'رنگ خنک‌کننده' می‌تواند به مقابله با گرمایش کمک کند - BBC News فارسی

22/10/2020 06:38:00 ق.ظ

'رنگ خنک‌کننده' می‌تواند به مقابله با گرمایش کمک کند

'رنگ خنک‌کننده' می‌تواند به مقابله با گرمایش کمک کند

محققان می گویند یک نوع رنگ سفید ساخته اند که به طور بالقوه می تواند دمای ساختمان ها را پایین بیاورد و از تکیه به دستگاه های خنک‌کننده بکاهد.

محقق پردو از دماسنجی برای اندازه گیری دمای سطح و محیط اطراف استفاده می کنداما تاکنون هیچ یک از این محصولات نتوانسته آن مقدار از نور خورشید را منعکس کند که دمای داخل ساختمان را از هوای محیط اطراف خنک تر کند.اکنون محققان در آمریکا می گویند رنگ سفیدی با خواص قدرتمند خنک کنندگی ساخته اند.

پروفسور شیولین روئان از دانشگاه پردو در ایندیانا که نویسنده این مطالعه است گفت: "در یک آزمایش که یک سطح رنگ شده را بیرون زیر نور مستقیم خورشید قرار دادیم، دمای سطح ۱.۷ درصد سانتیگراد پایین تر از دمای محیط پیرامون بود و در طول شب حتی ده درجه سانتیگراد خنک تر از هوای اطراف بود."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 40 هزار و 510 نفر رسید

باز هم دست همکاری به سوی همه قوا دراز می کنیم/مردم و رسانه ها به حاشیه ها توجه نکنندروحانی: *در این اوضاع ممکن است مواردی پیش بیاید که فرد، جناح، حزب یا رسانه‌ای حرفی بزند و حاشیه ایجاد کند که باید از آن بگذریم و وارد حاشیه نشویم *ما نماینده مردم هستیم و مردم پای صندوق آمده‌اند و به ما رای داده‌اند *با اختلاف به جایی نمی‌رسیم اگردانش قانون اساسی راجامع نمایندگان،دولت وقصاییه رایادبگیرندکه ان ازوطایف همه قواست وانرااجراکننددیگرکسی توهین به افرادنمیکند،چراکه مدیریت جامعه براساس علم خالص واسلام خالص صورت میگیرد وان جامع مشکلات مردم ودولتها براساس قران کریم حل میشودکه خداوندمتعال انراسرانه به زمان تنظیم

رئیس‌جمهور فرد توانمندی است/ وضع معیشت مردم خوب نیست/ نمایندگان به جای ورود به اعدام رئیس جمهور، به وظایف ذاتی خود بپردازندیک نماینده مجلس با بیان این که رئیس‌جمهور انسان عاقل و توانمندی است، گفت: هنگامی که دولت تسامح و تساهل می‌کند یا در ادای وظیفه و اجرا اشتباهاتی دارد مجلس باید نظارت قوی خودش را به منصه ظهور بگذارد اما این که اعدام شود و یا نشود، دست ما نیست و ارتباطی ندارد. موسوی ؟ آقای موسوی بفرماید درطول 8سالی که ایشان ریس جمهور بوده باتوجه به قول مساعدی که به مردم داددرجهت رفع مشکلات اقتصادی چه قدم مثبتی برداشته است روزبه روزمشکلات معیشتی مردم بیشتر وبیشتر شده اکنون بجایی رسیده که مردم محتاج نان شبند انصافا کنی هم دردفاع ازمظلومیت مردم صحبت کنید

میکروفون‌های ترامپ و بایدن در مناظره دوم به نوبت قطع می‌شودمدیر کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمیسیون مناظره را متهم کرد که قصد دارد با دستورالعمل‌های جدید در جهت ایجاد مزیت به نفع نامزد مورد علاقه‌اش تلاش کند. صدای ترامپ اونقدر بلنده به میکروفون بایدن هم میرسه:))

آیا می‌توانم علیه بازپرس و صاحبخانه‌ام به اتهام تبانی شکایت کنم؟

دژپسند: وضعیت بورس رو به بهبود استوزیر اقتصاد: وضعیت بورس رو به بهبود است وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید براساس تحلیل کارشناسان وضعیت بازار بورس رو به رشد و بهبود خواهد بود. 😂😂😂😂😂😂 قطعا یکی از کارشناسان رئیس جمهورِ!!! سگ شاشید بر سر اون کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی با مدرک جعلی

توضیح تصویر، محقق پردو از دماسنجی برای اندازه گیری دمای سطح و محیط اطراف استفاده می کند اما تاکنون هیچ یک از این محصولات نتوانسته آن مقدار از نور خورشید را منعکس کند که دمای داخل ساختمان را از هوای محیط اطراف خنک تر کند.وزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 40 هزار و 510 نفر خبر داد.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت با اشاره به برخی حاشیه های اخیر اظهار کرد: ما امروز باید وظیفه خود را رفع مشکلات مردم بدانیم و همه از ما انتظار دارند به عنوان دولت در میدان باشیم.حجت الاسلام سید کاظم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این که رفتار و گفتار برخی از  نمایندگان مجلس این روزها حواشی‌های بسیاری ایجاد کرده است، گفت: آقای دکتر روحانی اعدام شود یا نشود، دست نماینده نیست، تخلفات یک شخص حال هرکسی که می‌خواهد باشد باید برای دستگاه قضا محرز شود و مرجع قانونی برای تصمیم گیری درباره اشخاص این قوه است.

