'برای ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان، ۸ هزار هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیاز است' - BBC News فارسی

20/06/1399 08:55:00 ق.ظ

'برای ارسال واکسن کرونا به سراسر جهان، ۸ هزار هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ نیاز است'

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌گوید ارسال و جابه‌جایی میزان مورد نیاز 'واکسن کرونا' به سراسر جهان بزرگترین چالشی است که صنعت حمل و نقل هوایی در تاریخ خود با آن مواجه بوده است. الکساندر دو جونیاک، مدیر اجرایی انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی تحویل این واکسن‌ها را 'رسالت قرن' صنعت حمل و نقل هوایی می‌داند. الکساندر دو جونیاک، مدیر اجرایی انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی تحویل این واکسن‌ها را "رسالت قرن"...

الکساندر دو جونیاک، مدیر اجرایی انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی تحویل این واکسن‌ها را "رسالت قرن" صنعت حمل و نقل هوایی می‌داند. او می‌گوید انجام این عملیات هوایی، بدون برنامه‌ریزی از قبل، ممکن نیست و اکنون زمان این برنامه‌ریزی فرارسیده است.

با وجود اینکه شرکت‌های هواپیمایی به سبب رکود شدید پروازهای مسافری، تمرکز خود را بر روی تحویل بار معطوف کرده‌اند، حمل واکسن، جابه‌جایی بسیار پیچیده‌تری می‌طلبد. همه هواپیماها برای انتقال واکسن مناسب نیستند. برای انتقال داروها معمولا به هواپیماهایی نیاز است که محفظ داخلی در دمایی بین ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد قابل تنظیم باشد.

علاوه بر این، برخی از واکسن ها ممکن است برای نگهداری به دمای زیر صفر نیاز داشته باشند که در این صورت تعداد کمتری هواپیماها برای جابه‌جایی وجود خواهد داشت. گلین هیوز مسول بخش کارگو و محموله‌های انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی می‌گوید پروازها به مناطق خاصی از جهان از جمله برخی مناطق جنوب شرق آسیا حیاتی است، زیرا این کشورها توانایی تولید واکسن را ندارند. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

دریغ زمانه ما دیگر کامو ندارد| سعید محبی

کتاب خاطره‌انگیز «بیگانه» آلبر کامو را اولین بار در دوران دانشجویی خواندم (دهه 1350) و سخت تحت تأثیر قرار گرفتم. هرگاه نام کامو را می‌شنیدم یا در جایی می‌دیدم، دلم می‌خواست دوباره «بیگانه» را بخوانم. در سال 1401 این قصد عملی شد و دوباره آن را خواندم. بسی بیش از آنچه 50 سال قبل تحت تأثیر قرار گرفته بودم، در من اثر کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکسن کرونای چینی‌ها برای افراد مسن ایمن استواکسن کرونای چینی‌ها برای افراد مسن ایمن است واکسن توسعه داده شده برای کرونا ویروس توسط شرکت داروسازی چینی 'سینوواک'(Sinovac) برای افراد مسن ایمن اعلام شده است اما عملکرد آن بر روی این افراد کمی ضعیف‌تر است.

پدیده «خانه‌های هوایی» در مناطق دو تا هفت مشهدرییس اتحادیه املاک مشهد گفت: در مناطق دو تا هفت مشهد پدیده بام‌فروشی که معمولا به خانه‌های هوایی معروف است، بیشتر رایج بوده که از جاده قدیم قوچان در بلوار توس آغاز شده و به سمت جاده رسالت و جاده سیمان، اواخر طلاب، محدوده بلوار پنجتن و خیابان سرخس، قلعه ساختمان و تا منطقه سیدی ادامه دارد.

قیمت‌های نجومی سفر هوایی خارجی از ایران؛ قطر نرخ بلیت تهران-استانبول را ۳۲ برابر کردبا وجود گذشت نزدیک به ۷ ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا هنوز جریان پرواز شرکت‌های هواپیمایی خارجی به ایران تنها از طریق سه شرکت قطر، امارات و عراق برقرار مانده و همین امر موجب شده تا قیمت سفر هوایی خارجی به مقصد یا از مبدا ایران با جهش قابل توجهی مواجه و گاه ۳۲ برابر شود.

شرایط کرونا در تهران قرمز و سینوسی استاستاندار تهران: شرایط کرونا در تهران قرمز و سینوسی است درحقیقت تغییری در وضعیت تهران نداشته‌ایم استفاده از ماسک در مترو بالای ۹۵ درصد است و شهروندان این مساله را بخوبی رعایت می‌کنند فاصله‌گذاری اجتماعی بدلیل جمعیت زیاد در مترو نمی‌تواند بخوبی رعایت ‌شود

توییت علی خامنه‌ای: آمریکا مقصر کشتار ۱۷ شهریور ۵۷ است

مسئولیت کارفرما در حادثه قابل چشم‌پوشی نیست/ خلاء گمانه‌‌زنی‌ برای شناسایی حفره‌های گازیِ معدن هجدک مشهود است/ استخراج صنعتی از معادن برای جلوگیری از مخاطرات ضرورتی انکارناپذیر استمدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابعاد گزارش اولیه حادثه معدن هجدک و الزامات ایمن‌سازی و استخرراج از معادن زغال سنگ را تشریح کرد و گفت: به استناد ماده ۹۱ و ۹۵ قانون کار، اگر قصوری در جریان حادثه وجود داشته باشد، متوجه کارفرماست.