولت ترامپ به سود او در انتخابات عمل خواهد کرد. این حکم بعدا در دادگاه تجدیدنظر به حبس تعلیقی تغییر یافت اما اکنون حکم ۵ سال حبس تعزیری ایشان احیا شده است.  دولت ترامپ در تلاش بود پیش از سوم نوامبر ، کویت، قطر و عربستان سعودی را نیز وارد این فرایند بکند، اما از قرار هنوز  در مورد این کشورها موفقیتی حاصل نشده است.

  [۱۵:۰۰] سعد حریری مامور تشکیل دولت جدید لبنان شد سعد حریری، نخست وزیری پیشین لبنان، ۹ ماه پس از استعفا، دوباره مامور تشکیل دولت در  این کشور بحرا‌ن‌زده شد. میریوسفی در توئیت خود نوشت: «برخلاف ایالات متحده، ایران در انتخابات کشور دیگر دخالت نمی‌کند.  در مذاکرات روز پنجشنبه اول آبان (۲۲ کتبر) پارلمان لبنان، حریری با کسب ۶۵ رای موافق در برابر ۵۳ رای مخالف، به عنوان نخست‌وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان شد. پس از اعلام نتایج رای‌گیری پارلمان لبنان، دفتر میشل عون، رئیس جمهور لبنان، سعد حریری ۵۰ ساله را به کاخ ریاست جمهوری فراخواند و او را مامور تشکیل کابینه جدید کرد.» مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «ایران و روسیه به طور جداگانه به برخی اطلاعات رای‌دهندگان آمریکا دست یافته‌اند. حریری سال گذشته و در پی اعتراضات گسترده در بیروت علیه فساد و ناکارآمدی دولت، از نخست‌وزیری لبنان استعفا کرده بود. پس از او حسان دیاب در راس دولت لبنان قرار گرفت." [۱۲:۰۰] شهروندان اروپایی دارای سابقه کیفری اجازه ورود به بریتانیا را نخواهند داشت وزارت کشور بریتانیا در نظر دارد پس از پایان دوره گذار"برگزیت"، از ورود اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت داشتن سابقه کیفری به بریتانیا جلوگیری کند.

اما ادامه اعتراض‌ها و سپس انفجار مهیب در بندر بیروت، دولت او را نیز وادار به کناره‌گیری کرد. پس از دیاب، مصطفی ادیب مامور تشکیل دولت جدید شد اما در این کار ناکام ماند و پس از مدتی - در پایان ماه سپتامبر - به علت اختلافات سیاسی از این مسئولیت کناره‌گیری کرد. اما اطلاع از سوابق کیفری شهروندان اروپایی، مستلزم توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا برای دسترسی به داده‌های بانک‌های اطلاعاتی این اتحادیه است. [۱۴:۳۰] محکومیت قتل ساموئل پتی از سوی فعالان سیاسی و مدنی ایران جمعی از فعالان مدنی و سیاسی در داخل ایران در بیانیه‌ای قتل وحشیانهٔ ساموئل پتی، معلم تاریخ مدرسه‌ای در حومه پاریس، را به شدت محکوم کردند. ساموئل پاتی، ۴۲ ساله، جمعه گذشته و پس از آن که در یکی از کلاس‌های درس خود و در پیوند با موضوع آزادی بیان کاریکاتورهای نشریه طنز"شارلی ابدو" از پیامبر اسلام را به دانش‌آموزان نشان داد، توسط یک اسلام‌گرای افراطی به طرز فجیعی کشته شد.   [۱۱:۳۵] اعدام دست‌کم ۱۷ نفر در یک ماه گذشته در ایران خبرگزاری حقوق بشری"هرانا" در گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر در مهر ماه ۱۳۹۹ در ایران نوشت، در این ماه ۱۷ نفر در ایران اعدام شده‌اند. نویسندگان بیانیه می‌گویند: «این شکل بربریت، ترور و خشونت‌ورزی با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست و حتی اگر به نام تعصب مذهبی رخ داده باشد، بی‌مجامله شایستهٔ محکومیت است.

