آتن فورا نفتکش ایرانی را آزاد کند

05/03/1401 01:43 ب.ظ

الجزیره به نقل از مسئول ایرانی: *آتن فورا نفتکش ایرانی را آزاد کند *آتن قصد دارد که این محموله نفتی را به آمریکا تحویل دهد که این امر غیرقابل پذیرش است *این اقدام یونان دزدی دریایی دولتی است

یک مسئول ایرانی در گفت وگو با یک شبکه قطری ضمن غیر قانونی خواندن اقدام یونان در توقیف نفتکش ایرانی تاکید کرد که آتن باید فورا این نفتکش را آزاد کند. وی گفت:آتن قصد دارد که این محموله نفتی را به آمریکا تحویل دهد که این امر غیرقابل پذیرش است و پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

این مسئول ایرانی تاکید کرد: این اقدام یونان دزدی دریایی دولتی است و در تضاد با قوانین بین المللی بوده و فورا باید این نفتکش را آزاد کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت یونان ساعتی قبل اعلام کرده است ۱۱۵ هزار تن نفت خام ایران را که پیش‌تر توقیف شده بود، به آمریکا تحویل می‌دهد. مقام‌های پلیس بندری یونان گفته‌اند که این تصمیم پس از درخواست دادگستری آمریکا و در جهت اجرای تحریم‌های این کشور علیه ایران و روسیه انجام می‌شود.

گارد دریایی یونان روز ۱۹ آوریل نفت‌کش حامل این محموله را در کناره جزیره اویا توقیف کرد. به گفته سخنگوی پلیس بنادر یونان، هزینه تحویل کشتی توقیفی از ایران گرفته می‌شود. در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های یونان، کاردار سفارت یونان در تهران (در غیاب سفیر) امروز به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

انتقاد وزیر ورزش از پناهندگی ورزشکاران: ورزشکاران ایرانی را بد نام می‌کنید | DW | 24.05.2022وزیر ورزش و جوانان از موضوع مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران به کشورهای دیگر به شدت انتقاد کرده و گفت این رفتار در زمان اعزام‌های تیمی به دیگر کشورها، باعث بدنامی سایر ورزشکاران ایرانی خواهد شد. جناب وزیر مهاجرت ورزشکاران بخاطر عملکرد امثال شماست که مملکت رو قبضه کردید با محبت و احترام و مراعات حریم یکدیگر از ما اخاذی کردند و ما رو کشتند . دیگه جائي برای محبت و احترام نمونده که قابل اخاذی باشیم . تشگیلات و حکومت کشور، حکومت ایرانیان نیست حکومتیست با علوم‌ بی منطق هفتگانه ی جاهلیت تحمیلی با شناسنامه ی جعلی تحمیلی، پیمانکار یهودیها و صلیبچیهای استعمار جهانی است نمیخواهیم.

آناهید آباد؛ نخستین کارگردان زن ایرانی ارمنی‌تبارآناهید آباد که سابقه سال‌ها دستیاری چهره‌هایی چون «بهرام بیضایی» و «واروژ کریم مسیحی» را در کارنامه دارد، با ساخت فیلم «یه‌وا» در سال ۱۳۹۴، اولین تجربه کارگردانی خود را در سینما پشت سر گذاشت. اقلیت‌های_مذهبی شهروند‌خبرنگار

هزینه ۴ میلیارد دلاری دیابت برای کشور/ بانوان ایرانی در مرز خطرناک کم‌تحرکی و چاقیرییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه دیابت سالانه حدود ۴ میلیارد دلار هزینه مستقیم و غیرمستقیم برای کشور به همراه دارد و هر ساله یک درصد به این میزان اضافه می شود، گفت: پزشکان معتقدند با ورزش کردن هم می شود دیابت را کنترل کرد و همه وضعیت را بهبود بخشید. بانوان هر تحرکی کنند یه مشت پشمک تحریک می‌شوند! مهم نظر حجج اسلام در مورد ورزش زنان است و سلامتی زنان اصلا اهمیتی ندارد!! خوب این بی نواها بخوان تحرکی داشته باشن ک صد نفر تحریک میشن و کفن پوش شهر رو بهم میرززن. دوچرخه سواریشونو ک ممنوع کردید،بیرونم ک نیان ،زندگی ام ک نکنن ،چجوری تحرک هم داشته باشند!!

درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن؛ آغاز موج نوظهور دیگری در سینمای ایران🔺درخشش فیلم‌های ایرانی در جشنواره کن؛ آغاز موج نوظهور دیگری در سینمای ایران ▪️حضور دو فیلم ایرانی در بخش رقابتی اصلی جشنواره کن، و یک فیلم ایرانی در بخش هفته منتقدان، رویداد مهمی برای سینمای ایران محسوب می‌شود. ⬇️ بیشتر بخوانید: لابد فیلمی است که ایران را عقب مانده و مردمانش را بی فرهنگ معرفی میکنه 😂

تشریح برنامه‌های مرکز پزشکی حج برای واکسیناسیون حجاج/ زائرانی که واکسن کرونا ایرانی زده‌اند، باید یک دوز سینوفارم تزریق کنندرییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با ارائه توضیحاتی در خصوص تزریق واکسن های مورد نیاز حج به حجاج گفت: مقرر شده است زائرانی که واکسن کرونای ایرانی راتزریق کرده اند، برای اعزام به سفر حج یک دوز واکسن سینوفارم تزریق کنند.

احضار کاردار یونان در تهران پس از توقیف نفتکش حامل نفت قاچاق ایرانایران در واکنش به توقیف نفتکش روسی حامل نفت قاچاقی خود در آب‌های یونان، کاردار سفارت یونان در تهران را احضار کرده و خواستار آن شد تا این نفتکش توقیف شده

به گزارش ایسنا، یک مسئول ایرانی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: نفتکشی که یونان توقیف کرد حامل محموله قانونی نفت ایران بود.

وی گفت:آتن قصد دارد که این محموله نفتی را به آمریکا تحویل دهد که این امر غیرقابل پذیرش است و پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

این مسئول ایرانی تاکید کرد: این اقدام یونان دزدی دریایی دولتی است و در تضاد با قوانین بین المللی بوده و فورا باید این نفتکش را آزاد کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت یونان ساعتی قبل اعلام کرده است ۱۱۵ هزار تن نفت خام ایران را که پیش‌تر توقیف شده بود، به آمریکا تحویل می‌دهد.

مقام‌های پلیس بندری یونان گفته‌اند که این تصمیم پس از درخواست دادگستری آمریکا و در جهت اجرای تحریم‌های این کشور علیه ایران و روسیه انجام می‌شود.

گارد دریایی یونان روز ۱۹ آوریل نفت‌کش حامل این محموله را در کناره جزیره اویا توقیف کرد.

به گفته سخنگوی پلیس بنادر یونان، هزینه تحویل کشتی توقیفی از ایران گرفته می‌شود.

در پی توقیف محموله کشتی تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در آب‌های یونان، کاردار سفارت یونان در تهران (در غیاب سفیر) امروز به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

رئیس اداره مدیترانه ضمن یادآوری تعهدات بین‌المللی دولت یونان با توجه به توقف اضطراری کشتی مذکور بدلیل نقص فنی، تسلیم در برابر فشارهای غیرقانونی آمریکا را غیر قابل پذیرش و محکوم دانست و افزود: تصرف در محموله کشتی با پرچم جمهوری اسلامی ایران مصداق راهزنی بین‌المللی است که مسئولیت آن با دولت یونان و تصرف‌کنندگان غیرقانونی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از حقوق قانونی خود چشم‌پوشی نخواهد کرد و از دولت یونان انتظار دارد به تعهدات بین‌المللی خود در عرصه دریانوردی و کشتیرانی ملتزم و پایبند باشد.

کاردار سفارت یونان نیز در این دیدار اعلام کرد که بلافاصله مراتب اعتراض و ناخرسندی دولت جمهوری اسلامی ایران را به دولت متبوع خویش ابلاغ خواهد کرد.