حقوق مدنی, پناهجو, دریای مدیترانه, ایتالیا, بحران انسانی

حقوق مدنی, پناهجو

۱۸۰ مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه با شادمانی در خاک ایتالیا پیاده شدند

🎥 ۱۸۰ مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه با شادمانی در خاک ایتالیا پیاده شدند بیشتر بخوانید:

06/07/2020 06:53:00 ب.ظ

🎥 ۱۸۰ مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه با شادمانی در خاک ایتالیا پیاده شدند بیشتر بخوانید:

روی عرشه کشتی رقص و شادی و پایکوبی به راه انداختند. ایتالیا بالاخره مجوز داد ۱۸۰ مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه وارد خاک این کشور شوند. آنها یک هفته‌ای در دریا سرگردان بودند. از مهاجران تست کرونا گرفتند و باید مراحل دو هفته قرنطینه را از سر بگذارند. آنها به دنبال زندگی دیگری در این کشور هستند.

مقام‌های ایتالیایی روز یکشنبه پنجم ژوئیه به ۱۸۰ مهاجر نجات یافته در دریای مدیترانه مجوز داد برای گذراندن دوره قرنطینه در سواحل سیسیل ایتالیا پهلو بگیرند. اعلام این خبر به موجی از شادی و شعف و رقص و پایکوبی روی عرشه این کشتی منجر شد.«اوشن وایکینگ» کشتی متعلق به یک نهاد خیریه‌ فرانسوی به نام ‌اس‌اواس مدیترانه است که برای نجات جان مهاجران گرفتار در دریا فعالیت می‌کند. این نهاد مدنی در اغلب کشورهای اروپایی شعبه دارد.

روسیه تولید واکسن کرونا را آغاز کرد - BBC News فارسی شجریان به بیمارستان بازگردانده شد قالیباف از میرسلیم به خاطر اتهام 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شکایت کرد' - BBC News فارسی

این نهاد مدنی در ماه گذشته توانست تعدادی از مهاجران گرفتار در دریای مدیترانه را نجات دهد.سخنگوی موسسه خیریه اس‌اواس مدیترانه می‌گوید: «مقام‌های ایتالیایی به ما گفتند که مهاجران را در بندری مطمئن پیاده کنیم.»حالا مهاجران در ساحل پیاده شده‌اند و از آنها تست‌های پزشکی لازم گرفته شده است.

«لیبی عین جهنم بود»ربیول ۲۷ ساله اهل بنگلادش می‌گوید: «بی‌نهایت خوشحالیم. راه زیادی طی کردیم تا به اینجا برسیم. لیبی عین جهنم بود. حالا دست‌کم می‌توانم به خانواده‌ام خبر بدهم که زنده مانده‌ام.»مهاجران پس از سپری کردن مراحل آزمایش‌های بهداشتی باید به مدت دو هفته برای قرنطینه وارد کشتی دولتی موبی زازا شوند.

مهاجران سوار بر این کشتی به‌ویژه شهروندانی از پاکستان، آفریقای شمالی، اریتره‌، نیجریه هستند.آنها پس از فرار از لیبی توسط فعالان مدنی «اوشن وایکینگ» در چهار مرحله طی روزهای ۲۵و ۳۰ ژوئن نجات یافتند.اینجا زندگی دوم‌مان را شروع می‌کنیمامانوئل ۳۲ ساله از غنا می‌گوید: «اکنون دور دوم زندگی در مقابل ماست، بعد از هر آنچه در لیبی پشت سر گذاشتیم. از ایتالیا سپاسگزاریم که زندگی دیگری به ما بخشید. از افرادی که جان را ما را در وسط اقیانوس نجات دادند هم بسیار متشکریم.»

در میان این مهاجران ۲۵ کودک و دو زن که یکی از آنها باردار است به چشم می‌خورند.SHAHZAD ABDUL/AFP or licensorsروز پنجشنبه هفته گذشته دو مهاجر خود را به داخل آب‌های مدیترانه انداختند اما نجات یافتند.براساس اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت، سال گذشته بیش از صدهزار مهاجر تلاش کردند از دریای مدیترانه عبور کنند و بیش از ۱۲۰۰ نفر در این مسیر جان خود را از دست دادند.

با شروع تابستان شاهد افزایش تلاش‌ها برای عبور از دریای مدیترانه به امید رسیدن به اروپا هستیم. ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

اجساد ده‌ها نفر از قربانیان یکی از بدترین حوادث معدن در میانمار به خاک سپرده شد🔺اجساد ده‌ها نفر از قربانیان یکی از بدترین حوادث معدن در میانمار به خاک سپرده شد ⚡️اجساد ده‌ها تن از جان باختگان حادثه رانش زمین در یک معدن سنگ یشم در میانمار به طور دسته‌جمعی در روزهای جمعه و شنبه به خاک سپرده شد.

انفجار در نطنز؛ 'آمادگی در اسرائیل از بیم واکنش تلافی‌جویانه ایران'یک روزنامه اسرائیلی نوشته است پس از آنکه مقام‌های بدون نام در ایران در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز، اسرائیل را مظنون انفجار در مرکز مونتاژ سانتریفوژهای ایران دانستند، اسرائیل خود را برای واکنش تلافی‌جویانه ایران آماده کرده است

تداوم سرکوب آزادی‌های مذهبی در ایران؛ بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی در سه شهر ایران🔺تداوم سرکوب آزادی‌های مذهبی در ایران؛ بازداشت گروهی از نوکیشان مسیحی در سه شهر ایران ⚡️طی روزهای گذشته دستکم ۱۲ شهروند مسیحی در شهرهای تهران، کرج و ملایر با حمله نیروهای امنیتی به منازل آنها بازداشت شده‌اند.

زنان تاثیرگذار ایران؛ گلی عامری؛ از موفقیت در تکنولوژی تا بخت‌آزمایی در سیاست آمریکا

گزارش نیویورک‌ تایمز از 'نقش اسرائیل در بمب‌گذاری در تأسیسات نطنز' | DW | 06.07.2020علت انفجار در سایت نطنز در پرده ابهام قرار دارد. بازار گمانه‌زنی درباره نقش احتمالی اسرائیل در این انفجار همچنان داغ است. نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از دو منبع امنیتی خبر از نقش اسرائیل در وقوع این انفجار داده است.

تظاهرات گروه‌های ضدنژادپرستی در پاریس در اعتراض به اسامی خیابان‌هایی که از استعمارگران تاریخ تجلیل می‌کنند🔺تظاهرات گروه‌های ضدنژادپرستی در پاریس در اعتراض به اسامی خیابان‌هایی که از استعمارگران تاریخ تجلیل می‌کنند ⚡️پلیس پاریس یکشنبه از برگزاری رویداد موسوم به «تور استعمارزدایی»، که توسط گروه‌های ضدنژادپرستی در پایتخت فرانسه سازمان یافته بود، جلوگیری کرد.