» این بیانیه از"مسلمانان جهان و رهبران و نهادهای دینی آنها" خواسته‌ است که"در دفاع از اسلامی که سازگار با عقلانیت و مدارا، در چارچوب اخلاق و خادم معنویت باشد، کوشاتر و در نقد و محکومیت صریح هر گونه وحشی‌گری و تروریسم به‌نام اسلام و پیامبر اکرم فعال‌تر باشند. در میان اعدام‌شده‌ها دست‌کم دو زن نیز دیده‌ می‌شود که اولی روز دوم مهر در زندان رجایی‌شهر و دیگری روز یکشنبه ۲۰ مهرماه در زندان مشهد اعدام شدند." نویسندگان بیانیه هم‌چنین غیرمسلمانان را دعوت کرده‌اند از"رفتارهای نشردهندهٔ نفرت بپرهیزند". بیانیه می‌گوید: «توهین به مقدسات دیگر ادیان، از جمله در کاریکاتورهای شارلی ابدو، نوعی خشونت کلامی و قبیح است؛ رنجی غیرضروری به پیروان آن دین می‌رساند؛ غیراخلاقی به‌شمار می‌رود؛ و نتایجش به خیر همگانی لطمه می‌زند. هرانا نوشته است بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع‌رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.» بیانیه را افرادی را چون هاشم آقاجری، محسن امین‌زاده، ابوالفضل بازرگان، عبدالعلی بازرگان، محمد توسلی، مصطفی تاجزاده، علی تاجر‌نیا، حمیدرضا جلایی‌پور،  عبدالله رمضان‌زاده، محمدجواد روح، علیرضا رجایی، پروانه سلحشوری، کیوان صمیمی، علیرضا علوی‌تبار، پروین فهیمی، ابوالفضل قدیانی، سعید مدنی، فخرالسادات محتشمی‌پور، آذر منصوری و عبدالله ناصری‌ امضا کرده‌اند. [۱۴:۰۰]  کرونا در ایران؛ ۳۰۴ جان‌باخته و ۵۴۷۱ بیمار جدید سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته ۳۰۴ نفر بر اثر  بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده و  ۵۴۷۱ نفر دیگر به این بیماری مبتلا شده‌اند. [۱۱:۳۰] مورگان اورتگاس: آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید ایالات متحده آمریکا خواستار مذاکره با ایران برای"یک توافق جدید و بهتر" است و هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

به این ترتیب طبق آمار رسمی دولتی، آمار کل جان‌باختگان بیماری کووید۱۹ به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر و مجموع بیماران نیز به ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر رسید. به گفته سیما سادات لاری تا کنون ۴۴۲ هزار و ۶۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و  ۴۸۹۵ نفر از بیماران نیز در وضعیت شدید بیماری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.  اورتگاس با اشاره به میلیاردها دلار پول درآمد ایران از برجام گفت،"نحوه هزینه کردن این پول‌ها از سوی ایران" یکی از مشکلات مهم توافق هسته‌ای است. سخنگوی وزارت بهداشت هم‌چنین گفت تا کنون بیش از چهار میلیون و ۶۲۸ هزار آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. به گفته لاری، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند. [۰۸:۴۰] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح پنجشنبه ۱ آبان - در آلمان میزان ابتلا به ویروس کرونا در طول ۲۴ ساعت برای اولین بار پس از شروع پاندمی کرونا از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کرد. [۱۳:۳۰] جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا به مخالفان بلاروس اعطا شد جایزه پارلمان اروپا برای آزادی اندیشه به مخالفان دموکراسی‌خواه الکساندر لوکاشنکو  رئيس‌جمهور بلاروس تعلق گرفت.

این جایزه به افتخار آندره ساخاروف دانشمند و مخالف و ناراضی اتحاد جماهیر شوروی سابق به این عنوان نام‌گذاری شده است. در یک هفته گذشته، این دومین باری است که میزان ابتلا به ویروس کرونا در طول ۲۴ ساعت در آلمان رکورد می‌زند. مخالفان بلاروس توسط شورای هماهنگی رهبری می‌شوند که سوتلانا تیخانوفسکایا، کاندیدای اصلی آنها در انتخابات ماه اوت بلاروس بود. الکساندر لوکاشنکو ادعا کرده با کسب ۸۰ درصد آرا، برنده این انتخابات شده است.  - بر اساس یک نظرسنجی که امروز پنجشنبه منتشر شد، بیش از نیمی از شرکت‌های کوچک و متوسط که مشاغل دو سوم کارگران اروپایی را تامین می‌کنند نگران بقای خود در ۱۲ ماه آینده هستند. مخالفان اما از تقلب گسترده در این انتخابات سخن گفته و برنده واقعی را خانم تیخانوفسکایا اعلام کردند. اعتراض‌های مخالفان که بیشتر آنها را زنان سفیدپوش تشکیل می‌دهند، با سرکوب و خشونت بی‌سابقه نیروهای دولتی بلاروس مواجه شده است. ـ جان راتکلیف، مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری از تلاش ایران و روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خبر داد.

