روسیه و اوکراین بر سر آتش بس و تبادل اسرا به توافق رسیدند | DW | 10.12.2019

10/12/2019 09:24:00 ق.ظ

ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری آنگلا مرکل و امانوئل مکرون بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

پوتین, ولودیمیر زلنسکی

ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری آنگلا مرکل و امانوئل مکرون بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

ولادیمیر پوتین و ولودیمیر زلنسکی رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری آنگلا مرکل و امانوئل مکرون بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

نشست رهبران چهار کشور روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در پاریس به پایان رسید؛ نشستی که مهم‌ترین دستاورد آن پایان دادن به سکون و بن‌‌بست حاکم بر بحران اوکراین بود. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از نتایج نشست رهبران چهار کشور یاد شده در پاریس ابراز رضایت کرد. این در حالی است که به باور امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه تا حل بحران اوکراین هنوز راه دشواری در پیش است.

خبرگزاری‌های بین‌المللی در نخستین ساعات بامداد روز سه‌شنبه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) خبر از توافق بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همتای اوکراینی او، ولودیمیر زلنسکی دادند.بر اساس نتایج حاصله در نشست پاریس، رهبران دو کشور بر سر برقراری آتش بس تا پایان سال جاری میلادی به توافق رسیدند. افزون بر آن، رهبران دو کشور روسیه و اوکراین درباره تبادل اسرا و خروج بخشی از نیروهای نظامی موافقت کردند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فشار بیشتر آلمان بر روسیه در پی قتل یک گرجی در برلین | DW | 08.12.2019قتل یک گرجی در برلین به تیرگی هر چه بیشتر روابط آلمان و روسیه انجامیده است. این شهروند گرجستان در دور دوم جنگ چچن شرکت داشته است. بحث درباره این قتل که به کرملین نسبت داده می‌شود، در دولت آلمان در جریان است.

تاکید سازمان همکاری اسلامی بر لزوم دفاع از مردم افغانستاننماینده دائم سازمان همکاری های اسلامی در افغانستان بر لزوم توقف فوری درگیری‌ها و کشتار در افغانستان تاکید کرده و گفت باید از مردم این کشور دفاع کرده و آینده‌ای بهتری برای همه فراهم شود. - خبرگزاری آناتولی

تاج دختر شایسته سال ۲۰۱۹ بر سر دختری از آفریقای جنوبی قرار گرفتتاج دختر شایسته سال ۲۰۱۹ بر سر دختری از آفریقای جنوبی قرار گرفت خانم تونزی می‌گوید در دنیایی بزرگ شده است که زنی با رنگ پوست او زیبا محسوب نمی‌شد؛ اما امروز این طور نیست.

تاکید ولی‌عهد سعودی بر آمادگی کشورش برای کمک در تحقیقات حادثه تیراندازی در فلوریداشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی بامداد دوشنبه 9 دسامبر 2019 در گوه تو قیافش بابا جلاد بیشرف

اف‌بی‌آی: فرض بر تروریستی بودن حمله در پایگاه نیروی دریایی استاف‌بی‌آی می گوید بر این فرض است که حمله مرگبار روز چهارشنبه در یک پایگاه نیروی دریایی در ایالت فلوریدا تروریستی بود. تف به شرف نداشته کارکنان بی بی سی فارسی

وعده‌ دولتی‌ها مبنی بر اینکه چیزی گران نمی‌شود، اعتباری ندارد

ولادیمیر پوتین، امانوئل مکرون، آنگلا مرکل و ولودیمیر زلنسکی در نشست پاریس، نهم دسامبر ۲۰۱۹ نشست رهبران چهار کشور روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه در پاریس به پایان رسید؛ نشستی که مهم‌ترین دستاورد آن پایان دادن به سکون و بن‌‌بست حاکم بر بحران اوکراین بود.آنه‌گرت کرامپ- کارن‌باوئر، رئیس حزب دمکرات مسیحی و وزیر دفاع آلمان پس از قتل یک شهروند گرجستان در برلین که گفته می‌شود به فرمان مسکو صورت گرفته است، آنه‌گرت کرامپ- کارن‌باوئر، رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان، خواستار اقدامات بیشتر علیه روسیه شد.نماینده دائم سازمان همکاری های اسلامی در افغانستان بر لزوم توقف فوری درگیری‌ها و کشتار در افغانستان تاکید کرده و گفت باید از مردم این کشور دفاع کرده و آینده‌ای بهتری برای همه فراهم شود.بیش از ۹۰ زن از سراسر جهان در این مسابقات، که در آتلانتای آمریکا برگزار شد، شرکت کردند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از نتایج نشست رهبران چهار کشور یاد شده در پاریس ابراز رضایت کرد. این در حالی است که به باور امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه تا حل بحران اوکراین هنوز راه دشواری در پیش است.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان افزود: «طرف روسی باید بالاخره به مسئولیت خود در رابطه با شفاف‌سازی در مورد این جنایت عمل کند. خبرگزاری‌های بین‌المللی در نخستین ساعات بامداد روز سه‌شنبه ۱۹ آذر (۱۰ دسامبر) خبر از توافق بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و همتای اوکراینی او، ولودیمیر زلنسکی دادند.2019 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی حسین آونی بوستالی، نماینده دائم سازمان همکاری های اسلامی در افغانستان ضمن شرکت در کنفرانس روند استانبول-قلب آسیا در مصاحبه با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: باید جنگ و خون ریزی در افغانستان خاتمه یاید. بر اساس نتایج حاصله در نشست پاریس، رهبران دو کشور بر سر برقراری آتش بس تا پایان سال جاری میلادی به توافق رسیدند. مسکو مقتول را"تروریست" می‌داند زلیم‌خان خانگوشویلی، شهروند ۴۰ ساله گرجستان، در ماه اوت سال جاری میلادی (۲۰۱۹) در پارکی واقع در مرکز برلین به ضرب گلوله یک دوچرخه‌سوار کشته شد. افزون بر آن، رهبران دو کشور روسیه و اوکراین درباره تبادل اسرا و خروج بخشی از نیروهای نظامی موافقت کردند. اپرا وینفری، چهره مشهور تلویزیونی آمریکا، نیز به خانم تونزی تبریک گفت و سخنان او را در اهمیت آموزش مدیریت به دختران جوان تأیید کرد و از او برای دیدار از «آکادمی مدیریت اپرا وینفری برای دختران» دعوت کرد.

