آخرین خبرهای دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | DW | 10.12.2019

09/12/2019 11:00:00 ب.ظ

واشنگتن پست: دولت آمریکا سال‌ها مأموریت افغانستان را کم‌اهمیت جلوه داده است.

[۲۲:۳۸]واشنگتن پست: دولت آمریکا سال‌ها مأموریت افغانستان را کم‌اهمیت جلوه داده استروزنامه"واشنگتن پست" می‌نویسد که دولت آمریکا سال‌ها با بیاناتی که جنگ در افغانستان را کم‌اهمیت جلوه می‌دادند افکار عمومی را منحرف کرده است."واشنگتن پست" گزارشی تحقیقی را منتشر کرده که طبق آن دولت آمریکا همواره پشت"اطلاعیه‌های امیدوارکننده" پنهان شده و اطلاعات منفی را هدفمندانه مخفی کرده است.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021 فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد

"واشنگتن پست" به حدود دو هزار صفحه سند استناد می‌کند که بر پایه مصاحبه با نزدیک به ۴۰۰ کارمند بلندمرتبه، سفیر و افراد نظامی تهیه  شده است. این روزنامه آمریکایی می‌نویسد که پس از چند سال مناقشه حقوقی با دادگاه موفق شده تا اسناد یاد شده را منتشر کند. اطلاعاتی که در این اسناد یافت می‌شوند در اختیار نهادی بوده‌اند که کنگره آمریکا در سال ۲۰۰۸ تأسیس کرد تا جنگ در افغانستان و پیشرفت‌های به دست آمده و نیز درس‌های گرفته شده از آن را بررسی کند.

 [۲۱:۲۰]سازمان فضانوردی اروپا در صدد جمع‌آوری زباله‌های فضایی استقطعات و آوارهای ماهواره‌های قدیمی و راکت‌هایی که به فضا پرتاب شده‌اند، در فضای حول کره زمین معلق و در گردش هستند. به آنها زباله‌های فضایی می‌گویند و خطری برای مأموریت‌های فضایی محسوب می‌شوند. headtopics.com

حال سازمان فضانوردی اروپا قصد دارد با همکاری یک شرکت خصوصی مأموریت پاکسازی این زباله‌ها را آغاز کند. این نخستین مأموریت با عنوان"ClearSpace-1" قرار است از سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کند.سازمان فضانوردی اروپا اعلام کرد که این مأموریت به یک شرکت خصوصی استارت آپ سوئیسی واگذار شده است. این پروژه از ماه مارس سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.

 [۱۹:۴۲]سلحشوری: قسم خورده‌ام که حقیقت را بگویم و آن را فدای مصلحت نکنمپروانه سلحشوری، نماینده تهران که در نطق پایانی خود در جلسه علنی امروز مجلس با انتقاد از برخورداری"اقلیتی" در ایران از امتیازات ویژه و"استبداد سرکش" در جمهوری اسلامی مورد حمله لفظی شدید نمایندگان تندرو قرار گرفت در توییتی تأکید کرد که"حقیقت" را بگوید و"آن را فدای مصلحت نکند."

سلحشوری که در نطق امروز خود به اعتراضات خونین اخیر و ضرورت"پاسخگویی" به"مادران داغدار و پدران رنج‌کشیده" اشاره کرده از نامزدی دوباره در انتخابات مجلس یازدهم که قرار است دوم اسفند برگزار شود انصراف داده است. [۱۸:۴۵]"سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵ برابر بودجه ۹۹ است"

صادق‌حسین جابری ‌انصاری، معاون وزارت خارجه ایران در امور مجلس و ایرانیان، شمار ایرانیان خارج از کشور را حدود چهار میلیون نفر نامیده و گفته است، سرمایه این تعداد به طور تخمینی و اجمالی  بین یک‌ونیم تا دوهزار میلیارد دلار است.به گزارش"اقتصاد ۲۴"، با در نظر گرفتن این که سقف بودجه کل سال آینده ۱۸۶۶ هزار میلیارد تومان است، اگر دلار را برابر ۱۳هزار تومان در نظر بگیریم و عدد دوهزار میلیارد دلار را در آن ضرب کنیم نتیجه گرفته می‌شود که سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵برابر بودجه سال ۹۹ ایران است که با آن می‌توان ۱۸ برابر آمار بیکاران در ایران شغل ایجاد کرد. headtopics.com

ابراز «نگرانی جدی» دیده‌بان حقوق بشر از خشونت حکومت ایران علیه معترضان؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند فرزانه فصیحی و کیمیا یوسفی از المپیک توکیو حذف شدند - BBC News فارسی نایف الحجرف: ایران به حمایت از تروریسم در منطقه خاتمه دهد | DW | 30.07.2021

جابری انصاری با اشاره به رقم تخمینی سرمایه ایرانیان خارج از کشور ادامه می‌دهد: «اگر میزان بودجه بدون در نظر گرفتن تورم همین اندازه باشد تا ۱۵ سال دیگر می‌توان با آن بدون کمک نفت و مالیات کشور را اداره کرد.»او به چرایی خروج ایرانیان از کشور می‌پردازد و با این سئوال که"تا چه حد فضا را برای بازگشت ایرانیان با هر اندیشه و تفکری فراهم کرده‌ایم؟" مسئولان را به"انعطاف بیش‌تر" فرا می‌خواند تا هم سرمایه‌های اقتصادی و هم سرمایه‌های معنوی بازگشته و بستر توسعه کشور فراهم بیاید.

 [۱۷:۵۵]استراماچونی: اگر تا فردا مشکلاتم با استقلال حل شود به این تیم برمی‌گردمآندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم استقلال تهران که از این سمت استفعا کرده در گفت‌وگو با شبکه"اسکای" گفت، اگر تا فردا سه‌شنبه ۱۹ آذر مشکلاتش با تیم استقلال حل شود به این تیم برمی‌گردد.

به گزارش شبکه العالم، او ادامه داد: «پیشنهاد دیگری ندارم و اگر ممکن باشد فردا می‌توانم برگردم تا در مقابل هواداران فوق العاد‌‌‌ه‌مان بازی کنیم.»عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، با اعلام تلاش برای بازگرداندن استراماچونی گفت، احتمالا پرداخت‌های مالی معوقه او علت این استعفا بوده است.

 [۱۷:۳۰]ظریف: برای مبادله فراگیر زندانیان کاملا آماده‌ایم؛ توپ در زمین آمریکاستوزیر خارجه ایران در توییتی از مبادله مسعود سلیمانی، پژوهشگر ایرانی زندانی در آمریکا و ژیائو وانگ، محقق چینی‌آمریکایی زندانی در ایران استقبال کرد و از"آمادگی کامل" ایران برای"مبادله فراگیر" زندانیان خبر داد. headtopics.com

محمدجواد ظریف که برای شرکت در هشتمین نشست وزاری خارجه"قلب آسیا" در استانبول به ترکیه سفر کرده نوشت: «توپ در زمین آمریکاست.» [۱۷:۱۸]آتش‌سوزی در جنوب شرقی استرالیا سه‌شنبه"بسیار خطرناک" می‌شودگسترش آتش‌سوزی علف‌ها و مراتع استرالیا در ایالت"نیو ساوت ولز"، واقع در جنوب شرقی این کشور به گفته نخست‌وزیر این ایالت، سه‌شنبه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر)"بسیار خطرناک" خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان، هواشناسان پیش‌بینی هوایی ۴۰ درجه کرده‌اند که به همراه باد و خشکی سبب گسترش هر چه بیشتر حریق خواهد شد.به‌ویژه نزدیکی آتش‌سوزی به مناطق مسکونی تهدیدآفرین شده است. وزیر بهداشت استرالیا نیز هشدار داده که افزایش گرمای هوا و دود بخصوص برای سالمندان و بیماران خطرناک خواهد بود.