سوتلانا تیخانوفسکایا به دلیل تهدید جانی از کشورش خارج شده و در لیتوانی به سر می‌برد.  اتحادیه اروپا نتیجه انتخابات بلاروس را به رسمیت نمی‌شناسد." راتکلیف اعلام کرد که دولت ایمیل‌هایی از سوی ایران را مشاهده کرده است که به رای‌دهندگان ارسال شده و در آن‌ها برای"ارعاب رای‌دهندگان، تحریک آن‌ها به ایجاد ناآرامی در سطح جامعه و تخریب دونالد ترامپ تلاش شده است. جایزه ساخاروف برای آزادی اندیشه به افراد یا سازمان‌هایی اهدا می‌شود که زندگی خود را وقف دفاع از حقوق بشر و آزادی اندیشه می‌کنند. این جایزه از سال ۲۰۱۰ با یک جایزه نقدی ۵۰ هزار یورویی همراه شده است. نسرین ستوده، وکیل زندانی در ایران و جعفر پناهی، کارگردان ایرانی در سال ۲۰۱۲ به‌طور مشترک برنده جایزه ساخاروف برای آزادی بیان شدند.

[۱۳:۳۰] انتقال منیره عربشاهی و یاسمن آریانی به زندان کرج منیره عربشاهی و فرزندش یاسمن آریانی، دو فعال مدنی و از معترضان به حجاب اجباری که در زندان اوین بودند چهارشنبه ۳۰ مهر به زندان کچویی کرج منتقل شدند. بابک پاک‌نیا، وکیل این دو زندانی شامگاه چهارشنبه در توییتر نوشت: «لحظاتی پیش یکی از موکلینم از اوین با من ‌تماس گرفت و گفت امروز مسئولین زندان آمدند و به سمانه نوروزمرادی و منیره عربشاهی و یاسمن آریانی گفتند پاک‌نیا آمده شما را ببیند و بیایید بیرون! آنها که برای دیدن من می‌آیند متوجه می‌شوند دروغ است! هر یک را به شهری منتقل می‌کنند!» بنابر گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، منیره عربشاهی و یاسمن آریانی به زندان کچویی کرج منتقل شده‌اند اما از محل انتقال سمانه نوروز مرادی اطلاعی در دست نیست. بابک پاک‌نیا در ادامه توئیت شب گذشته خود نوشته است: «حال جسمانی سمانه نوروز مرادی اصلا مساعد نیست. در حال انجام امور پزشکی قانونی بودیم که عدم تحمل حبس را بگیریم. به موکلین من حتی فرصت ندادند تا داروها و لباس‌های گرمشان را با خود ببرند! این چه وضعیتی است؟» سمانه نوروز مرادی شهریور ماه ۱۳۹۷ به اتهام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و فعالیت در"کمپین بازگشت شاهزاده رضا پهلوی" از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شد و پس از مدتی با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت آزاد شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری او را به اتهام"حمایت از گروه‌های مخالف حکومت در شبکه‌های اجتماعی" به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم کمی بعد در دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۹ ماه کاهش یافت. این زندانی سیاسی ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ جهت اجرای حکم‌، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.  سمانه نوروز مرادی به سختی بیمار است و علیرغم داشتن شرایط"عدم تحمل حبس"، مقام‌های قضایی و امنیتی توجهی به وضعیت جسمی ایشان و رسیدگی به این موضوع انجام نمی‌دهند. منیره عربشاهی و دخترش یاسمن آریانی نیز مردادماه ۹۸ به اتهام"اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا"، هر یک مجموعا به ۱۶ سال حبس محکوم شدند.  این حکم در مرحله تجدیدنظر برای هرکدام به ۹ سال و ۷ ماه حبس تقلیل یافت.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، اشد مجازات یعنی پنج سال و شش ماه زندان برای هر یک از آنها قابل اجرا است. یاسمن آریانی، روز سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۸ توسط مامورین نیروی انتظامی در منزل پدرش بازداشت شد. مادر او  منیره عربشاهی نیز یک روز بعد از دخترش و پس از مراجعه به بازداشتگاه وزرا بازداشت شد. هر دو از آن زمان در زندان به سر می‌برند. [۱۲:۴۵] احضار سفیر سوئیس به وزارت خارجه ایران ایران در واکنش به اظهارات جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا مبنی بر دخالت ایران و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، سفیر سوییس را به عنوان حافظ منافع آمریکا احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن اعلام این خبر گفت: «جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعا‌های تکراری و گزارش‌های ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می‌کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی‌کند کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید شود.» خطیب‌زاده افزود: «رژیم آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی این کشور که سابقه طولانی در دخالت و ایجاد آشوب در انتخابات دیگر کشور‌ها را در پرونده داشته و در دنیای متوهمانه و متقلبانه خود نیز محبوس هستند، در آستانه انتخابات این کشور ادعای بی‌اساسی را مطرح می‌کنند تا با فرافکنی، پروژه غیردموکراتیک و سناریوی از پیش تعریف شده خود را جلو ببرند.» مدیر امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «ایران و روسیه به طور جداگانه به برخی اطلاعات رای‌دهندگان آمریکا دست یافته‌اند.» راتکلیف اضافه کرد، دولت آمریکا ایمیل‌هایی از سوی ایران را مشاهده کرده است که به رای‌دهندگان ارسال شده و در آن‌ها برای"ارعاب رای‌دهندگان، تحریک آن‌ها به ایجاد ناآرامی در سطح جامعه و تخریب دونالد ترامپ تلاش شده است." [۱۲:۳۰] محکومیت صدیقه وسمقی در دادگاه تجدیدنظر تایید شد حکم یک سال زندان صدیقه وسمقی، پروهشگر دینی و فعال سیای ملی‌مذهبی، در شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب تایید شد.