به این ترتیب، همایش عالی رهبران چهار کشور راه را برای روند صلح در مناقشه اوکراین هموار ساخته و مذاکرات صلح را از بن بست خارج کرده است. قربانی نیز از قرار فرماندهی یک گروه چچنی را در دور دوم جنگ با نظامیان روسی بر عهده داشته است. با استقرار صلح در این کشور آینده‌ای بهتری برای همه فراهم خواهد شد. نیروهای جدایی‌طلب هوادار روسیه مناطقی از شرق اوکراین را تحت کنترل خود دارند. در نشست پاریس رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری فرانسه و آلمان توافق کردند که تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ بر سر گام‌های دیگری در راستای تنش زدایی در بحران اوکراین به توافق برسند. وزارت خارجه آلمان در واکنش به قتل این شهروند گرجستان و نقش‌آفرینی روسیه در آن، دو تن از کارکنان سفارت روسیه در برلین را به عنوان"عناصر نامطلوب" اخراج کرد. افزون بر آن قرار شده است که در مناطق تحت کنترل نیروهای طرفدار روسیه در شرق اوکراین نیز انتخابات محلی برگزار شود. این پلتفرم بعد از اقدامات سازمان ملل بزرگترین پلتفرم در خصوص تامین صلح در افغانستان است. تاریخ دقیق برگزاری این انتخابات هنوز اعلام نشده است. در چنین شرایطی رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان می‌گوید: «این حادثه در کنار قتل‌ها در بریتانیا و دیگر فعالیت‌های روسیه تصویری نسبتا نگران‌کننده را به نمایش می‌گذارد. جدیدترین.

راهی همچنان دشوار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از نشست پاریس به خبرنگاران گفت که در این همایش"اراده مثبتی برای حل مسائل بغرنج مشاهده شده است.» صدراعظم آلمان نسبت به نتایج حاصله از نشست پاریس برای حل بحران اوکراین ابراز رضایت کرد. آنه‌گرت کرامپ- کارن‌باوئر، با تأکید بر لزوم توجه به تجربه این کشورها گفت: «روسیه در آنجا همواره حریم هوایی را نقض می‌کند و کارزارهای انتشار اخبار جعلی به راه می‌اندازد. این نشست هر سال برگزار می شد ولی سال گذشته به دلیل برگزاری انتخابات در افغانستان و آغاز مذاکرات صلح بین افغانستان و آمریکا توقفی در این نشست صورت گرفت. این در حالی است که امانوئل مکرون، رئيس جمهوری فرانسه معتقد است که بر سر راه برگزاری انتخابات محلی در مناطق تحت کنترل نیروهای طرفدار روسیه در شرق اوکراین هنوز موانع بسیاری وجود دارد. مکرون درباره نشست پاریس گفت که شرکت کنندگان در این همایش به دشواری‌های موجود بر سر حل بحران اوکراین آگاه هستند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز پیش‌تر ضمن حمایت از اخراج دیپلمات‌های روسی به دلیل عدم همکاری روسیه در شفاف‌سازی این قتل، اعلام کرده بود که در انتظار نتایج تحقیقات خواهد ماند. رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که انتظار معجزه از راه حل و توافق به دست آمده نمی‌بایست داشت. این روند به خاطر توافق کشورهای همسایه و جهان درآن، نقش بسیار مثبتی دارد.

به باور او، اما این نشست گامی در راستای حل بحران اوکراین بوده است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از جمله به این نکته اشاره کرده است که انتظار قائل شدن حق خود مختاری برای مناطق شرق اوکراین انتظاری واقعی نیست و اوکراین به لحاظ ساختار سیاسی نمی‌تواند به شکل فدراتیو اداره شود. لازم به یادآوری است که از زمان شروع جنگ اوکراین در سال ۲۰۱۴ تا کنون حدود ۱۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. بوستالی ضمن اشاره به نقش سازمان همکاری های اسلامی در صلح افغانستان گفت: سازمان همکاری های اسلامی پس از سازمان ملل یکی از بزرگترین سازمان‌های بین المللی است. از این منظر، نشست پاریس نقطه عطفی در تلاش‌های بین‌المللی برای استقرار صلح در این منطقه تلقی می‌شود. در همین زمینه: .