کاهش محدودیت‌های کرونایی در آلمان | DW | 02.04.2022

13/01/1401 08:07:00 ب.ظ

از روز سوم آوریل بسیاری از محدودیت‌های کرونایی در آلمان لغو می‌شوند. استفاده از ماسک فقط در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری است. با این حال، تصمیم‌گیری درباره شماری از این محدودیت‌ها به مقام‌های ایالتی سپرده شده است.

از روز سوم آوریل بسیاری از محدودیت‌های کرونایی در آلمان لغو می‌شوند. استفاده از ماسک فقط در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری است. با این حال، تصمیم‌گیری درباره شماری از این محدودیت‌ها به مقام‌های ایالتی سپرده شده است. دولت فدرال آلمان هرگونه تغییر احتمالی در این قوانین را منوط به همراهی و احساس مسئولیت شخصی...

دولت فدرال آلمان هرگونه تغییر احتمالی در این قوانین را منوط به همراهی و احساس مسئولیت شخصی شهروندان دانسته است. همچنین این امکان وجود دارد که فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای، شرکت‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و دیسکوها از حق تصمیم گیری برای خود استفاده کنند و از مشتریان بخواهند که حتما ماسک بزنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بر اساس مقررات جدید، چنانچه مناطق ''پر خطر'' با افزایش شمار مبتلایان، شیوع سویه‌ای جدید از کرونا و یا فشار زیاد به بیمارستان‌ها و کادر درمانی مواجه شوند، پارلمان ایالتی می‌تواند تصمیم‌گیری کند. این مناطق می‌تواند بخشی از شهر، حومه آن یا کل ایالت باشد.

تاکنون دو ایالت مکلنبورگ- فورپومرن و هامبورگ خود را به عنوان ''مناطق پرخطر'' معرفی کرده‌اند. به عنوان مثال، در صورت پرشدن تخت‌های بیمارستانی، قوانین یاد شده مورد تجدیدنظر قرار خواهند گرفت. تشدید مقررات کرونا در روزهای پایان سال، اعتراضات گسترده‌ای را دامن زده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

چین: از ایران در دفاع از حقوق و منافع قانونی‌اش حمایت می‌کنیموزارت خارجه چین در بیانیه‌ای محورهای دیدار وانگ یی و حسین امیرعبداللهیان را تشریح کرد. احتمالا منظورشون تا زمانی هست که پای منافع خودشون در میان باشه

بایدن: پوتین برخی از مشاوران خود را اخراج کرده استتنگنا !!! تصمیمات از روی خشم !

نماینده مجلس: نگرانی‌های چین و روسیه یکی از دلایل توقف مذاکرات احیای برجام استبا وجود اینکه مقام‌های روسیه نقش این کشور در توقف مذاکرات احیای برجام را رد کرده‌اند، جلیلی رحیمی، نماینده مجلس ایران می‌گوید «نگرانی‌های روسیه و چین» از علل توقف مذاکرات است. بـــــــــــــــــــــــــــــــــزرگترین دروغ13 اسلام دین رافت وصلح انسان دوستی وزن ستایی هستش 🕋💩💩 یکی دیگر از عوارض سیاست نگاه به شرق رفیق آیت الله... آمریکا سپاهو از لیست تروریستی در بیاره اونوقت هیچ کس نمیتونه بامبول در بیاره مشکل اصلی آمریکاست که نیروی نظامی رسمی یک کشور رو تروریست اعلام میکنه.کاری نداره هردو تعهد بدید برضد هم اقدامی نکنید

بنای دولت حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان استرئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه بنای دولت حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: شخصا حامی نوآوری در فرآیندها و تسهیل نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه اقتصاد هستم و اجازه نخواهم داد فعالان حوزه دانش‌بنیان در پیچیدگی‌های اداری و سازمانی گرفتار شوند. لباس ضد گلوله کِی ساخته میشه توسط مبتکران که اینهمه از عزیزانِ نیروهای انتظامی کُشته نشن در مبارزه با اشرار !!!

بایدن: پوتین برخی از مشاوران خود را اخراج کرده استتنگنا !!! تصمیمات از روی خشم !

یورواستات: واردات اتحادیه اروپا از چین افزایش قابل توجهی داشته استمراودات تجاری میان اتحادیه اروپا و چین در سال ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی داشته است.