بلاروس در اقدامی تلافی‌جویانه راهی جدید برای پناهجویان گشود | DW | 30.07.2021 بوکسور زن ترکیه مدال خود در المپیک را قطعی کرد نخستین موفقیت دونده زن ایرانی در دور اول صد متر المپیک؛ فصیحی در دوم حذف شد

آتش گسترده در ایالت"نیو ساوت ولز" بیش از یک میلیون هکتار زمین را سوزانده است. حریق در مراتع و جنگل‌های استرالیا در فصل گرما پدیده‌ای عادی است و آتش‌نشانان چندین ماه است مشغول فرونشاندن آتش‌های پراکنده در نقاط مختلف این کشورند.[۱۶:۳۱]عراقچی‌ از تلاش برای حل مشکل سرمربی ایتالیایی استقلال خبر داد

معاون وزیر خارجه ایران در پی استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم استقلال تهران از مذاکرات متعددی برای بازگرداندن او خبر داد.عباس عراقچی به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: «به درخواست مسعود سلطانی‌فر به سرعت برای حل مشکل سرمربی ایتالیایی استقلال تهران دست بکار شدیم و با مذاکرات متعددی که به طور شخصی با سفیر ایتالیا در تهران و همین‌طور سفیر خودمان در کشور ایتالیا داشتیم در تلاشیم با وساطت آقای پرونه، سفیر ایتالیا در تهران، استراماچونی برای هدایت تیم استقلال به تهران بازگردد.»

عراقچی پرداخت‌های مالی معوقه استراماچونی را علت احتمالی این استفعا خواند و گفت: «به نظرم استراماچونی عجله کرد و با کمک سفارت‌های ایران در ایتالیا و سفیر ایتالیا در تهران به‌زودی پرداخت و مطالبات مالی معوقه وی به حسابش خواهد رفت.« او اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر این که حوادث اخیر ایران باعث این استعفا  شده را رد کرد و گفت، تحریم‌های آمریکا سبب مشکلات مربوط به پرداخت‌ حقوق استراماچونی شد.

 [۱۶:۲۰]جواد زرینچه از سرپرستی تیم استقلال استعفا کرددر پی استعفای آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی تیم استقلال تهران که خشم شدید تیم را در پی داشت جواد زرینچه، سرپرست تیم فوتبال استقلال هم استعفا کرد.به گزارش باشگاه خبرنگاران، او که در بازی امروز این تیم حضور دارد استعفای خود را ارائه کرده است.

در حال حاضر وریا غفوری سرمربی‌گری موقت تیم استقلال را بر عهده گرفته است. [۱۵:۲۰]پاسخ وزارت خارجه ایران به تهدیدهای اسرائیلسخنگوی وزارت خارجه ایران تهدیدهای اخیر اسرائیل را نشانه"ضعف و ناتوانی" خواند و گفت، ایران به"هرگونه تجاوز یا اقدام احمقانه،‌ پاسخی کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد داد."

به گزارش ایرنا، عباس موسوی تهدیدهای اخیر مقام‌های اسرائیل را تلاشی برای"سرپوش گذاشتن بر بحران‌ها و مشکلات داخلی" این کشور نامید.وزرای خارجه و دفاع  اسرائيل اخیرا با اشاره به تحرکات ایران در سوریه و تلاش این کشور برای"دستیابی به سلاح اتمی" تهدید کرده‌اند، در صورتی که لازم باشد از گزینه نظامی علیه ایران استفاده می‌کنند. 

ییسرائل کاتس، وزیر خارجه اسرائيل پاسخ نظامی به ایران را یکی از گزینه‌های محتمل مقابله با این کشور نامیده و نفتالی بنت‌، وزیر دفاع اسرائيل نیز با گریزی به تلاش ایران برای"حضور پایدار نظامی" در سوریه هشدار داد، در صورتی که جمهوری اسلامی از این رویکرد دست برندارد"سوریه ویتنام" ایران خواهد شد.  

