۹۳ وکیل در نامه‌ای به رئیسی خواستار آزادی چند زندانی شدند | DW | 25.04.2021

25/04/2021 10:06:00 ب.ظ

ده‌ها وکیل دادگستری در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از همکاران خود و چند فعال مدنی و سیاسی دیگر شده‌اند که به دلیل انتقاد از حاکمیت به زندان ‌افتاده‌اند.

نامه ۹۳ وکیل, آزادی زندانیان

ده‌ها وکیل دادگستری در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از همکاران خود و چند فعال مدنی و سیاسی دیگر شده‌اند که به دلیل انتقاد از حاکمیت به زندان ‌افتاده‌اند.

ده‌ها وکیل دادگستری در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از همکاران خود و چند فعال مدنی و سیاسی دیگر شده‌اند که به دلیل انتقاد از حاکمیت به زندان ‌افتاده‌اند.

۹۳ وکیل دادگستری در نامه‌ای به ابراهیم رئيسی، رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از زندانیانی شده‌اند که به دلیل"انتقاد از حکمرانان" در زندان به‌سر می‌برند.در این نامه که چهر‌ه‌هایی همچون صالح نیکبخت، عبدالفتاح سلطانی، سعید دهقان و فریده غیرت آن را امضا کرده‌اند بازداشت این افراد"ناروا" خوانده شده و امضاکنندگان خواستار پیگیری و اقدام فوری برای آزادی این افراد شده‌اند.

در این نامه که در سایت انصاف‌نیوز منتشر شده به اسامی زندانیانی همچون گیتی پورفاضل، نسرین ستوده، محمد نجفی، امیرسالار داودی، محمد نوری‌زاد، اسماعیل عبدی، فرهاد میثمی و کیوان صمیمی اشاره شده است.در ادامه از رئیسی خواسته شده تا تحت"هر عنوان قانونی که صلاح" می‌داند"جهت آزادی افرادی که دغدغه خیر عمومی داشته و مورد تعقیب کیفری واقع شده‌اند" اقدام کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

احضار سفیر عراق در واکنش به حمله معترضان به کنسولگری ایران در کربلاوزارت امور خارجه ایران در واکنش به حمله شب گذشته معترضان عراقی به کنسولگری ایران در کربلا، در پی ترور یکی فعالان مدنی، از احضار سفیر عراق در تهران خبر

رویداد24: ظریف در نامه‌ای به خامنه‌ای خواستار توقف فشار بر مذاکره‌کنندگان شدپس از افزایش دعواهای جناحی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران و فشارها بر تیم مذاکره‌کننده اتمی جوات فقط از فشارهای رهبری ابراز خشنودی میکند، بقیه مقامات، روش درست فشار آوردن را بلد نیستند اگر امام بود، پاسخ میداد: 'بگذارید آنها کارشان را بکنند و شما هم کارتان را بکنید. اگر کسی به حرف‌های شما گوش میکند، بخاطر کارهایی است که آنها میکنند.'

جزئیاتی از رسیدگی به شکایت برادران افکاری؛ کارشکنی مقامات قضایی و عدم دسترسی به وکیلصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

تعداد کشته شدگان در اعتراضات علیه کودتا در میانمار به 759 نفر رسیدطی یک روز گذشته 3 نفر دیگر در میانمار در اعتراضات ضد کودتا کشته شدند و شمار کشته شدگان به 759 تن افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی قوی قیریلسیله. بو پفیوزلار مسلمانلارین آهین چکیرلر

در پی تشدید بحران کرونا در هند، ورود مسافر از آن کشور به آمریکا محدود می‌شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

زندان اوین ـ تهران ۹۳ وکیل دادگستری در نامه‌ای به ابراهیم رئيسی، رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از زندانیانی شده‌اند که به دلیل"انتقاد از حکمرانان" در زندان به‌سر می‌برند.داد.در وین، محمدجواد ظریف به رهبر جمهوری اسلامی نامه گلایه‌آمیز نوشت.April 22, 2021 به گفته این منبع، در این پرونده آثار صدمات و جراحات وارده بر بدن برادران افکاری - شامل ۱۵ مورد روی بدن نوید، شش مورد برای حبیب، و چهار مورد نیز برای وحید - در پرونده ثبت شده است.

در این نامه که چهر‌ه‌هایی همچون صالح نیکبخت، عبدالفتاح سلطانی، سعید دهقان و فریده غیرت آن را امضا کرده‌اند بازداشت این افراد"ناروا" خوانده شده و امضاکنندگان خواستار پیگیری و اقدام فوری برای آزادی این افراد شده‌اند. در این نامه که در سایت انصاف‌نیوز منتشر شده به اسامی زندانیانی همچون گیتی پورفاضل، نسرین ستوده، محمد نجفی، امیرسالار داودی، محمد نوری‌زاد، اسماعیل عبدی، فرهاد میثمی و کیوان صمیمی اشاره شده است. سعید خطیب‌زاده، دوشنبه 20 اردیبهشت، در جمع خبرنگاران بدون اشاره به ترور فعالان سیاسی و اجتماعی عراقی توسط گروه‌های ستیزه‌جوی وابسته به ایران در واکنش به آتش زدن کنسولگری ایران در کربلا گفت: «از همان ابتدا با مراجع ذیربط عراق از طریق سرکنسولگری و سفارتمان در بغداد تماس گرفته شد و با متعرضان برخورد شده است، انتظار داریم دولت عراق به وظایف خود عمل کند. در ادامه از رئیسی خواسته شده تا تحت"هر عنوان قانونی که صلاح" می‌داند"جهت آزادی افرادی که دغدغه خیر عمومی داشته و مورد تعقیب کیفری واقع شده‌اند" اقدام کند.» وزیر خارجه ایران در این نامه متعهد شده که نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نخواهد شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شخصیت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری مطرح جهان بارها به زندانی کردن وکلا و فعالان سیاسی و مدنی در ایران اعتراض کرده و خواستار آزادی ‌آن‌ها شده‌اند. در اواخر فروردین کانون وکلای اروپا در نامه‌ای به حسن روحانی، رئيس‌جمهوری ایران آزادی وکلای زندانی را خواستار شد. وی همچنین افزود، این دو مقام عالی‌رتبه که اطلاعات دقیقی از نام و نشان آنها در دست نیست، به وحید افکاری گفته‌اند: «پرچم آزادی‌خواهی نوید افتاده است.

پیش از آن نیز میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی در مورد وضعیت فعالان حقوق بشر و وکلای زندانی در ایران خواستار آزادی هر چه سریع‌تر آن‌ها با توجه به شیوع کرونا در زندان‌ها شده بود. پیش از این محمدجواد ظریف، در جریان پخش سری اول این سریال نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی نوشته بود و از تخریب وزارت خارجه توسط این سریال و تلویزیون ایران گلایه کرده بود. WWW links .