'روحانی گزارش قابل دفاعی از قربانیان آبان دریافت نکرده است' | DW | 17.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مشاور رئیس جمهوری ادعا می‌کند روحانی هنوز 'گزارش روشن و قابل دفاعی' در مورد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان دریافت نکرده است. او می‌گوید در مورد آمار قربانیان هر نهادی 'چیزی می‌گوید' و مسئول این کار قوه قضائیه است.

مشاور رئیس جمهوری ادعا می‌کند روحانی هنوز"گزارش روشن و قابل دفاعی" در مورد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان دریافت نکرده است. او می‌گوید در مورد آمار قربانیان هر نهادی"چیزی می‌گوید" و مسئول این کار قوه قضائیه است.

حرکت‌های اعتراضی آبان ماه با سرکوب شدیدی روبرو شد و در جریان آن تعدادی زیادی کشته، مجروح و بازداشت شدند. دو ماه پس از این حوادث حسن روحانی سازمان پزشکی قانونی، زیر نظر قوه قضائیه را مسئول انتشار آمار کشته‌شدگان اعلام کرد. گرچه رئیس جمهوری و مشاورش مسئولیت اعلام آمار آبان را متوجه قوه قضائیه کرده‌اند، وزیر کشور دولت دوازدهم، عبدالرضا رحمانی فضلی دهم خرداد ماه امسال گفته بود در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر کشته شده‌اند.بر پایه اظهارات مشاور روحانی، آمار وزیر کشور از حوادث آبان ماه یکی از همان آمارهایی است که"روشن و قابل دفاع" نیستند. این مسئله را پیشتر رسانه‌های خارجی و فعالان و نهادهای حقوق بشری نیز گفته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میرسلیم: فشارها به افشاگران پرونده قالیباف قابل پیگیری است | DW | 15.08.2020​​​​​​​افشاگری مصطفی میرسلیم درباره فساد در دوره ریاست قالیباف بر شهرداری تهران به شکایت از خبرنگاران درگیر در این پرونده و شخص او منجر شد. میرسلیم با تاکید بر مستندات خود علیه قالیباف گفته این فشارها قابل پیگیری است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: فعال کردن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا غیر قانونی و غیر قابل پذیرش استمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، بار دیگر اعلام کرد فعال شدن مکانیسم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا «غیرقانونی و غیرقابل پذیرش» است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مراسم شیرخوارگان حسینی به شرط به خطر نیفتادن جان فرزند و مادر قابل برگزاری استمدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در شرایط فعلی مشروط به این است که همه پروتکل‌های لازم برای برگزاری مراسم رعایت شود، به گونه‌ای که جان فرزند یا مادر یا جان دیگران به خطر نیفتد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روحانی: عرضه‌های متنوع و سودآور دارایی‌های دولتی و عمومی ادامه داردبورس | رییس جمهوری: عرضه های متنوع و سودآور از دارایی‌های دولتی و عمومی در بورس تداوم خواهد یافت. روحانی اضافه کرد: کارشناسان بازار سرمایه نوسانات تصحیح کننده در بورس را امری عادی می‌دانند همچنین باید از ناهماهنگی در اظهارنظرها و اقدامات اجتناب شود
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

روسای مجلس و قوه قضائیه در مخالفت با طرح اقتصادی روحانی به رهبر ایران نامه نوشتندروسای مجلس و قوه قضائیه ایران با ارسال نامه ای به آیت الله خامنه ای با طرح اقتصادی حسن روحانی مخالفت کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به سخنان روحانیواکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به مواضع روحانی درباره توافق امارات و رژیم صهیونیستی الحجرف مدعی شد: *این اظهارات در تضاد با عرف دیپلماسی است *از ایران می‌خواهیم که مشکلات را از طریق راه حل مسالمت‌آمیز حل کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »