۱۴ استان ایران درگیر گردوغبار؛ وضعیت تا نیمه فروردین ادامه دارد

23/12/1400 03:10:00 ب.ظ

ستاد ملی مقابله با گردوغبار با اعلام این‌که منبع گردوغبارهای اخیر هم داخلی و هم خارجی است، از احتمال ادامه‌دار بودن این وضعیت تا نیمه فروردین ۱۴۰۱ در جنوب و غرب ایران خبر داد.

ستاد ملی مقابله با گردوغبار با اعلام این‌که منبع گردوغبارهای اخیر هم داخلی و هم خارجی است، از احتمال ادامه‌دار بودن این وضعیت تا نیمه فروردین ۱۴۰۱ در جنوب و غرب ایران خبر داد. نسخه چاپی دبیر ستاد ملی مقابله پدیده گردوغبار می‌گوید ۲۸۰ میلیون هکتار مناطق غبارخیز در اطراف...

نسخه چاپی دبیر ستاد ملی مقابله پدیده گردوغبار می‌گوید ۲۸۰ میلیون هکتار مناطق غبارخیز در اطراف ایران وجود دارد که به‌طور میانگین سالانه ۱۵۰ میلیون تُن گردوغبار از این مناطق تولید می‌شود. بر اساس گزارش‌ها از ایران، گردوغبار که زودتر از الگوی پیش‌بینی سالانه از چند هفته پیش استان‌های غربی و جنوب غربی کشور را در بر گرفته بود، در روزهای اخیر مناطقی از مرکز، جنوب، جنوب غرب و حتی شمال غرب ایران را نیز درگیر کرد.

علی‌محمد طهماسبی، دبیر ستاد ملی مقابله با گردوغبار روز دوشنبه، ۲۳ اسفند، با بیان این‌که منبع گردوغبارهای اخیر هم داخلی و هم خارجی است، از احتمال ادامه‌دار بودن این وضعیت تا نیمه فروردین ۱۴۰۱ در جنوب و غرب ایران خبر داد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

دیدار معاون وزیر امور خارجه ایران با وزیران امور خارجه عراق و اکوادورمحمد حسن شیخ‌الاسلامی معاون وزیر امور خارجه ایران در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا به صورت جداگانه با وزیران امور خارجه عراق و اکوادور دیدار و رایزنی کرد.

گفت‌وگوی روسای ارتش اسرائيل و قطر درباره مقابله با «پهپادهای ایران»ژنرال آویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل، در سفر اخیر به بحرین، ضمن دیدار با مقامات ارشد نظامی این امیرنشین، با سالم بن‌حمد بن‌عقیل، رئيس ستاد ارتش قطر، نیز دیدار کرده است... قطر هم پرید!؟ قطر که با ج.ا خوب بود!

ایران گفتگو با عربستان‌ را تعلیق کرد

ایران مذاکرات با عربستان را متوقف کردایران مذاکرات با عربستان را متوقف کرد نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که این کشور به صورت یک طرفه گفتگوها با عربستان سعودی را موقتا تعلیق کرده است.

ایران، مذاکرات با عربستان سعودی را تعلیق کردچند روز مانده به برگزاری دور پنجم مذاکرات ایران با عربستان سعودی، ایران به دلایل نامعلومی این گفت‌وگوها را «تعلیق» کرد. دلیل واضحه ک دست پوتین و اسرائیل تا ایجا هم رسیده.

ایران مذاکرات خود با عربستان را موقتا به حالت تعلیق درآورد | DW | 13.03.2022منابع نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران از تعلیق موقت مذاکرات ایران و عربستان خبر داده‌اند. به گفته این منابع، ایران به صورت یک‌طرفه این مذاکرات را تعلیق کرده است. دستور از ارباب پوتین رسیده چهارسال ازدوره دوم چهل ساله حکومت کثافت ننگین اسلام خونخوار متعفن دزد قاتل اشغالگرچپاولگر برملت اسلام زده گه 💩غیرت خفته برابرکنج جهان ونابودی ایران وایرانی میگذرد وهمچنان غیرتهادرکون ملت بیهویت جاخوش کرده وبازجه وناله ازفاکرشون التماس مالیدن وازلین 💩💩توشرفت ایرانی خفته