خانم وسمقی به دلیل امضای بیانیه موسوم به ۷۷ نفر که به کشتار معترضان آبان ۹۸ در ایران اعتراض کرده بود، در دادگاه انقلاب به یک سال حبس محکوم شده بود. دادگاه تجدیدنظر این حکم را عینا تایید کرده است. صدیقه وسمقی در سال ۱۳۹۶ نیز پس از بارگشت از خارج به کشور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه و به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم بعدا در دادگاه تجدیدنظر به حبس تعلیقی تغییر یافت اما اکنون حکم ۵ سال حبس تعزیری ایشان احیا شده است. [۱۲:۱۰] ایران اتهام"دخالت در انتخابات آمریکا" را رد کرد علیرضا میریوسفی، سخنگوی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل، در توئيتی اظهارات جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی مبنی بر دخالت ایران و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرد.

میریوسفی در توئیت خود نوشت: «برخلاف ایالات متحده، ایران در انتخابات کشور دیگر دخالت نمی‌کند. جهان شاهد تلاش‌های عمومی ناامیدانه آمریکا برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات خود در بالاترین سطح است.» مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «ایران و روسیه به طور جداگانه به برخی اطلاعات رای‌دهندگان آمریکا دست یافته‌اند.» راتکلیف اضافه کرد، دولت آمریکا ایمیل‌هایی از سوی ایران را مشاهده کرده است که به رای‌دهندگان ارسال شده و در آن‌ها برای"ارعاب رای‌دهندگان، تحریک آن‌ها به ایجاد ناآرامی در سطح جامعه و تخریب دونالد ترامپ تلاش شده است." [۱۲:۰۰] شهروندان اروپایی دارای سابقه کیفری اجازه ورود به بریتانیا را نخواهند داشت وزارت کشور بریتانیا در نظر دارد پس از پایان دوره گذار"برگزیت"، از ورود اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت داشتن سابقه کیفری به بریتانیا جلوگیری کند.

به گزارش رسانه‌های آلمان، در طرحی که وزارت کشور بریتانیا آماده کرده به طور مشخص آمده است؛ شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که بیش از یک سال را در زندان گذرانده باشند یا در دوازده ماه گذشته مرتکب جرمی شده باشند، از ورود به بریتانیا محروم خواهند بود. اما اطلاع از سوابق کیفری شهروندان اروپایی، مستلزم توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا برای دسترسی به داده‌های بانک‌های اطلاعاتی این اتحادیه است. این درحالی است که چندوچون توافق اتحادیه اروپا با بریتانیا پس از برگزیت هنوز روشن نیست.   [۱۱:۳۵] اعدام دست‌کم ۱۷ نفر در یک ماه گذشته در ایران خبرگزاری حقوق بشری"هرانا" در گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر در مهر ماه ۱۳۹۹ در ایران نوشت، در این ماه ۱۷ نفر در ایران اعدام شده‌اند.  به این ترتیب به گفته این خبرگزاری، بر اساس تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، ایران جایگاه نخست را در اجرای احکام اعدام در جهان به خود اختصاص داده است.

