۱۴ نهاد حقوق بشری: احکام اعدام سه معترض آبان لغو شود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۴ نهاد حقوق بشری خواستار لغو حکم اعدام امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی شدند. این نهاد‌ها در یک نامه مشترک نوشته‌اند که محاکمه این سه نفر «مملو از موارد نقض حقوق بشر بوده است.» اخبار_ایران اعتراضات_آبان اعتراضات_پاییز_۹۸

ایننویسندگان نامه از از گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد خواسته‌اند که از مقام‌های جمهوری اسلامی بخواهد «حکم اعدام را معلق کرده و زمینه محاکمه مجدد عادلانه را فراهم آورد.»

آنها همچنین در نامه خود آورده‌‌اند که «ما امضاکنندگان این نامه، از نهادهای حقوق بشر سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا خواستار مداخله فوری در این پرونده» هستیم. این نهاد‌ها همچنین از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته‌‌اند «این مجازات‌ها را لغو و به صورت عادلانه امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی» را محاکمه کنند.

حکم اعدام این سه نفر چند روز پیش به اتهام شرکت در اعتراض‌های سراسری آبان ماه سال ۱۳۹۸ از سوی دیوان عالی کشور تائید شده است.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عراق| دستگیری 14 تروریست در کرکوک و سامراء- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimدستگیری ۱۴ تروریست در کرکوک و سامراء منابع عراقی از دستگیری چند تروریست تکفیری در کرکوک و سامراء خبر دادند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

احکام اعدام معترضان آبان ۱۳۹۸ برای پرهیز مردم از ادامه اعتراضات است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کانون نویسندگان ایران: هدف از صدور احکام اعدام برای معترضان «ایجاد رعب و وحشت در جامعه» استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدگاه: آینده قشر متوسط و اعتراض‌های اجتماعیدر دیدگاه بشنوید: محکومیت وکلای دادگستری محمدعلی کامفیروزی وکیل و فعال دانشجویی که تیر ۱۳۹۵ از علی خامنه‌ای پرسیده بود «تعامل رهبر جمهوری اسلامی با منتقدان او چگونه است» به دوسال حبس تعلیقی محکوم شد. 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کمک به 'خوابگاه‌داران' از محل تسهیلات ستاد مقابله با کرونا/ مشکل در پرداخت حقوق پرسنل قراردادی/ مایل نیستیم به آمار بیکاران اضافه شودرییس سازمان امور دانشجویان در گفت‌وگو با ایلنا: کمک به 'خوابگاه‌داران' از محل تسهیلات ستاد مقابله با کرونا/ مشکل در پرداخت حقوق پرسنل قراردادی/ مایل نیستیم به آمار بیکاران اضافه شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چراغ سبز دیوان عالی به وزارت دادگستری برای بازگشت اعدام به آمریکادولت ترامپ با نظر مساعد دیوان عالی، می‌تواند از ماه آینده میلادی اجرای مجازات اعدام را از سر بگیرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »