'آینده‌ای که زنان آن را رهبری کنند' چگونه خواهد بود؟

دیدگاه: نگاهی به 'آینده ساخته دست زنان' و اینکه چرا ما هنوز به فمینیسم نیاز داریم

21.10.2019

دیدگاه: نگاهی به 'آینده ساخته دست زنان' و اینکه چرا ما هنوز به فمینیسم نیاز داریم

اسکارلت کورتیس یکی از صد زن موفق و الهام بخشی است که بی‌بی‌سی برای سال ۲۰۱۹ برگزیده است. وی که بانی جنبش موسوم به اعتراض صورتی است شرح می‌دهد که از نظر او جهان سال ۲۰۳۰ چگونه خواهد بود و آیا فمینیسم در همه جا در حال رسیدن به هدفش است؟

عقیده برخی این است که دنیایی که رهبری آن با زنان است، درست مانند دنیایی است که مردان آن را اداره می کنند و ما هم اکنون با آن آشنا هستیم.

ترجیح من یک مدل رهبری بر اساس این خصیصه‌هاست که غالبا هسته مرکزی زن بودن به حساب می‌آیند.

عزم گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست که برای مبارزه با تغییرات اقلیمی کمپین می کند سبب شد جنبشی که برای جلوگیری از گرمایش زمین درست شده در ظرف یک سال گذشته به اندازه ده سال گذشته و حتی بیشتر، پیش برود.

استخدام زنان برای مدیریت شرکت‌ها می‌تواند منفعت هم داشته باشد.

علاوه بر این اگر سایر کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه بخواهند برای برابری با سوئد -که غالبا مظهر برابری جنسیتی محسوب می‌شود- نسبت کارمندان زن خود را بالا ببرند، تولید ناخالص داخلی (جی‌دی‌پی) می‌تواند بیش از شش هزار میلیارد دلار افزایش یابد.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی

تمام بودجه کشور را میدن سرخاب و سفید اب میخرند الانش هیچ کشوری به اندازه ایران لوازم آرایش مصرف نمیکنه سالی ۴ میلیارد دلار از امریکا هم بیشتر استفاده میکنن خیلی تخمی خواهد بود جهان که زنان رهبری می‌کنند، لزوما به جنسیت آنها ربطی ندارد، مارگارت تاچر زن، قصاب حرکت‌های پیشرو دانشجویی و سلاخ سندیکاها. در نروژ دولت در دست دو حزب راست و راست افراطی نژادپرست‌گرا توسط زنان اداره می‌شود، یک وزیر زن آن رسما مردم به جاسوسی و اطلاع به دولت علیه مهاجران فراخواند

مهاجری: در تراکتور بودم اما الان تمام تلاشم برای نساجی خواهد بود/ انگیزه بچه‌هایم برای پیروزی در این بازی استتراکتور و سپاهان مدعیان قهرمانی این فصل هستند مهاجری: در تراکتور بودم اما الان تمام تلاشم برای نساجی خواهد بود/ انگیزه بچه‌هایم برای پیروزی در این بازی است

اردوغان: ترکیه از شروطی که از ابتدا بر آن اصرار می کرداردوغان: ترکیه از شروطی که از ابتدا بر آن اصرار می کرد

اعتراض نمادین در پاریس؛ زنانی که قربانی خشونت خانگی می‌شوندصدها زن روز شنبه در پاریس روی زمین به حالت مرده دراز کشیدند تا با این روش توجه‌ها را نسبت به خشونت خانگی علیه زنان جلب کنند.

یک روز در اداره کار میرزای شیرازی؛ کارگرانی که مشغول انتظارندیک روز در اداره کار میرزای شیرازی؛ کارگرانی که مشغول انتظارند - اخراج یک زن به‌علت بارداری - بیمه؛ به نام کارگران به کام دیگران - کار بدون مزایا - چهار برابر شدن شکایت از دستگاه‌های دولتی

چه‌گونه از کسانی که عمدا به ماشینم خسارت می‌زندد شکایت کنم؟

پیش‌بینی‌های لازم برای بازگشت زائران اربعین در هر چهار مرز صورت گرفته استوزیر راه و شهرسازی گفت: الان حدود ۸۰۰ هزار نفر در عتبات حضور دارند و در حال بازگشت تا دو روز دیگر هستند. پیش‌بینی‌های لازم برای این که وسیله نقلیه لازم برای آنها فراهم شود در هر چهار مرز صورت گرفته است.

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

21 اُكتبر 2019, دوشنبه اخبار

اخبار قبلی

تک درنای سفید سیبری به مازندران بازگشت

اخبار بعدی

روزنامه‌های استرالیا در اقدامی نمادین، صفحه یک خود را سانسورشده چاپ کردند