اکنون محققان در آمریکا می گویند رنگ سفیدی با خواص قدرتمند خنک کنندگی ساخته اند. پروفسور شیولین روئان از دانشگاه پردو در ایندیانا که نویسنده این مطالعه است گفت: "در یک آزمایش که یک سطح رنگ شده را بیرون زیر نور مستقیم خورشید قرار دادیم، دمای سطح ۱.10.۷ درصد سانتیگراد پایین تر از دمای محیط پیرامون بود و در طول شب حتی ده درجه سانتیگراد خنک تر از هوای اطراف بود. مردم و رسانه ها هم به برخی از نکات حاشیه ای توجه نکنند ما نماینده مردم هستیم و مردم پای صندوق آمده اند و به ما رای داده اند." "این میزان توانایی برای خنک کنندگی قابل توجه است و می تواند بخش اعظم نیاز به کولر برای ساختمان های معمولی را برطرف کند. براساس این گزارش، طی شبانه‌روز گذشته 468 نمونه‌ مشکوک به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های این وزارت‌خانه تست شده که نتایج آزمایش 141 مورد آن مثبت است." این رنگ چطور کار می کند؟ به گفته محققان کلید موفقیت آنها افزودن کلسیم کربنات به این ترکیب است. اگر کاری کند که مردم به تنگنا برسند و با مشکل مواجه شوند حتما یک سوالاتی مطرح می‌شود؛ آنان می‌پرسند چرا این اتفاقات افتاده است و ما باید برای این چراها پاسخ داشته باشیم و از سوی دیگر این چراها آقای روحانی را زیر سوال می‌برد.

آنها دریافتند که با استفاده از درصد بالایی از این ماده گچی، به طوری که اندازه ذرات آن متنوع باشد، می توان محصولی ساخت که ۹۵. همچنین 2 بیمار مبتلا به کرونا در یک روز گذشته فوت کرده و به این ترتیب شمار قربانیان این بیماری به 1 هزار و 501 نفر رسیده است. دولت بدون مجلس، قوه قضاییه، نیروهای مسلح و صدا و سیما و بخش خصوصی و بدون مردم نمی تواند کاری کند.۵ درصد نور را منعکس می کند. پروفسور روئان گفت: "نور خورشید از طیف وسیعی از طول موج ها تشکیل شده.." "ما می دانیم که هر ذره با یک اندازه مشخص فقط یک طول موج را به خوبی منعکس می کند برای همین تصمیم گرفتیم از ذراتی با اندازه های مختلف استفاده کنیم تا طول موج های مختلف منعکس شوند. می دانم روزهای سختی را پشت سر می گذاریم و تردید ندارم که ملت ما در این جنگ اقتصادی تحمیلی مثل 8 سال دوران دفاع مقدس پیروز میدان خواهد بود. این از عوامل مهمی است که در نهایت به توانایی انعکاس بالای این رنگ کمک می کند.

" منبع تصویر، توضیح تصویر، کولرها نقش فوق العاده ای در تولید دی اکسید کربن دارند محققان می گویند این رنگ ممکن است کاربردهای گسترده ای به خصوص در مراکز داده های کامپیوتری که نیازمند دستگاه های قوی خنک کننده هستند داشته باشد. با توجه به فقدان عناصر فلزی در این رنگ، بعید است که با سیگنال های الکترومغناطیسی تداخل داشته باشد، که آن را به رنگ مناسبی برای خنک کردن تجهیزات ارتباطی بدل می کند. رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه یکشنبه مشخص شد توطئه های آمریکا در طول این 4 سال ناموفق بوده است، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها از آغاز دولت جدید خود به دنبال بر هم زدن برجام بودند. این محصول پیش از عرضه تجاری باید مراحل دیگری را طی کند، چون لازم است قابلیت و بازدهی آن در درازمدت محک بخورد. اما محققان خوشبین هستند؛ آنها درخواست پروانه انحصاری ساخت کرده اند و شرکت های تولیدی بزرگ شدیدا به چنین محصولی ابراز علاقه کرده اند. جزییات این مطالعه در نشریه "گزارش های سلولی علوم فیزیکی" منتشر شده است. وی افزود: ما باید تاریخ را درست و دقیق تحلیل کنیم.

بیشتر بخوانید: .