 [۱۵:۰۰]صدور ۲۲۶ حکم جلب برای مقام‌های سابق و فعلی عراقسازمان شفافیت عراق از صدور ۲۲۶ حکم برای بازداشت مقام‌های سابق و فعلی عراق به اتهام"فساد" خبر داده است.شفقنا که به نقل از خبرگزاری الفرات عراق این خبر را منتشر کرده می‌نویسد، اسامی تعدادی از وزرا، نمایندگان مجلس و استانداران فعلی و سابق در این فهرست دیده می‌شود.

 [۱۴:۵۰]"تبادل زندانی میان کویت و ایران"منابع امنیتی کویت از تبادل چند زندانی میان کویت و ایران بر اساس توافقی دوجانبه خبر داده‌اند.به گزارش ایسنا، این منابع در گفت‌وگو با روزنامه"السیاسه" اعلام کردند، کویت یک شهروند خود را که در ایران به"جرم قاچاق مواد روانگردان به ۳۰ سال حبس محکوم شده و سه سال از مدت محکومیت خود را در زندان‌های این کشور گذرانده تحویل گرفته است."

همچنین ۱۸ شهروند ایرانی زندانی در کویت هم تحویل ایران داده شده‌اند تا ادامه محکومیت خود را در این کشور بگذرانند.به گفته این منابع، کویت آن دسته از زندانیان ایرانی را که گفته می‌شود اتهام‌های"امنیتی" متوجه آن‌هاست به تهران تحویل نداده است.پیش از این نیز ایران در سال ۲۰۱۶ و بر اساس توافقی که در سال ۲۰۰۴ میلادی میان دو کشور امضا شده، یک‌سوم زندانیان ایرانی بازداشت شده در کویت را تحویل گرفته بود.

 [۱۴:۲۰]درگیری در مجلس در نطق پایانی پروانه سلحشورینمایندگان اصول‌‌گرا در جریان نطق پایانی پروانه سلحشوری، نماینده تهران که بعد از حوادث اخیر از کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم انصراف داد"غوغا به‌پا کردند."خبرآنلاین می‌نویسد، سلحشوری در این نطق به اعتراضات آبان‌ماه و"مادران داغدار" این حوادث اشاره کرد اما هنوز نطقش ‌به پایان نرسیده بود که چهره‌های تندروی مجلس با صدای بلند شروع به اعتراض کردند. 

ابتدا حسینعلی حاجی دلیگانی و بعد علیرضا سلیمی اعتراض کردند. سپس عبدالله سامری، از مجمع نمایندگان خوزستان شروع به فریاد زدن کرد و خواست که میکروفون سلحشوری خاموش شود.جدال بعد از به صدا در آمدن زنگ پایان جلسه نیز ادامه داشت و وقتی سلحشوری صحن مجلس را ترک کرد، نصرالله پژمانفر با فریاد می‌گفت: «نمی‌شود هر کسی هر غلطی دلش خواست انجام بدهد.» 

یکی دیگر از نمایندگان اصولگرا نیز خطاب به سلحشوری داد زد: «به جهنم که ثبت نام نکرده، نمی‌شود که به بقیه توهین کند.» [۱۴:۰۰]شلیک موشک به نزدیکی فرودگاه بغداد شش زخمی بر جا گذاشتارتش عراق از شلیک چهار فروند موشک به پایگاهی نظامی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.

به گزارش رویترز، ارتش می‌گوید، مأموران امنیتی در جست‌وجوهای خود در این منطقه یک موشک‌انداز و چندین موشک پیدا کرده‌اند.تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حادثه را بر عهده نگرفته است.  شهرام ناظری"به احترام مردم" ایران در قونیه کنسرت برگزار نمی‌کن

