۱۸۴ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/بستری ۱۲۶۹ بیمار جدید

21/05/1399 12:39 ب.ظ

شناسایی ۲۳۴۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور فوت ۱۸۴ بیمار در شبانه روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۲۳۴۵ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۴ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۳۱۱۸۹ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۸۸۶۲۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۸۸۰۰ نفر

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳۴۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ساعت گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه ۱۸۴ بیمار نیز جان خود را از دست دادند. وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر رسید. وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۸۸ هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. وی افزود: ۳۹۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. به گفته وی، تا کنون دو میلیون و ۷۳۶ هزار و ۵۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی درباره استانهای در وضعیت قرمز گفت: ستانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. لاری درباره وضعیت استانهای در وضعیت هشدار نیز گفت: همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند. headtopics.com

وی در توضیح وضعیت بیماری در استان چهارمحال و بختیاری که در هشدار به سر می برد، گفت: این استان در ابتدای شیوع بیماری یعنی اسفندماه به نسبت بسیاری از استانهای کشور خیز سنگین تری را تجربه کرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

شناسایی ۲۰۲۰ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۶۳ بیمارسخنگوی وزارت بهداشت شناسایی ۲۰۲۰ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور را اعلام کرد.

کرونا در ایران؛ فوت 184 بیمار دیگر و تشخیص قطعی 2345 مورد جدید ابتلاکرونا در ایران؛ فوت 184 بیمار دیگر و تشخیص قطعی 2345 مورد جدید ابتلا

کرونا در ایران؛ فوت 189 بیمار و ثبت 2132 مورد جدید ابتلا طی یک روزکرونا در ایران؛ فوت 189 بیمار و ثبت 2132 مورد جدید ابتلا طی یک روز

فوت ۱۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشورسخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 184 نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimآخرین آمار کرونا در ایران| فوت۱۸۴ بیمار سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر رسید مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید تا کنون ۲۸۸ هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته‌اند

کرونا در ایران؛ فوت 184 بیمار دیگر و تشخیص قطعی 2345 مورد جدید ابتلاکرونا در ایران؛ فوت 184 بیمار دیگر و تشخیص قطعی 2345 مورد جدید ابتلا

به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۶۹ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۸۸ هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی افزود: ۳۹۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تا کنون دو میلیون و ۷۳۶ هزار و ۵۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی درباره استانهای در وضعیت قرمز گفت: ستانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری درباره وضعیت استانهای در وضعیت هشدار نیز گفت: همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی در توضیح وضعیت بیماری در استان چهارمحال و بختیاری که در هشدار به سر می برد، گفت: این استان در ابتدای شیوع بیماری یعنی اسفندماه به نسبت بسیاری از استانهای کشور خیز سنگین تری را تجربه کرد. این استان در فروردین ماه با خیز نسبتا متوسط در موارد ابتلا و بستری مواجه شد. اگرچه در اردیبهشت ماه شاهد کاهش ابتلا بودیم اما از اوایل خردادماه مجددا شاهد سیر صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان هستیم.

وی ادامه داد: همچنین تعداد موارد ابتلا و بستری طی دو ماه گذشته در این استان به دو برابر رسیده و شیب صعودی موارد ابتلا به شکل نگران کننده در حال امتداد است. در حال حاضر پنج شهرستان این استان در وضعیت قرمز و یک شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارد. شدت موارد بستری در برخی شهرستانها مانند بروجن، شهرکرد، لردگان و ... دارای شدت بیشتری است.

لاری افزود: از اقدامات خوب همکاران ما در کادر بهداشت و درمان می توان به اهتمام امر آموزش مردم در جهت آشنایی با کووید ۱۹، پیشتازی در غربالرگری، حساسیت ویژه در ایزوله کردن بیماران و قرنطینه اطرافیان آنها، حضور پررنگ تعدادی زیادی از پزشکان در فضای مجازی جهت آموزش به مردم و کاهش مراجعه حضوری به مراکز درمانی و استفاده از به روزترین روش های درمانی اشاره کرد.

وی گفت: از اوایل تیرماه ۴۸۷ تخلف در اجرای پروتکلهای بهداشتی توسط اماکن عمومی و واحدهای صنفی و صنعتی گزارش شده است و در همین بازه زمانی ۵۴ واحد متخلف پلمب شده اند. میزان استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی و ادارات ۷۲ درصد و توسط شاغلین بانکها و سازمانهای دولتی ۸۹ درصد است. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی و استفاده جدی تر از ماسک توسط مردم، شاهد توقف روند صعودی در موارد ابتلا و بستری در هفته های آتی باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: مطمئنا ویروس کرونا این مهمان ناخوانده، ماه ها با ما خواهد بود. بنابراین باید سبک زندگی خودمان را با حضور بیماری تغییر دهیم. این ویروس در کنار تمام پیامدهای منفی می تواند موجب تقویت همبستگی اجتماعی شود. امیدواریم با همراهی و همدلی یکدیگر بتوانیم با رعایت اصول سه گانه بهداشتی یعنی استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دستها و فاصله گذاری اجتماعی، بتوانیم شاهد شکست زنجیره انتقال بیماری در کشور باشیم.

انتهای پیام