یک شاهد عینی: نیروهای سپاه پاسداران حتی به مردم داخل خانه‌ها تیراندازی کردند

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

یک شاهد عینی از ماهشهر درباره کشتار شهروندان در شهرک‌های مختلف این شهر در جریان اعتراض‌های اخیر به ایران‌اینترنشنال گفت سپاه پاسداران «یک تیپ ویژه تک‌آور به همراه دو تانک و شش نفربر و سلاح سنگین و نیمه‌سنگین، حتی هلی‌کوپتر نظامی» به ماهشهر فرستاده بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این شاهد عینی که نامش فاش نشده، افزود: «در همان اولین ساعت حدود ۱۷ نفر از جمله دو کودک ۴و ۸ ساله و یک پیرزن هفتاد و چند ساله با تیر مستقیم پاسدارها کشته شدند. اما آمار بقیه کشته‌ها، به علت فرار جوانان به بیشه‌ها خیلی مشخص نیست. همچنین این که پاسداران به صورت کور تیراندازی می‌کردند، یعنی به هر جا که می‌رسیدند، تیراندازی می‌کردند.»

این شهروند ساکن ماهشهر با تاکید بر این که هنوز آمار کشته‌شدگان این منطقه مشخص نیست، دلیل آن را «مجهول» بودن اجساد خیلی از معترضان دانست و گفت: «اجساد را هم خودشان جمع کردند و با یک سری کامیون بردند. چند کشته نیز از میان زخمی‌هایی بودند که بیمارستان شهر به دستور پاسداران از پذیرش‌شان امتناع کردند.» این شاهد عینی درباره بازداشت‌ها هم گفت: «بعد از این وقایع تا سه روز متوالی از این شهرک‌ها هر کسی، هر جوانی را که گیر می‌آوردند، دستگیر می‌کردند. می‌شود گفت که فعلا غائله ساکت شده اما نمی‌شود گفت که جو کاملا آرام است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عکس روز: یک 'دهه بیست طلایی' دیگر؟ | DW | 12.12.2019با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. در سده پیش سال ۱۹۲۰ آستانه ورود کشورهای غربی به دوره‌ای از شکوفایی اقتصادی و فرهنگی و هنری بود که در فاصله ۱۹۲۴ تا ۱۹۲۹ اوج خود را طی کرد. آیا یک دهه شکوفایی دیگر در پیش است؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت یک مدیر در اردبیل به ۲۰ سال حبسما میگیم خدا قبول نداریم اعدام میکنن اینا میچاپن میخورن میدزدن علنی هفت سال زندان(هتل)؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک اجرای هنری در کالیفرنیا: مریم مقدس و عیسی مسیح پشت میله‌های زندانیک کلیسا در کالیفرنیای آمریکا برای گرامیداشت سال جدید میلادی و برگزاری مراسم آئینی تولد عیسی مسیح یک کار هنری انجام داده که هدف از اجرای آن یادآوری وضعیت خانواده‌های مهاجری است که از هم جدا افتاده‌اند. آمریکا برخی کودکان مهاجر را در بازداشتگاه مرزی خود با مکزیک نگهداری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'جدال لفظی' یک دانشجو با رئیسیدر جریان سخنرانی ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران در دانشگاه تهران به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، یکی از دانشجویان 'در مقابل رئیس عدلیه از آیت‌الله خامنه‌ای شکایت می‌کند'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

یک فعال کارگری اهل سنندج به ۶ سال زندان محکوم شدیک فعال کارگری اهل سنندج به ۶ سال زندان محکوم شد این فعال کارگری در تاریخ ۱۳ شهریورماه سال جاری توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و پس از ۸۵ روز با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به‌ صورت موقت و تا پایان مراحل بازرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در اسرائیل برای بار سوم در یک سال انتخابات پارلمانی برگزار می‌شود | DW | 10.12.2019اتحاد احزاب میانه اسرائیل ملقب به 'آبی و سفید' اعلام کرد که با احزاب دیگر برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودرس به توافق رسیده است. اکنون باید پارلمان این کشور تاریخ انتخابات را تعیین کند. تعیین کرد عقبی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »