سازمان دیده‌بان حقوق بشر از موج جدید اعدام‌ها در مصر خبر داد | DW | 22.10.2020

01/08/1399 09:02 ب.ظ

بر اساس گزارشی که از سوی دیده‌بان حقوق بشر منتشر شده، حدود ۵۰ نفر در اوایل ماه اکتبر در مصر اعدام شده‌اند. مصر پس از کشورهای چین، جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی بیشترین میزان اعدام‌ها را در کارنامه خود دارد.

بر اساس گزارشی که از سوی دیده‌بان حقوق بشر منتشر شده، حدود ۵۰ نفر در اوایل ماه اکتبر در مصر اعدام شده‌اند. مصر پس از کشورهای چین، جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی بیشترین میزان اعدام‌ها را در کارنامه خود دارد. خبرگزاری آلمان روز پنجشنبه ۲۲ اکتبر (اول آبان) با انتشار گزارشی از قاهره خبر از موج جدید اعدام‌ها در مصر داده است. دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای اعدام‌های اخیر مصر را وحشتناک توصیف کرده است.

در بیانیه این سازمان مدافع حقوق بشر آمده است که کاستی‌های حقوقی در دادرسی کشور مصر به گونه‌ای است که صدور هر حکم اعدام به معنای نقض حق زندگی در این کشور به شمار می‌آید.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید دولت مصر آمار دقیقی درباره شمار اعدام شدگان در آن کشور در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌دهد. رسانه‌های نزدیک به دولت مصر در اوایل ماه اکتبر از اعدام بیش از ۳۰ نفر در ارتباط با پرونده‌های مختلف خبر داده بودند.

این در حالی است که مرکز حقوق بشر الشهاب، نیز نام ۱۵ نفر دیگر از اعدام شدگان را منتشر کرده است. گفته می‌شود که اتهام این افراد سیاسی بوده است. بر اساس اطلاعات سازمان عفو بین‌الملل، شمار احکام اجرا شده اعدام در مصر در سال گذشته در قیاس با بسیاری از کشورها بسیار بالا بوده است. تنها در کشورهای چین، ایران و عربستان، احکام اعدام بیشتری اجرا می‌شود. headtopics.com

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر از سال ۲۰۱۴ به این سو، دادگاه‌های نظامی و جزایی مصر بیش از ۲۵۰۰ حکم اعدام صادر کرده‌اند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟

کرونا در ایران؛ فوت بیش از ۱۰۰۰ نفر در ۷۲ ساعت اخیر بر اساس آمارهای رسمی

پرزیدنت ترامپ در پنسیلوانیا: در صورت پیروزی، اولین تماس از ایران خواهد بود؛ معامله خواهیم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از رسانه صدای آمریکا هم فقط یک بلندگو برای ترامپ جور کدین همه چیزو به گند کشیدید در روزهای آینده از امام حسن مجتبی بیشتر خواهیم شنید:))) مردک ترسو در عرصه سیاست خارجی هیچ کاری نتونست بکنه مدام فقط اینا تکرار میکنه رای جمع کنه اینهمه بولتون گفت حمله کن گوش نکرد بزغاله

عبور شمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا از مرز یک میلیون نفر | DW | 22.10.2020افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به نگرانی عمومی در این کشور و کشورهای همسایه آن دامن زده است. بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان به کرونا در اسپانیا روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر از مرز یک میلیون نفر گذشته است.

آمریکا از پیشرفت در مذاکرات «استارت نو» استقبال کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رسوایی جنسی در حزب حاکم دانمارک؛ نخست وزیر از استعفای شهردار کپنهاگ استقبال کردخانم فردریکسن در حالی این اظهارات را به زبان می‌آورد که جپه کوفود، وزیر خارجه او با فشارهای فزاینده‌ای در خصوص کناره‌گیری از سمت خود به دلیل داشتن رابطه جنسی با یک نوجوان ۱۵ ساله رو به رو است.