آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 216 نفر در 24 ساعت گذشته+ نمودار- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

05/05/1399 01:09 ب.ظ

آخرین آمار کرونا در ایران| فوت ۲۱۶ بیمار سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر رسید مجموع جان باختگان به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسید تاکنون ۲۵۳ هزار و ۲۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در طول 24 ساعت گذشته 216 نفر بر اثر کرونا جان باختند. ؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز 5 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 333 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 282 نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 291 هزار و 172 نفر رسید. لاری گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 216 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 15 هزار و 700 نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون 253 هزار و 213 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

وی یادآور شد: 3695 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. لاری متذکر شد: تا کنون دو میلیون و 327 هزار و 850 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است. به گفته وی همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندآخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هند

آمار کرونا؛ رکورد تازه مبتلایان در جهان و توصیه به لغو سفر کیش در ایراندر شبانه‌روز گذشته حدود ۲۸۵ هزار نفر در جهان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند، آمار روزانه ای که در سطح جهانی رکورد تازه‌ای به حساب می‌آید.

کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: تهران، منبع پخش بیماری کرونا در سراسر کشور

آمار ابتلای روزانه به کرونا در جهان باز هم رکورد شکستسازمان جهانی بهداشت می‌گوید ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۸۹ هزار نفر در نقاط مختلف جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. این جدیدترین رکورد میزان ابتلا در یک ۲۴ ساعت است اما رکورد قبلی هم خیلی کهنه نبود و همین شنبه گذشته (۲۵۰ هزار نفر) به ثبت رسیده بود. شمار قربانیان کووید۱۹ هم با ثبت بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ جان باخته جدید ظرف ۲۴ ساعت گذشته، اکنون به ۶۲۹ هزار نفر رسیده است.

آمار همه گیری کرونا / ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهانآمار همه گیری کرونا ابتلای نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در جهان تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۵ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۲۹۱ نفر رسیده و مرگ ۶۴۲ هزار و ۸۱۴ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

رشد ۳۰۰ درصدی آمار بیماران کرونا در مشهد