آب سردی که تصاویر «نور ۲» بر پیکر فرماندهی فضایی آمریکا ریخت/ بانک اطلاعاتی اهداف سپاه با «تصاویر ماهواره‌ای» غنی‌تر شد +عکس

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آب سردی که تصاویر «نور ۲» بر پیکر فرماندهی فضایی آمریکا ریخت بانک اطلاعاتی اهداف سپاه با «تصاویر ماهواره‌ای» غنی‌تر شد گزارشی از تمسخر ژنرال تا انتشار تصاویر ماهواره‌ای از پایگاه آمریکا در بحرین را میخوانید:

به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، برنامه فضایی جمهوری اسلامی ایران از اواخر دهه ۱۳۸۰ شمسی وارد فاز جدی و عملیاتی شد و ارسال چندین ماهواره تله متری و ساده، گام اول کشورمان برای رسیدن به فضای بیرون از جو بود که روندی معمول و استاندارد برای توسعه توان فضایی در تقریبا تمام کشورهای صاحب فناوری در این بخش محسوب می شود.

اما در روزهای اخیر بود که برای اولین بار تصاویری از این موفقیت بزرگ فنی و اطلاعاتی منتشر شد. ابتدا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام برای نخستین بار تصاویری که توسط ماهواره بومی نور ۲ نیروی هوافضای سپاه تهیه شده را منتشر کرد که از دو نقطه در کشورمان تهیه شده بود. هرچند که کیفیت انتشار این تصویر توسط این عضو دولت، می توانست واضح تر باشد تا باعث خوشحالی بیشتر علاقمندان به دستاوردهای دفاعی کشورمان شود.

فرض کنیم به دلیل شیطنت ها و اقدامات مشکوک یگانهای مختلف فرامنطقه ای، نیروهای مسلح کشورمان نیاز دارند به صورت ۲۴ ساعته و هر روز حداقل یک بار، وضعیت پایگاه نظامی آمریکا در بحرین را بررسی کنند. قطعا وقتی به سراغ فروشنده های تجاری تصاویر ماهواره ای بروید، که عمدتا هم غربی هستند، یا با در بسته برخورد کرده یا امکان دستکاری ها و دادن اطلاعات غلط نیز کاملا متصور است.

اما سوال مهم دیگر این که اصولا آیا همین توانایی تصاویر ۱۰ متری به درد کشور، خصوصا در حوزه نظامی خواهد خورد؟ پاسخ مثبت است. اگر در تصویر دقت کنیم می بینیم که در سازه های بزرگ تا اندازه برای نمونه انبارهای نفتی، سوله ها و ... کاملا قابل رصد هستند و محل قرارگیری این گونه ابنیه ها که برای توسعه یک پایگاه نظامی لازم است، کاملا قابل رصد خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 5. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه آمریکا: حذف سپاه از فهرست گروه‌های تروریستی ارتباطی به مذاکرات اتمی ندارددرک شولِت، مشاور وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» و حذف سپاه پاسداران از فهرست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تصاویر شیرین ابوعاقله بر روی دیوار نقش بست⭕️ تصاویر شیرین ابوعاقله بر روی دیوار نقش بست جنبش اداره جوانان حماس تصاویری از شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره که روز گذشته حین پوشش خبر در کرانه_باختری اشغالی به دست نظامیان اسرائیل کشته شد، را بر روی دیوار ترسیم کرد. پوخ ییدیلر به جهنم واصل شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا می‌گوید روسیه ده‌ها هزار اوکراینی را به زور به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده استایالات متحده روز پنج‌شنبه روسیه را متهم کرد که ده‌ها هزار اوکراینی را به‌خاطر مقاومت خود در برابر تهاجم ارتش روسیه به اجبار به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده است. 🙏🇺🇦😡😪
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا اجازه سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌هایی از شمال سوریه را صادر کردوزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید اجازه داده تا سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌هایی از شمال سوریه که تحت کنترل دولت اسد نیستند، انجام شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عدم‌حمایت اردوغان از عضویت سوئد و فنلاند در ناتو؛ آمریکا: موضع ترکیه باید روشن شودعدم‌ حمایت اردوغان از عضویت سوئد و فنلاند در ناتو؛ آمریکا: موضع ترکیه باید روشن شود از آنجا که بر اساس منشور ناتو پذیرفتن هر عضو جدید مستلزم موافقت کل اعضای این سازمان است، مخالفت احتمالی ترکیه عملا مانع پیوستن این دو کشور به ناتو خواهد شد. آخه این عندوغان دیگه چه زری میزنه؟ خودش بز گر ناتوست و با فلاکت و بدبختی خودشو تپونده تو اون پیمان و دایم در حال موس موس کردن برای اروپاست، حالا واسه سوئد و فنلاند شاخ و شونه میکشه. این مادر قحبه دنبال اینه که این وسط از آب گل آلود ماهی بگیره و برای روسیه خوش خدمتی کنه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اطلاعات ملی آمریکا: ایران در حال برنامه‌ریزی برای انتقام از مقامات آمریکایی استاَوریل هِینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا می‌گوید که رژیم ایران همچنان در حال برنامه‌ریزی برای قتل مقامات آمریکایی است که در کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »