پوتین, ولودیمیر زلنسکی, آنگلا مرکل, امانوئل مکرون, بحران اوکراین

پوتین, ولودیمیر زلنسکی

روسیه و اوکراین بر سر آتش بس و تبادل اسرا به توافق رسیدند | DW | 10.12.2019

ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری آنگلا مرکل و امانوئل مکرون بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

10/12/2019 09:24:00 ق.ظ

ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری آنگلا مرکل و امانوئل مکرون بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری آنگلا مرکل و امانوئل مکرون بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

نشست رهبران چهار کشور روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در پاریس به پایان رسید؛ نشستی که مهم‌ترین دستاورد آن پایان دادن به سکون و بن‌‌بست حاکم بر بحران اوکراین بود. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از نتایج نشست رهبران چهار کشور یاد شده در پاریس ابراز رضایت کرد. این در حالی است که به باور امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه تا حل بحران اوکراین هنوز راه دشواری در پیش است.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد»

خبرگزاری‌های بین‌المللی در نخستین ساعات بامداد روز سه‌شنبه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) خبر از توافق بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همتای اوکراینی او، ولودیمیر زلنسکی دادند.بر اساس نتایج حاصله در نشست پاریس، رهبران دو کشور بر سر برقراری آتش بس تا پایان سال جاری میلادی به توافق رسیدند. افزون بر آن، رهبران دو کشور روسیه و اوکراین درباره تبادل اسرا و خروج بخشی از نیروهای نظامی موافقت کردند.

به این ترتیب، همایش عالی رهبران چهار کشور راه را برای روند صلح در مناقشه اوکراین هموار ساخته و مذاکرات صلح را از بن بست خارج کرده است.نیروهای جدایی‌طلب هوادار روسیه مناطقی از شرق اوکراین را تحت کنترل خود دارند. در نشست پاریس رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری فرانسه و آلمان توافق کردند که تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ بر سر گام‌های دیگری در راستای تنش زدایی در بحران اوکراین به توافق برسند. headtopics.com

افزون بر آن قرار شده است که در مناطق تحت کنترل نیروهای طرفدار روسیه در شرق اوکراین نیز انتخابات محلی برگزار شود. تاریخ دقیق برگزاری این انتخابات هنوز اعلام نشده است.راهی همچنان دشوارآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از نشست پاریس به خبرنگاران گفت که در این همایش"اراده مثبتی برای حل مسائل بغرنج مشاهده شده است.»

صدراعظم آلمان نسبت به نتایج حاصله از نشست پاریس برای حل بحران اوکراین ابراز رضایت کرد. این در حالی است که امانوئل مکرون، رئيس جمهوری فرانسه معتقد است که بر سر راه برگزاری انتخابات محلی در مناطق تحت کنترل نیروهای طرفدار روسیه در شرق اوکراین هنوز موانع بسیاری وجود دارد.

مکرون درباره نشست پاریس گفت که شرکت کنندگان در این همایش به دشواری‌های موجود بر سر حل بحران اوکراین آگاه هستند.رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که انتظار معجزه از راه حل و توافق به دست آمده نمی‌بایست داشت. به باور او، اما این نشست گامی در راستای حل بحران اوکراین بوده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از جمله به این نکته اشاره کرده است که انتظار قائل شدن حق خود مختاری برای مناطق شرق اوکراین انتظاری واقعی نیست و اوکراین به لحاظ ساختار سیاسی نمی‌تواند به شکل فدراتیو اداره شود.لازم به یادآوری است که از زمان شروع جنگ اوکراین در سال ۲۰۱۴ تا کنون حدود ۱۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. از این منظر، نشست پاریس نقطه عطفی در تلاش‌های بین‌المللی برای استقرار صلح در این منطقه تلقی می‌شود. headtopics.com

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه جر‌د کوشنر با تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری از سیاست فاصله می‌گیرد رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با رهبران جامعه آمریکاییان کوبایی‌تبار: پیگیر همه گزینه‌ها برای ادامه دسترسی مردم کوبا به اینترنت هستیم ادامه مطلب: DW فارسی »

بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

فشار بیشتر آلمان بر روسیه در پی قتل یک گرجی در برلین | DW | 08.12.2019قتل یک گرجی در برلین به تیرگی هر چه بیشتر روابط آلمان و روسیه انجامیده است. این شهروند گرجستان در دور دوم جنگ چچن شرکت داشته است. بحث درباره این قتل که به کرملین نسبت داده می‌شود، در دولت آلمان در جریان است.

تاکید سازمان همکاری اسلامی بر لزوم دفاع از مردم افغانستاننماینده دائم سازمان همکاری های اسلامی در افغانستان بر لزوم توقف فوری درگیری‌ها و کشتار در افغانستان تاکید کرده و گفت باید از مردم این کشور دفاع کرده و آینده‌ای بهتری برای همه فراهم شود. - خبرگزاری آناتولی

تاج دختر شایسته سال ۲۰۱۹ بر سر دختری از آفریقای جنوبی قرار گرفتتاج دختر شایسته سال ۲۰۱۹ بر سر دختری از آفریقای جنوبی قرار گرفت خانم تونزی می‌گوید در دنیایی بزرگ شده است که زنی با رنگ پوست او زیبا محسوب نمی‌شد؛ اما امروز این طور نیست.

تاکید ولی‌عهد سعودی بر آمادگی کشورش برای کمک در تحقیقات حادثه تیراندازی در فلوریداشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی بامداد دوشنبه 9 دسامبر 2019 در گوه تو قیافش بابا جلاد بیشرف

اف‌بی‌آی: فرض بر تروریستی بودن حمله در پایگاه نیروی دریایی استاف‌بی‌آی می گوید بر این فرض است که حمله مرگبار روز چهارشنبه در یک پایگاه نیروی دریایی در ایالت فلوریدا تروریستی بود. تف به شرف نداشته کارکنان بی بی سی فارسی

وعده‌ دولتی‌ها مبنی بر اینکه چیزی گران نمی‌شود، اعتباری ندارد