دشهرام ناظری، خواننده نام‌آشنای ایران اعلام کرد، برای همدردی با کردهای سوریه و"به احترام مردم فداکار" ایران آذرماه در قونیه ترکیه کنسرت برگزار نخواهد کرد.به گزارش ایسنا، ناظری که هر ساله در اواخر آذرماه مشتاقان و علاقمندان را به صورت رایگان به"بزم مولانا" دعوت می‌کرد، در بیانیه‌ای علت انجام نشدن کنسرت امسال قونیه را چنین شرح داد: «امسال برای همدردی با درد و رنج زنان، مردان و کودکان کرد سوریه و به احترام مردم فداکار و نازنین کشورم کنسرت آذرماه در قونیه را برگزار نخواهم کرد، چراکه مولانا سخنگوی وجدان انسانی و منادی صلح و دوستی در جهان است. او همواره درس خوبی، انسانیت و عشق را در هفتاد هزار بیت آواز کرده است.»

 [۱۳:۲۰]حمایت وزیر آموزش‌وپرورش ایران از آموزش زبان‌های چینی و عربیمعاون وزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید، وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد داده که در مدارس  زبان چینی و عربی آموزش داده شود.به گزارش ایسنا، علی ذوعلم در یک نشست خبری گفت: «پیشنهاد داده‌ایم که زبان چینی و زبان عربی در کنار زبان‌های دیگر نه به شکلی که هم اکنون در مدارس آموزش داده می‌شود، به فهرست آموزش‌های ما افزوده شود.»

او مطالبه مجلس برای بالا بردن کیفیت در حوزه زبان‌های خارجی و شکستن انحصار زبان انگلیسی را"درست" خواند و گفت، وزیر آموزش و پرورش هم از این طرح حمایت کرده و دستور بررسی و ارجاع آن را به شورای عالی آموزش و پرورش داده‌اند. [۱۲:۳۰]مدیرعامل باشگاه استقلال استعفا کرد

امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران در پی حمله هواداران معترض این تیم به ساختمان باشگاه از سمت خود استعفا کرد.هواداران استقلال بعد از فسخ یک‌طرفه قرارداد آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم در مقابل ساختمان باشگاه در تهران حاضر شده و با شعار علیه مدیریت باشگاه خواستار استعفای مدیران این باشگاه شدند.

ایرنا می‌نویسد، امیرحسین فتحی نیز پس از این اتفاقات استعفای خود را تقدیم وزیر ورزش و جوانان کرده و قصد ادامه کار با باشگاه استقلال را ندارد. رسانه‌های ایران همچنین از"کتک خوردن" هادی مباشری، معاون باشگاه توسط معترضان هنگام ترک این ساختمان خبر داده‌اند.

 [۱۲:۱۵]حمله به ساختمان باشگاه استقلال در تهرانبیش از صد تن از هواداران تیم استقلال تهران در اعتراض به  رفتن آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم و عملکرد مدیریت باشگاه فوتبال استقلال تهران به ساختمان باشگاه حمله کردند و در ورودی را شکستند.

به گزارش ایلنا، معترضان که در روز دیدار هفته چهاردهم مقابل پیکان تهران به دنبال فسخ قرارداد آندره‌‌آ استراماچونی در محل ساختمان این باشگاه در تهران جمع شده بودند علیه امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران و وزارت ورزش و جوانان شعار دادند.

شمار هواداران معترض طی چند ساعت اخیر رو به افزایش اعلام شده و آن‌ها پیش از بازی با پیکان خواستار توضیح شفاف باشگاه درباره جدایی سرمربی این تیم شده‌اند.خبرآنلاین نیز از"درگیری فیزیکی" هادی مباشری، معاون باشگاه استقلال با معترضان خبر داده است.

 [۱۲:۰۰]افزایش"قابل توجه" قیمت دلار و یورو در ایرانبنا بر گزارش‌ها، قیمت دلار و یورو در ایران بار دیگر با"افزایش قابل‌توجهی" مواجه بوده است. قیمت دلار روز دوشنبه ۱۸ آذر (۹ دسامبر) در مرز ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. این در حالی است که روز گذشته قیمت دلار ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان بود که با پیشروی قیمت‌ها امروز به کانال ۱۳ هزار تومان وارد شد. 

