۳ طلا و یک برنز در انتظار فرنگی کاران ایران در تورنمنت صربستان

13/06/1400 09:07 ب.ظ

۳ فرنگی‌کار تیم ملی کشتی به دیدار فینال جام ایوانوویچ راه یافتند.

۳ فرنگی‌کار تیم ملی کشتی به دیدار فینال جام ایوانوویچ راه یافتند. در وزن ۵۵ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای و حضور ۵ نفر برگزار می‌شود، محمدهادی شعبانی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر سابولیک لوسونچ از صربستان را مغلوب کرد و در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل امین صفرشایف از روسیه مغلوب شد.

وی در دور سوم با نتیجه ۶ بر ۴ ویکتور ودیرینکوف از روسیه را شکست داد. پویا دادمرز نیز در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر مقابل ویکتور ودیرینکوف از روسیه به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ امین صفرشایف از روسیه را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۹ بر صفر سابولیک لوسونچ از صربستان را مغلوب کرد. نمایندگان کشورمان در دور چهارم به مصاف هم می‌روند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم که با حضور ۶ کشتی‌گیر و در دو گروه ۳ نفره به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، امید آرامی در گروه در دور نخست با توجه به حاضر نشدن حریف مقابل کایریاکوس زورناتسیدیس از یونان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۲ از سد انور الاخیاروف از روسیه گذشت و به عنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آرامی در این مرحله مقابل کریستین کچسکمتی از مجارستان با نتیجه ۷ بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف انور الاخیاروف از روسیه می‌رود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

شش نفر در حمله تروریستی یک مهاجم هوادار داعش در نیوزیلند کشته شدندشش نفر در حمله تروریستی یک مهاجم هوادار داعش در نیوزیلند کشته شدند جزئیات بیشتر🔽 اروپا هرچی تروریسته راه داده فقط مال ما ایرانیا خار داره حداقل بايد ٦٠٠٠ نفر رو به كيرم ميكرد به كيرم

تیم ملی گلبال بانوان ترکیه در فینال رقابت‌های پارالمپیک توکیو به مدال طلا دست یافتتیم ملی گلبال بانوان ترکیه در فینال رقابت‌های پارالمپیک توکیو به مدال طلا دست یافت

دهمین مدال طلا برای ایران در پارالمپیک توکیو | DW | 03.09.2021کاروان ورزشی ایران با قهرمانی حامد امیری در رقابت‌های پرتاب نیزه، به دهمین مدال طلای خود در پارالمپیک توکیو دست یافت. 👍👍👍👍 تبریک و تهنئت عرض ميكنم به آقاي اميري و به ملت شريف ايران

دوازدهمین مدال طلا برای ایران در پارالمپیک توکیو | DW | 04.09.2021اصغر عزیزی اقدم، ملی‌پوش تکواندو ایران در رده وزنی ۷۵+ کیلوگرم، برنده مدال طلای پارالمپیک توکیو شد. این دوازدهمین مدال طلای کاروان ورزشی ایران در این رقابت‌ها است. فوق‌العاده عالی 👌👌👌

نتایج ایرانی‌ها در یازدهمین روز پارالمپیک توکیو/ ۲ طلا و ۲ نقره آخرین مدال‌های کاروانایران اکنون با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و ۱ برنز در رده دوازدهم جدول مدالی قرار گرفته که نسبت به دوره قبل سه پله صعود کرده است

اعتراف یک ارتشی سابق آمریکا به شکنجه در بازداشتگاه گوانتانامو | DW | 02.09.2021خود را 'مستر ایکس' می نامد. یک ارتشی آمریکایی که عضو تیم بازجویی در گوانتانامو بوده است. او از شکنجه در این زندان می‌گوید. این ارتشی سابق از خشم خود نسبت به دولت آمریکا گفته و این کشور را مسئول 'هیولا' شدن خود می‌داند.

به گزارش ایسنا، نتایج کشتی‌گیران ایران در این مسابقات که به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای و حضور ۵ نفر برگزار می‌شود، محمدهادی شعبانی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر سابولیک لوسونچ از صربستان را مغلوب کرد و در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل امین صفرشایف از روسیه مغلوب شد. وی در دور سوم با نتیجه ۶ بر ۴ ویکتور ودیرینکوف از روسیه را شکست داد. پویا دادمرز نیز در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر مقابل ویکتور ودیرینکوف از روسیه به پیروزی رسید و در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ امین صفرشایف از روسیه را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم با نتیجه ۹ بر صفر سابولیک لوسونچ از صربستان را مغلوب کرد. نمایندگان کشورمان در دور چهارم به مصاف هم می‌روند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم که با حضور ۶ کشتی‌گیر و در دو گروه ۳ نفره به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، امید آرامی در گروه در دور نخست با توجه به حاضر نشدن حریف مقابل کایریاکوس زورناتسیدیس از یونان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۲ از سد انور الاخیاروف از روسیه گذشت و به عنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. آرامی در این مرحله مقابل کریستین کچسکمتی از مجارستان با نتیجه ۷ بر یک به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار به مصاف انور الاخیاروف از روسیه می‌رود.

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدجواد رضایی با توجه به حاضر نشدن حریف یونانی به دور دوم راه یافت. در همین وزن علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۳ مقابل جامبولات لوکایف از روسیه پیروز شد. محمدجواد رضایی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر علیرضا نجاتی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مقابل نظیر عبداله یف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب و به دیدار رده‌بندی رفت. رضایی در دیدار رده بندی مقابل اصلان ویسایتوف از روسیه قرار می‌گیرد. نجاتی نیز با توجه به راه نیافتن رضایی به دیدار فینال حذف شد.

در وزن ۷۲ کلیوگرم علی ارسلان در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر گوران سریماچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر مقابل روبرت فریتچ از مجارستان به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ارسلان در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر الکسا ارسکی از صبرستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با استانیسلاو زایتسیف از روسیه کشتی می‌گیرد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم که با حضور ۷ شرکت کننده و در دو گروه ۴ و ۳ نفره برگزار می‌شود، امین کاویانی‌نژاد در دور نخست مقابل الکسا ایلیچ از صربستان با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۳ سرگئی استپانوف از روسیه را مغلوب کرد. کاویانی‌نژاد در دور بعد مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب شد و به عنوان نفر دوم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ابوزید مانتسیگوف از روسیه با نتیجه ۵ بر ۱ شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. کاویانی‌نژاد در دیدار رده‌بندی نیز با نتیجه ۱۲ بر صفر مقابل تاماس لوای از مجارستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم مهدی ابراهیمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب زارکو دیچکوف از صربستان شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعدی، ابراهیمی نیز حذف شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۱ و ضربه فنی والدان زیوکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۱ از سد ویتالی شور از روسیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله زورابی گدخوری از روسیه را با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این مرحله به مصاف داریوس ویتک از مجارستان می‌رود.