3 فرمانده القاعده هم‌رزم حوثی‌ها در جبهه مأرب کشته شدند

19/12/1400 06:16 ب.ظ

3 فرمانده القاعده هم‌رزم حوثی‌ها در جبهه مأرب کشته شدند العربيه_فارسى

سه عضو سازمان «القاعده در جزیره العرب» که اخیرا به صفوف شبه‌نظامیان حوثی پیوسته‌اند در استان مأرب در جنوب شرقی یمن کشته شدند.منابع امنیتی یمن اسامی سه تن آخرین به روزرسانی: 10 مارس ,2022: 07:09 شب GST Share آدرس کپی شد سه عضو سازمان «القاعده در جزیره العرب» که اخیرا به صفوف شبه‌نظامیان حوثی پیوسته‌اند در استان مأرب در جنوب شرقی یمن کشته شدند.

منابع امنیتی یمن اسامی سه تن از فرماندهان القاعده که با حوثی‌ها همکاری می‌کردند و در جبهه‌های مأرب کشته شدند را «رامی عایش الذهب»، «محمد خالد الذهب» و «احمد محمد مصلح الذهب» اعلام کردند.

Advertisement به گزارش پایگاه خبری محلی «نیوز یمن»، این منابع یمنی تاکید کردند که این سه فرد کشته شده از فرماندهان القاعده بودند که به تازگی به گروه شبه‌نظامی تروریست حوثی پیوسته بودند. کشته شدن این 3 عضو القاعده، چند روز پس از تشییع جنازه یکی از رهبران برجسته القاعده در یمن است که به منفجر کردن ناوشکن آمریکایی «یو اس اس کول» متهم بود و به شبه‌نظامیان حوثی پیوسته و پست بالایی را در سازمان این گروه شبه‌نظامی در صنعاء عهده‌دار شده بود.

پیشتر شبه‌نظامیان حوثی به کشته شدن «عارف صالح علی مجلی»، از فرماندهان القاعده و یکی از متهمان حمله به ناوشکن آمریکایی (یو اس اس کول) به همراه داماد او (فواز الربیعی) اذعان کرده بودند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

۲ سرهنگ سپاه در جریان حمله موشکی اسرائیل در سوریه کشته شدند

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: حداقل 474 غیرنظامی در اوکراین کشته شده‌اندسازمان ملل گزارش داد که از آغاز جنگ روسیه و اوکراین دست‌کم 474 غیرنظامی در این کشور کشته و 861 غیرنظامی زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

وزیران خارجه روسیه و اوکراین برای شرکت در نشست سه جانبه وارد ترکیه شدندمقامات کی‌یف و مسکو پیش از این چندین بار در طول مناقشه شرق اوکراین با یکدیگر ملاقات کرده‌اند، اما این نخستین بار پس از آغاز تهاجم نظامی روسیه است که روسای دیپلماسی دو کشور برای گفتگو بر سر این بحران رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. زلنسکی: بیش از ۳۵ هزار غیرنظامی روز چهارشنبه از شهرهای بزرگ تخلیه شدند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

مطالبه آزادی زندانیان سیاسی در ایران در روز جهانی زن

چرا سریال «خادم ملت» در جهان پربیننده اما در ایران ممنوع شد؟در روزهایی که حمله ویرانگر روسیه به اوکراین ادامه دارد، بسیاری کنجکاوانه سراغ سریال اوکراینی «خادم ملت» با بازی زلنسکی رفته‌اند و تکه‌هایی از آن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده است.