نرخ یورو نیز در این روز با افزایش ۷۳/ ۲ درصدی نسبت به روز گذشته به بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. [۰۹:۴۰]سرخط خبرهای صبح دوشنبه ۱۸ آذر- محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران، بامداد دوشنبه پس از ورود به ترکیه برای شرکت در نشست"قلب آسیا" با ابراز نارضایتی دوباره از"میزان تعهد اتحادیه اروپا به برجام" گفت که"این موضوع در روز جمعه به صورت واضح از سوی ایران و همچنین دو کشور غیر اروپایی برجام یعنی روسیه و چین با صراحت و با هماهنگی قابل توجهی از سوی سه کشور مطرح شد." نشست کمیسیون مشترک نمایندگان پنج کشور باقیمانده در توافق هسته‌ای با حضور نمایندگانی از اتحادیه اروپا روز جمعه ششم دسامبر در وین برگزار شد.

- بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، بامداد دوشنبه درباره توقف فعلی همکاری روسیه در پروژه"تولید رادیوایزوتوپ‌ پایدار" در سایت فردو گفت برداشت ایران این است که روسیه به خاطر تمدید نشدن معافیت‌های آمریکا"کنار نمی‌کشد." او تولید ایزوتوپ‌های پایدار را بدون حضور روسیه"شدنی" خواند اما گفت از لحاظ سیاسی بهتر است"روس‌ها کنار ما باشند." کمالوندی گفت که"در آینده نزدیک" اطلاعات بیشتری درباره همکاری با روسیه یا انجام این پروژه بدون حضور روسیه ارایه خواهد داد.

- جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای از تهران خواست تا تضمین کند که"تحقیقات شفاف و موثقی برای مشخص کردن تعداد کشته‌شده‌ها و زندانیان" اعتراضات اخیر مردم در ایران انجام خواهد گرفت. او در این بیانیه خواستار آن شد که زندانیانی که در اعتراضات به صورت مسالمت‌آمیز حضور داشته‌اند"فورا آزاد شوند." او همچنین با اشاره به قطع اینترنت در ایران در طول اعتراضات آبان ماه، از ایران خواست به تعهدات خود در قبال کنوانسیون بین‌المللی حقوق سیاسی و مدنی پایبندی نشان دهد. 

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

آخرین خبرهای دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | DW | 09.12.2019چینی توجیح داره باز ... ولی عربی !؟ کیرم تو مغزش خواننده های دوهزاری پول پرست یاد بگیرند.

آخرین خبرهای یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | DW | 08.12.2019بر دروغگو لعنت ایشالا منقرض بشه پلیسی که بلای جونه نه حافظ جون من بی ادب نیستم اما باید به فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: به تخم چپ مردم مظلوم ایران

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره آخرین وضعیت شیخ زکزاکی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت خارجه: رایزنی‌ها با دولت نیجریه درباره شیخ_زکزاکی در حال انجام است امیدواریم رایزنی‌ها و پیگیری‌ها‌یی که با دولت نیجریه در حال انجام است، موجب تسریع در حل و فصل این مسئله شود میدونید ما رو این کروکودیلا حساسیت داریم حالا هی تحریکمون کنید زودتر از وقتش بریزیم تو خیابون یکی از مال مردم خورهای ملت ایران همین است ان شاءالله که واقعا تمام سعی اتونو کنید

آخرین روز ثبت نام ها: از حضور قالیباف تا وعده لغو حجاب اجباری

آخرین خبرهای دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | DW | 09.12.2019چینی توجیح داره باز ... ولی عربی !؟ کیرم تو مغزش خواننده های دوهزاری پول پرست یاد بگیرند.

آخرین خبرهای یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | DW | 08.12.2019بر دروغگو لعنت ایشالا منقرض بشه پلیسی که بلای جونه نه حافظ جون من بی ادب نیستم اما باید به فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: به تخم چپ مردم مظلوم ایران