در میان اعدام‌شده‌ها دست‌کم دو زن نیز دیده‌ می‌شود که اولی روز دوم مهر در زندان رجایی‌شهر و دیگری روز یکشنبه ۲۰ مهرماه در زندان مشهد اعدام شدند. احتمالا تعداد ۱۷ اعدامی، آمار"اعلام‌شده" باشد. هرانا نوشته است بیش از ۷۵ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع‌رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند. به نوشته هرانا در مهر ماه موارد متعددی از بازداشت فعالان مدنی و سیاسی ثبت شده که از میان آنها می‌توان به بازداشت الوار قلی‌وند، ندا پیرخضرانیان ، آرش جوهری، اندیشه صدری، شبنم آشوری و لقمان پیرخضرانیان فعالان اجتماعی در تهران، آرمان اسماعیلی در لاهیجان، زرتشت احمدی راغب در شهریار، دو مدیر کانال تلگرامی در اردبیل، دو شهروند در سنندج و خدیجه مهدی‌پور در ایلام اشاره کرد. [۱۱:۳۰] مورگان اورتگاس: آمریکا هرگز به برجام بازنخواهد گشت مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید ایالات متحده آمریکا خواستار مذاکره با ایران برای"یک توافق جدید و بهتر" است و هرگز به برجام بازنخواهد گشت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به شبکه فاکس‌نیوز گفت، برجام راه را برای دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای باز گذاشته بود و تنها زمان این دستیابی را طولانی‌تر کرده بود.  اورتگاس با اشاره به میلیاردها دلار پول درآمد ایران از برجام گفت،"نحوه هزینه کردن این پول‌ها از سوی ایران" یکی از مشکلات مهم توافق هسته‌ای است.  به گفته او، اگر ایران این پول‌ها را صرف ساختن جاده، مدرسه و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی می‌کرد و سیاست خارجی طبیعی را در  پیش می‌گرفت، آنگاه موضوع فرق می‌کرد، اما آنها پول‌های حاصل از برجام را صرف"تامین مالی گروه‌های تروریستی در منطقه کردند، گروه‌هایی که منافع آمریکا و متحدانش را هدف قرار می‌دهند". [۰۸:۴۰] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح پنجشنبه اول آبان - در آلمان میزان ابتلا به ویروس کرونا در طول ۲۴ ساعت برای اولین بار پس از شروع پاندمی کرونا از مرز ۱۰ هزار نفر عبور کرد. به گزارش موسسه روبرت کخ، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

در یک هفته گذشته، این دومین باری است که میزان ابتلا به ویروس کرونا در طول ۲۴ ساعت در آلمان رکورد می‌زند. روز شنبه تعداد تازه ابتلا در ۲۴ ساعت هفت هزار و ۸۰۰ نفر بود.  - بر اساس یک نظرسنجی که امروز پنجشنبه منتشر شد، بیش از نیمی از شرکت‌های کوچک و متوسط که مشاغل دو سوم کارگران اروپایی را تامین می‌کنند نگران بقای خود در ۱۲ ماه آینده هستند. موسسه مشاوره‌ مدیریت مک‌کینزی این نظرسنجی را در ماه اوت امسال و در میان دو هزار و ۲۰۰ شرکت در پنج کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و بریتانیا انجام داده است. ـ جان راتکلیف، مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری از تلاش ایران و روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خبر داد.

راتکلیف گفت که"ایران و روسیه به طور جداگانه به برخی اطلاعات رای‌دهندگان آمریکا دست یافته‌اند." راتکلیف اعلام کرد که دولت ایمیل‌هایی از سوی ایران را مشاهده کرده است که به رای‌دهندگان ارسال شده و در آن‌ها برای"ارعاب رای‌دهندگان، تحریک آن‌ها به ایجاد ناآرامی در سطح جامعه و تخریب دونالد ترامپ تلاش شده است." تاریخ .