۷۰۰ بازداشت دیگر در بلاروس؛ سازمان ملل: باید اعتراض مردم شنیده شود

23/05/1399 12:06 ب.ظ

۷۰۰ بازداشت دیگر در بلاروس؛ سازمان ملل: باید اعتراض مردم شنیده شود اعتراضات_بلاروس بیشتر بخوانید🔽

خانم باشله در واکنش به گزارش ها مبنی خشونت پلیس و شلیک گلوله های پلاستیکی گفت: «باید اعتراض مردم شنیده شود.» مقامات دولتی باید حق استفاده از آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز را تسهیل کنند و آن را سرکوب نکنند. ضرورت شنیدن صدای مردم در ایام انتخابات بیشتر می‌شود و نه آنکه متوقف شود.

میشل باشله کمیسر عالی سازمان ملل متحد

این مقام عالی حقوق بشر در ادامه افزود: «مقامات دولتی باید حق استفاده از آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز را تسهیل کنند و آن را سرکوب نکنند. مردم حق دارند نظر و مخالفت خود را ابراز کنند، و ضرورت شنیدن صدای مردم در ایام انتخابات بیشتر می‌شود و نه آنکه متوقف شود.»

خانم باشله به برخی گزارش‌ها اشاره کرد که بر اساس آن بیش از ۶ هزار نفر ظرف روزهای گذشته و در جریان انتخابات دستگیر شده اند، که در میان بازداشت شدگان افراد زیر سن قانونی نیز دیده می‌شوند، او روند دستگیری های گسترده را نقض آشکار استانداردهای بین المللی حقوق بشر توصیف کرد. headtopics.com

میشل باشله همچنین به زخمی شدن ۲۵۰ نفر از تظاهرات کنندگان، و مرگ یکی از آنها اشاره کرد و به دولت بلاروس « منع مطلق شکنجه و سایر بدرفتاری با بازداشت شدگان» را یادآوری کرد. به گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، از روز یکشنبه، شبکه اینترنت به طور متناوب قطع شده است. روزنامه‌‌نگاران مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند و بیش از ۵۰ خبرنگار و وبلاگ‌نگار بازداشت شده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نسرین ستوده با اعتصاب غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد🔺نسرین ستوده با اعتصاب_غذا در زندان،‌ به «شرایط ظالمانه» در زندان‌های ایران اعتراض کرد ⚡️سرین ستوده، وکیل دادگستری زندانی در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی در میانه بحران شیوع کرونا و « شرایط ظالمانه» در زندان‌های جمهوری_اسلامی، اعتصاب غذا کرد.

چاووش‌اوغلو: به حفظ منافع ترکیه و مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه می‌دهیم⬅️چاووش‌اوغلو: هم به حفظ منافع ترکیه و هم منافع مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه خواهیم کرد و در این رابطه سازش نخواهیم کرد

مردم از تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشندرئیس جمهور با تاکید مجدد بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کارخود، با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، اظهارداشت: مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

دژپسند:مردم تاخیر در واریز پول سهام عدالت را به وزارت اقتصاد اطلاع دهندتهران - ایرنا - وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: مردم در صورت تاخیر در واریز پول سهام عدالت با روابط عمومی وزارت اقتصاد تماس بگیرند تا با پیگیری از تضییع حقوق دارندگان سهام عدالت جلوگیری شود.

آیت‌الله جنتی: دولت و به خصوص مردم در حد توان به لبنان کمک کننددبیر شورای نگهبان با اشاره به 'حرکت‌های مومنانه مردم کشورمان در ایام کرونا' توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دیده لبنان نیز کمک کنند.

سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیسترئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیست. مردم می توانند بسته به توان مالی خود از یک تا چند هزار بشکه نفت بخرند.

پوتین در پیام تبریک به رئیس جمهوری بلاروس: بیایید بیشتر ادغام شویم

مقامات دولتی باید حق استفاده از آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز را تسهیل کنند و آن را سرکوب نکنند. ضرورت شنیدن صدای مردم در ایام انتخابات بیشتر می‌شود و نه آنکه متوقف شود.

میشل باشله

کمیسر عالی سازمان ملل متحد

این مقام عالی حقوق بشر در ادامه افزود: «مقامات دولتی باید حق استفاده از آزادی بیان و اجتماعات مسالمت آمیز را تسهیل کنند و آن را سرکوب نکنند. مردم حق دارند نظر و مخالفت خود را ابراز کنند، و ضرورت شنیدن صدای مردم در ایام انتخابات بیشتر می‌شود و نه آنکه متوقف شود.»

خانم باشله به برخی گزارش‌ها اشاره کرد که بر اساس آن بیش از ۶ هزار نفر ظرف روزهای گذشته و در جریان انتخابات دستگیر شده اند، که در میان بازداشت شدگان افراد زیر سن قانونی نیز دیده می‌شوند، او روند دستگیری های گسترده را نقض آشکار استانداردهای بین المللی حقوق بشر توصیف کرد.

میشل باشله همچنین به زخمی شدن ۲۵۰ نفر از تظاهرات کنندگان، و مرگ یکی از آنها اشاره کرد و به دولت بلاروس « منع مطلق شکنجه و سایر بدرفتاری با بازداشت شدگان» را یادآوری کرد.

به گزارش دفتر حقوق بشر سازمان ملل، از روز یکشنبه، شبکه اینترنت به طور متناوب قطع شده است. روزنامه‌‌نگاران مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند و بیش از ۵۰ خبرنگار و وبلاگ‌نگار بازداشت شده‌اند.

کمیسر عالی سازمان ملل متحد دولت بلاروس را به احترام به آزادی‌ رسانه‌ها و جریان اطلاع‌رسانی فراخواند.

همچنین پلیس بلاروس اعلام کرده است که در چهارمین روز اعتراض‌ها که روز گذشته برپا شد، ۷۰۰ نفر دیگر را بازداشت کرده است.

هم‌رسانی این مطلب: