'رنگ خنک‌کننده' می‌تواند به مقابله با گرمایش کمک کند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'رنگ خنک‌کننده' می‌تواند به مقابله با گرمایش کمک کند

اما تاکنون هیچ یک از این محصولات نتوانسته آن مقدار از نور خورشید را منعکس کند که دمای داخل ساختمان را از هوای محیط اطراف خنک تر کند.پروفسور شیولین روئان از دانشگاه پردو در ایندیانا که نویسنده این مطالعه است گفت: "در یک آزمایش که یک سطح رنگ شده را بیرون زیر نور مستقیم خورشید قرار دادیم، دمای سطح ۱.۷ درصد سانتیگراد پایین تر از دمای محیط پیرامون بود و در طول شب حتی ده درجه سانتیگراد خنک تر از هوای اطراف بود.

"این میزان توانایی برای خنک کنندگی قابل توجه است و می تواند بخش اعظم نیاز به کولر برای ساختمان های معمولی را برطرف کند."آنها دریافتند که با استفاده از درصد بالایی از این ماده گچی، به طوری که اندازه ذرات آن متنوع باشد، می توان محصولی ساخت که ۹۵.۵ درصد نور را منعکس می کند."ما می دانیم که هر ذره با یک اندازه مشخص فقط یک طول موج را به خوبی منعکس می کند برای همین تصمیم گرفتیم از ذراتی با اندازه های مختلف استفاده کنیم تا طول موج های مختلف منعکس شوند.

با توجه به فقدان عناصر فلزی در این رنگ، بعید است که با سیگنال های الکترومغناطیسی تداخل داشته باشد، که آن را به رنگ مناسبی برای خنک کردن تجهیزات ارتباطی بدل می کند. این محصول پیش از عرضه تجاری باید مراحل دیگری را طی کند، چون لازم است قابلیت و بازدهی آن در درازمدت محک بخورد. اما محققان خوشبین هستند؛ آنها درخواست پروانه انحصاری ساخت کرده اند و شرکت های تولیدی بزرگ شدیدا به چنین محصولی ابراز علاقه کرده اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 510 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

باز هم دست همکاری به سوی همه قوا دراز می کنیم/مردم و رسانه ها به حاشیه ها توجه نکنندروحانی: *در این اوضاع ممکن است مواردی پیش بیاید که فرد، جناح، حزب یا رسانه‌ای حرفی بزند و حاشیه ایجاد کند که باید از آن بگذریم و وارد حاشیه نشویم *ما نماینده مردم هستیم و مردم پای صندوق آمده‌اند و به ما رای داده‌اند *با اختلاف به جایی نمی‌رسیم اگردانش قانون اساسی راجامع نمایندگان،دولت وقصاییه رایادبگیرندکه ان ازوطایف همه قواست وانرااجراکننددیگرکسی توهین به افرادنمیکند،چراکه مدیریت جامعه براساس علم خالص واسلام خالص صورت میگیرد وان جامع مشکلات مردم ودولتها براساس قران کریم حل میشودکه خداوندمتعال انراسرانه به زمان تنظیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور فرد توانمندی است/ وضع معیشت مردم خوب نیست/ نمایندگان به جای ورود به اعدام رئیس جمهور، به وظایف ذاتی خود بپردازندیک نماینده مجلس با بیان این که رئیس‌جمهور انسان عاقل و توانمندی است، گفت: هنگامی که دولت تسامح و تساهل می‌کند یا در ادای وظیفه و اجرا اشتباهاتی دارد مجلس باید نظارت قوی خودش را به منصه ظهور بگذارد اما این که اعدام شود و یا نشود، دست ما نیست و ارتباطی ندارد. موسوی ؟ آقای موسوی بفرماید درطول 8سالی که ایشان ریس جمهور بوده باتوجه به قول مساعدی که به مردم داددرجهت رفع مشکلات اقتصادی چه قدم مثبتی برداشته است روزبه روزمشکلات معیشتی مردم بیشتر وبیشتر شده اکنون بجایی رسیده که مردم محتاج نان شبند انصافا کنی هم دردفاع ازمظلومیت مردم صحبت کنید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

میکروفون‌های ترامپ و بایدن در مناظره دوم به نوبت قطع می‌شودمدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمیسیون مناظره را متهم کرد که قصد دارد با دستورالعمل‌های جدید در جهت ایجاد مزیت به نفع نامزد مورد علاقه‌اش تلاش کند. صدای ترامپ اونقدر بلنده به میکروفون بایدن هم میرسه:))
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا می‌توانم علیه بازپرس و صاحبخانه‌ام به اتهام تبانی شکایت کنم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دژپسند: وضعیت بورس رو به بهبود استوزیر اقتصاد: وضعیت بورس رو به بهبود است وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید براساس تحلیل کارشناسان وضعیت بازار بورس رو به رشد و بهبود خواهد بود. 😂😂😂😂😂😂 قطعا یکی از کارشناسان رئیس جمهورِ!!! سگ شاشید بر سر اون کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی با مدرک جعلی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »