یک مرگ مشکوک دیگر در ایران؛ وفات کارشناس هسته‌ای شاغل در نطنز

15/03/1401 11:03 ب.ظ

یک مرگ مشکوک دیگر در ایران؛ وفات کارشناس هسته‌ای شاغل در نطنز العربيه_فارسى

برخی رسانه‌های فارسی‌زبان یک‌شنبه 15 خرداد به نقل از سایت اینترنتی روزنامه اسرائيلی «یدیعوت آخرونوت» نوشتند، «کامران ملاپور» دانشمند جوانی که در سایت پیشتر شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان و کانال‌های تلگرامی ایرانی با انتشار تصاویری از کامران ملاپور مدعی شده بودند وی اهل شهرستان ایذه در استان خوزستان و دارای مدرک دکترای هسته‌ای بوده که در شرایط مرموزی در تاسیسات نطنز در استان اصفهان جان باخته است.

تاکنون هیچ یک از منابع رسمی ایران به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. با این حال به گزارش رسانه‌های اسرائیل، مرگ ملاپور در نطنز همزمان با مرگ ایوب انتظاری در یزد و مرگ علی اسماعیل‌زاده در کرج، همگی در روز نهم خرداد اتفاق افتاده است.بنا به گزارش‌ها این سه مرگ مشکوک در پی کشته‌شدن حسن صیادخدایی، سرهنگ نیروی قدس که گفته می‌شود مسئولیت هماهنگی ترورهای خارج از ایران را به‌عهده داشته اتفاق افتاده است.

در همین رابطه سایت نظامی پارچین در حومه تهران هم مورد حمله پهپادی قرار گرفت که طی آن احسان قدبیگی از مهندسان وزارت دفاع ایران نیز کشته شد. در حالی که دو حمله فوق به اسرائیل نسبت داده شد، این کشور مسئولیت آنها را به‌عهده نگرفت.

مقامات اسرائیلی به نیویورک‌تایمز گفتند که در کشته‌شدن سرهنگ اسماعیل‌زاده نقشی نداشته‌اند. رسانه‌های ایرانی مرگ اسماعیل‌زاده که همکار صیادخدایی در نیروی قدس بود را به احتمال نشت اطلاعاتی و ارتباط او با اسرائیل مرتبط دانستند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

مرگ یک «دانشمند هوافضا» در یزد به دلایل نامعلوم«عرشه آنلاین»با انتشار خبری از جان‌باختن فردی به نام ایوب_انتظاری از «دانشمندان هوا فضای ایران»،به دلایل نامعلوم خبر داد. انتظاری فارغ‌التحصیل رشته هوافضا از دانشگاه_شریف بود و در«چند پروژه بزرگ زمینه ساخت پهپاد و موشک»فعالیت می‌کرد. یزد هوافضا

رسانه‌های اسرائیل از مرگ یک «کارشناس هسته‌ای شاغل در سایت نطنز» خبر دادندبه گزارش رسانه‌های اسرائیل، مرگ کامران ملاپور در نطنز مقارن با مرگ ایوب انتظاری در روز نهم خرداد در یزد بوده است. 🔹 مفهوم «حق برداشت ویژه» به نوعی پول جهانی شدن است که میتواند ذخیره ارزی سایر ملل قرار گیرد و در همه بانک ها، فرودگاه ها و صرافی ها تسعیر و معامله شود. 🔹 پیشنهاد این طرح به مناسبت نوروز ایرانیان و اینکه ایران ازسال ۱۹۷۴ یک کشور ثروتمند و وام دهنده شده است به نشست صندوق داده شما پدرسوخته های بی ریشه چکار بماداریدکی زندست کی مرده گورمرگتون بی شرفا شماجشنتونو بگیرید ولی شک نکنید کوچه ماهم خیلی زود عروسیش میشه ...حالاببین این پیج مرحوم کامران_ملاپور که بر اثر مسمومیت فوت کرد ،تو نطنز نبوده .تهران فوت کرده

مرگ مشکوک دانشمند هوافضای ایرانی در یزدرسانه‌های ایران از مرگ ایوب انتظاری، دانشمند حوزه هوافضای این کشور و مسئول «چند پروژه بزرگ در پردیس فناوری یزد» خبر دادند.به گفته «تایمز اسرائیل»، انتظاری

اردن: در پی سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در شمال کشور دو خلبان آن جان باختنداردن: در پی سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در شمال کشور دو خلبان آن جان باختند

دو کارگر دیگر در کمتر از یک هفته در ایران خودکشی کردندرسانه‌ها از خودکشی دو کارگر در کم‌تر از یک هفته در شهرهای مختلف ایران خبر داده‌اند. دیگر کشی با اسلحه در آمریکا و بحران زن کشی در فرانسه را چه می نامی ! های بابام وای

دومین روز آتش‌سوزی‌ها در یونان؛ جنگل‌ها در حومه آتن در آتش می‌سوزندمقام‌های محلی می‌گویند به دلیل گستردگی مکان‌های آتش‌سوزی و همچنین وزش باد شدید، محدوده مناطقی که درگیر حریق شده‌اند، گسترش یافته است. کارجمهوری اسلامیه

هسته‌ای نطنز کار می‌کرد در شرایط مشکوکی فوت شده است.

پیشتر شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان و کانال‌های تلگرامی ایرانی با انتشار تصاویری از کامران ملاپور مدعی شده بودند وی اهل شهرستان ایذه در استان خوزستان و دارای مدرک دکترای هسته‌ای بوده که در شرایط مرموزی در تاسیسات نطنز در استان اصفهان جان باخته است.تاکنون هیچ یک از منابع رسمی ایران به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. با این حال به گزارش رسانه‌های اسرائیل، مرگ ملاپور در نطنز همزمان با مرگ ایوب انتظاری در یزد و مرگ علی اسماعیل‌زاده در کرج، همگی در روز نهم خرداد اتفاق افتاده است.بنا به گزارش‌ها این سه مرگ مشکوک در پی کشته‌شدن حسن صیادخدایی، سرهنگ نیروی قدس که گفته می‌شود مسئولیت هماهنگی ترورهای خارج از ایران را به‌عهده داشته اتفاق افتاده است.

در همین رابطه سایت نظامی پارچین در حومه تهران هم مورد حمله پهپادی قرار گرفت که طی آن احسان قدبیگی از مهندسان وزارت دفاع ایران نیز کشته شد.

در حالی که دو حمله فوق به اسرائیل نسبت داده شد، این کشور مسئولیت آنها را به‌عهده نگرفت.

مقامات اسرائیلی به نیویورک‌تایمز گفتند که در کشته‌شدن سرهنگ اسماعیل‌زاده نقشی نداشته‌اند.

رسانه‌های ایرانی مرگ اسماعیل‌زاده که همکار صیادخدایی در نیروی قدس بود را به احتمال نشت اطلاعاتی و ارتباط او با اسرائیل مرتبط دانستند.

پیشتر مقامات ارشد حکومتی ایران از اشراف اطلاعاتی اسرائیل و احتمال به‌کارگیری نخبگان صنایع نظامی، پهپادی و هسته‌ای ایران توسط سازمان‌های جاسوسی اسرائیل ابراز نگرانی کرده بودند.

روزنامه نیویورک‌تایمز پس از حمله به سایت پارچین اطلاع داد که این حمله و همچنین حمله تابستان گذشته به سایت هسته‌ای «تسا» در کرج توسط پهپادهای انفجاری و کوتاه‌برد «کواد کوپتر» از داخل ایران صورت گرفته است.